- Byłem tutaj w 1976 roky. Pamiętam, że miałem nocleg w ogromnej sali w domu studenta. Było tam około 20 łóżek. Reżyser Wojciech Solarz złamał nogę, próba opóźniła się cztery godziny. Wtedy debiutowali Hanna Banaszak, Basia Trzetrzelewska. Ja wykonałem utwór „Powiedz jak mam żyć” – wspomina Markowski.
Zespół Perfect podczas 52. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki wykonał utwór „Wszystko ma swój czas”.
Przypomnijmy, że w 1983 podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki miał miejsce niezapomniany koncert zespołu, który wtedy wystąpił w składzie: Zbigniew Hołdys, Grzegorz Markowski, Andrzej Urny, Andrzej Nowicki i Piotr Szkudelski. Po koncercie Zbigniew Hołdys zadecydował o jego rozwiązaniu. W 1987 roku próbowano nieskutecznie reaktywować zespół w starym składzie.
Przeczytaj także:
Justyna Steczkowska mówi, że talent otrzymała od Boga
Rafał Brzozowski SuperArtystą. "Udział w festiwalu to wyróżnienie"
Monika Kuszyńska - "SuperArtystka bez granic"
Enej to SuperZespół. Ma już półkę na nagrody
Michał Szpak wygrał SuperPremiery 2015!
Zdobyli wspólną SuperJedynkę, ale chcą podążać własną drogą
Posłuchaj:
Piotr Wrona
Festiwalowe Radio Opole – relacje, rozmowy z artystami, ciekawostki poświęcone Krajowemu Festiwalowi Piosenki Polskiej i transmisje wszystkich koncertów! Zapraszamy do słuchania, czytania i oglądania tego, co dzieje się w Muzycznej Stolicy Polskiej Piosenki – nie tylko od 12 do 14 czerwca. Przypominamy dawne festiwale, relacjonujemy wydarzenia „okołofestiwalowe" i podsumowujemy to muzyczne święto.
Festiwalowe hity z lat 60. 70. i 80. w Radiu Opole!
Od 12 do 15 czerwca na dodatkowej częstotliwości dla Opola 89.4 MHz będziemy prezentować najciekawsze historyczne wykonania z opolskich festiwali.
Wielkie gwiazdy dawnych lat: Niemen, Rodowicz, Grechuta, Młynarski i inni. Nagrania, których nie można usłyszeć w żadnym innym radiu!
Publikacje pochodzą z 2015 roku.