Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 23 kwietnia 2022 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Trzy Dni Później został laureatem Grand Prix XVII Konkursu Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja”. Otrzymał również Nagrodę Specjalną za najbardziej twórcze wykorzystanie muzyki z zapisów Oskara Kolberga. "Pokój jej cieniom" to zbiór naszych autorskich, oraz zebranych impresji muzycznych, które dedykowane są Babciom.

Grażyna Auguscik Orchestar - "Inspired by Lutosławski" to płyta nagrana z gronem wybitnych polskich artystów. Pod tajemniczym słowem ORCHESTAR kryją się trzy zespoły - Trio Jana Smoczyńskiego, Atom String Quartet i Janusz Prusinowski Trio. Na płytę składają się kompozycje napisane przez Jana Smoczyńskiego inspirowane utworami Witolda Lutosławskiego, w których wykorzystywał on elementy polskiej muzyki ludowej.

Motywy ludowe wykorzystane przez Witolda Lutosławskiego są przetwarzane przez trzy zespoły zgodnie z estetyką klasyczną, jazzową i ludową.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »