Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 13 kwietnia 2022 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Grzegorz Markowski - "Kolorowy telewizor"

Po rozpadzie Perfectu wielu fanów wyczekiwało co nagrają poszczególni muzycy, szczególnie wokalista Grzegorz Markowski. Album który nagrał z towarzyszeniem nowego zespołu Samolot, nie jest wprawdzie próbą nawiązania wprost do twórczości wielkiego poprzednika (słychać to głównie w balladach), ale wokalista daje się tu poznać jako zdecydowanie rockowy, chociaż bardzo wszechstronny wokalista, co z czasem na pewno doda mu pewności, że po jakikolwiek repertuar sięgnie, będzie wiarygodnym i oryginalnym artystą.

Guru Guru - "Kanguru"

Jedna z ikon krautrocka, podobnie jak wielu twórców tego nurtu robiła wszystko, aby przyklejenie jej jakiejkolwiek etykietki było niemożliwe. Mamy tutaj wymieszane w różnych proporcjach najróżniejsze style i gatunki, a całość można uznać za przejaw nietuzinkowego i awangardowego podejścia do muzyki jako takiej, chętnie improwizując i urządzając happeningi czy performance. Można śmiało powiedzieć, że stworzyła własny, muzyczny świat.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »