Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 30 marca 2022 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Jim Sullivan - U.F.O.
Owiany prawdziwą legendą i wciąż odkrywany dla kolejnych pokoleń artysta amerykański, który po nagraniu dwóch płyt (słuchać będziemy pierwszej) na początku lat 70-tych, zniknął w tajemniczych okolicznościach w Nowym Meksyku, jednak muzyka jaką nagrał i słowa zyskują uznanie bez owej zagadkowej aury i urzekają bogactwem pomysłów.

Thirty Days Out - Thirty Days Out
Podobnie jak Sullivan, tylko dwie płyty pozostawił po sobie zespół Thirty Days Out i chociaż mamy tu wydawałoby się typowe dla southern rockowych zespołów w 1971 roku brzmienia, ze śladami Creedence Clearwater Revival, czy Doobie Brothers, jednak zespół chętniej niż tamte zespoły zapuszczał się w bardziej rockowe, a nawet progresywne klimaty.

House - Muzyka Komputerowa
Wydana u nas na licencji przez Arston płyta, zawiera reprezentatywne formacje (chociaż najważniejszy dla gatunku, jest tu kultowy dzisiaj producent Tommy Musto) dla rodzącego się w połowie lat 80-tych nurtu house, a tytułowe komputery są tu rzeczywiście istotnym elementem brzmienia.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »