Kapitan naszego radiowego okrętu - Janusz Maćkowiak i nasz wszędobylski bosman - Krzysztof Dobrowolski |
Nasza nieustraszona załoga - od lewej Adam Barański, Halina Nabrdalik, Aneta Skomorowska i Łukasz Nawara |
Radio na Wodzie - podsumowanie
Przejechane kilometry:
- Czerwiec - Lipiec: 1651 km
- Sierpień: 1370 km
Łącznie wozy reporterskie "Radia na wodzie" przejechały 3021 km.
Odwiedziliśmy poza Opolem 25 miejscowości (mniej więcej).
Czas trwania akcji: 45 dni
Liczba minut programu: 10800 min = 180 h na antenie.
Podczas akcji wykonaliśmy ponad 500 zdjęć.
Wymieniliśmy kilka tysięcy uścisków i uśmiechów ze słuchaczami Radia Opole.
Wielki finał wakacyjnej akcji Radia Opole
Nadszedł finał naszej radiowej wędrówki po regionie. Odwiedziliśmy ponad 40 urokliwych miejsc nad wodą, przejechaliśmy kilka tysięcy kilometrów, spotkaliśmy wielu ciekawych gości, poznaliśmy kulisy rzeki Odry, która wciąż jest turystycznie zaniedbana, na pokładzie naszego radiowego statku bawiliśmy się ze słuchaczami w rytm zespołów i solistów z naszego regionu. Czas na podsumowanie i statystyki, których podobno nikt nie lubi, a jednak często po nie sięgamy, bo robią wrażenie: Przejechane kilometry: Czerwiec - lipiec: 1651 km Sierpień: 1370 km Łącznie wozy reporterskie „Radia na wodzie” przejechały 3021 km. Odwiedziliśmy, poza Opolem, 25 miejscowości. Czas trwania akcji: 45 dni Liczba minut programu: 10 800 min = 180 h na antenie.
Podczas akcji wykonaliśmy ponad 500 zdjęć. Wymieniliśmy kilka tysięcy uścisków i uśmiechów ze słuchaczami Radia Opole. Wręczaliśmy też nagrody. Oprócz rejsów po opolskiej Odrze i dodatkowych upominków, przyznalismy też nagrodę dla amatorów fotografii. Prosiliśmy o zdjęcia par nad opolską wodą - taki był warunek sponsora. Jury Konkursu Fotograficznego pod przewodnictwem Jerzego Stemplewskiego, artysty–fotografika, zakwalifikowało do finału 13 prac. Pierwszą nagrodę i zaproszenie w mini SPA w Romeo i Julia w Polanicy Zdroju otrzymują Państwo Marzena i Ludwik. Staw Niemysłowicki – okolice Prudnika.
Posłuchaj, jak się buduje domy na wodzie
Nasz reporter odwiedził Kamila Zarembę, który we Wrocławiu buduje dom na wodzie. Beton, okazuje się, doskonale pływa i być może nawodne budownictwo stanie się już niebawem deweloperskim krzykiem mody. Posłuchaj opowieści o domu na wodzie.
Czy rzeka to dobre miejsce na dom? Czy można mieszkać w domu pływającym po rzekach? Zadawaliśmy już to pytanie bohaterom audycji w naszej wielkiej letniej akcji "Radio na wodzie". Poszukaliśmy też odpowiedzi w mieście słynącym z takich rozwiązań.
Do stolicy Holandii Amsterdamie wybrał się reporter Radia Opole Krzysztof Dobrowolski. Oto, co udało mu się dowiedzieć o tamtejszych domach na wodzie. Jeśli ktoś pewniej czuje się na lądzie, to przecież może w lokalach na wodzie tylko bywać - w hotelu na rzece, czy dyskotece na wodzie. Takie nietypowe dla Polski rozwiązania mogą być z powodzeniem realizowane - uważają Holendrzy, którzy gościli reportera Radia Opole.