Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 8 kwietnia 2022 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Collage - Nine Songs of John Lennon

Po debiutanckich "Baśniach", album, który na pewno wielu zaskoczył i wywołał spore dyskusje. Na szczęście dla fanów grupy i rocka progresywnego większość kompozycji, została zaaranżowana zgodnie z brzmieniem grupy i ówczesnymi "wymogami" neo progresywnego rocka i porównywanie ich z oryginałami nie ma najmniejszego sensu. Warto jednak dodać, ze grupa zastosowała tu także nowe rozwiązania brzmieniowe nieobecne na debiucie, ale to, zwłaszcza z czasem, jest atutem i przecież o to w progresywnym graniu chodzi.

Włodzimierz Kotoński - Electronic & Instrumental Music

Niezwykle oryginalna płyta, jednego z najwybitniejszych kompozytorów polskich. Nieustannie poszukującego i przekraczającego granice, zarówno w szeroko pojętej muzyce poważnej, jak i awangardowej, oraz elektronicznej. Tak też jest skonstruowana niniejsza płyta, gdzie strona A zawiera kompozycje należące do nurtu muzyki elektronicznej, a druga "klasyczną" muzykę orkiestrową, oraz Kwintet Dęty.

Do słuchania w każdy wtorek i czwartek od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »