– Impreza skutecznie promująca markę Opola w kraju w żadnym przypadku nie jest zagrożona – dodał prezydent.
Grand Prix 52. KFPP zostało przyznane Magdzie Umer – autorce sobotniego koncertu poświęconego twórczości Jeremiego Przybory, ale na frekwencję w amfiteatrze mocno wpłynęły intensywne piątkowe opady deszczu. Pytaliśmy prezydenta Opola, czy są w najbliższym czasie szanse na budowę zadaszenia amfiteatru.
– Był taki projekt parę lat temu, żeby amfiteatr był bardziej rozbudowany, cały zadaszony, ale projekt był chyba cztery razy droższy. Stąd być może będziemy myśleć w przyszłości o jakiejś rozciąganej formie dachu, takiej składanej, zobaczymy – zapowiada prezydent Wiśniewski.
– Umowa z TVP na współorganizowanie festiwalu kończy się w przyszłym roku – dodał prezydent Opola. Negocjacje w sprawie nowej wieloletniej umowy miasto rozpocznie z przedstawicielami telewizji jesienią.
– Dziś do organizacji święta polskiej piosenki dokładamy rocznie około 1,2 mln złotych – mówi Wiśniewski.
– Zależy nam bardzo, żeby festiwal się rozwijał, żeby kolejne nowe elementy się pojawiały i żeby też nasz partner miał satysfakcję z tego, że realizuje takie przedsięwzięcie w Opolu, zbierał same pozytywne recenzje. To też marka Opola, więc im lepiej się o nim mówi, tym lepiej się mówi o Opolu. Zobaczymy, co będziemy sobie wzajemnie proponować, czego będziemy od siebie oczekiwać. Zależy nam, jako Opolu, żeby festiwal polskiej piosenki był wydarzeniem artystycznym, o którym mówi się przez wiele miesięcy – dodaje prezydent Opola.
Bardzo dobrym uzupełnieniem festiwalu były w ocenie Arkadiusza Wiśniewskiego koncerty Rock Opole i Hip Hop Opole, bo pokazały, jak bogaty dziś jest polski rynek muzyczny.
– 3000 miejsc w amfiteatrze to zdecydowanie za mało, by pomieścić tam wszystkie wydarzenia – dodał prezydent Opola.
Za tydzień w Opolu jeszcze jedna okołofestiwalowa impreza, czyli koncert poświęcony krajowej scenie klubowej.
W tym roku KFPP Opole był wyjątkowy dla Polskiego Radia. Niedzielny koncert poświęcono jubileuszowi 90-lecia PR, a wyróżnienia, czyli mikrofony Polskiego Radia, otrzymali między innymi Sława Przybylska, Halina Kunicka, Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz.
Posłuchaj wypowiedzi naszego rozmówcy:
Posłuchaj całej rozmowy „W cztery oczy"
Oprac: Jacek Rudnik (oprac. JK)
Festiwalowe Radio Opole – relacje, rozmowy z artystami, ciekawostki poświęcone Krajowemu Festiwalowi Piosenki Polskiej i transmisje wszystkich koncertów! Zapraszamy do słuchania, czytania i oglądania tego, co dzieje się w Muzycznej Stolicy Polskiej Piosenki – nie tylko od 12 do 14 czerwca. Przypominamy dawne festiwale, relacjonujemy wydarzenia „okołofestiwalowe" i podsumowujemy to muzyczne święto.
Festiwalowe hity z lat 60. 70. i 80. w Radiu Opole!
Od 12 do 15 czerwca na dodatkowej częstotliwości dla Opola 89.4 MHz będziemy prezentować najciekawsze historyczne wykonania z opolskich festiwali.
Wielkie gwiazdy dawnych lat: Niemen, Rodowicz, Grechuta, Młynarski i inni. Nagrania, których nie można usłyszeć w żadnym innym radiu!
Publikacje pochodzą z 2015 roku.