Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 5 lutego 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Felicjan Andrzejczak - Felicjan Andrzejczak
  • Po wspaniałym debiucie solowym na Festiwalu w Opolu w 1978 z piosenką "Peron łez" wydawało się, że kariera Felicjana Andrzejczaka potoczy się gładko do przodu, co potwierdziły kolejne przeboje z Budką Suflera, z którą jednak nie udało się nagrać całej płyty (a do czego doszło kilka miesięcy temu). Na debiut solowy przyszło czekać kilka lat i chociaż muzycznie jest on inny niż rockowe dokonania Budki, to głos wokalisty i tak od razu kieruje nas do nagranych wówczas przebojów.

Amanda Lear - Incognito
  • W 1981 roku miała już Lear kilka płyt na koncie i znane przeboje, jednak nadal więcej mówiło się o jej życiu prywatnym. Na prezentowanej płycie zaangażowała się bardziej w teksty i kompozycje i świetnie wyczuła puls nowej dekady poruszając się swobodnie od nowej fali przez rock do elektro popu, co przyniosło jedną z najlepszych płyt w jej dorobku.

Starship - Nothing's gonna stop us now
  • Maxi singiel towarzyszący ścieżce filmowej, ostatniego wcielenia słynnego Jefferson Airplane, który nie ma już z dawną muzyka nic wspólnego, ale też chwalić można zespół, ze potrafił odnaleźć się w kolejnych dekadach, a zmiany nazwy były do muzycznych zmian bardzo adekwatne.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »