– Chcielibyśmy, żeby było historyczne nawiązanie do dawnych festiwali opolskich, więc jest wmontowana na stałe nazwa „Opole 2015", tak jak to było kiedyś. Scenografia bardzo bogata, z dużym nierozszytym ekranem diodowym z tyłu, z dwoma mniejszymi ekranami diodowymi i z diodą zainstalowaną w podłodze, więc w tym roku będzie to bardzo multimedialna scenografia. Bardzo zabudowane boki w skorupę przypominającą cegły – to ma być nawiązanie do Wieży Piastowskiej – wyjaśnia Dobrowolski.
W tym roku na deski opolskiego amfiteatru powraca Edyta Górniak. Piosenkarka będzie się pojawiała w każdym z trzech dni festiwalowych, a w sobotę zwieńczy koncertowy wieczór swoim recitalem z okazji 25-lecia pracy artystycznej.
Pojawi się także ikona festiwalu Maryla Rodowicz – już po raz 35. w Opolu – ale w tym roku w nietypowym duecie z Donatanem.
– To jest zupełnie inny entourage muzyczny. Marylę znamy z pięknych piosenek napisanych przez Agnieszkę Osiecką. Donatan zaproponował coś nowego, coś swojego, Maryla nie boi się takich wyzwań. Zgarnęła wszystkie nagrody festiwalu opolskiego, więc może teraz będzie SuperPremiera – tłumaczy rzecznik KFPP.
Do Opola wraca też Magda Umer. Reżyseruje dzisiejszy (12.06) koncert zatytułowany "Scenki i obscenki czyli Jeremiego Przybory piosenki!", który dedykowany jest artyście z okazji setnych urodzin.
Wystąpią w nim między innymi: Joanna Kulig, Hanna Śleszyńska, Natalia Przybysz, Hanna Banaszak, Anna Maria Jopek, Grzegorz Turnau, Piotr Machalica, Zbigniew Zamachowski oraz zespół Zakopower.
52. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu zaczyna się dziś o 20:25.
Źródło: Rozmowa „W cztery oczy".
Krzysztof Rapp (oprac. WK)
Festiwalowe Radio Opole – relacje, rozmowy z artystami, ciekawostki poświęcone Krajowemu Festiwalowi Piosenki Polskiej i transmisje wszystkich koncertów! Zapraszamy do słuchania, czytania i oglądania tego, co dzieje się w Muzycznej Stolicy Polskiej Piosenki – nie tylko od 12 do 14 czerwca. Przypominamy dawne festiwale, relacjonujemy wydarzenia „okołofestiwalowe" i podsumowujemy to muzyczne święto.
Festiwalowe hity z lat 60. 70. i 80. w Radiu Opole!
Od 12 do 15 czerwca na dodatkowej częstotliwości dla Opola 89.4 MHz będziemy prezentować najciekawsze historyczne wykonania z opolskich festiwali.
Wielkie gwiazdy dawnych lat: Niemen, Rodowicz, Grechuta, Młynarski i inni. Nagrania, których nie można usłyszeć w żadnym innym radiu!
Publikacje pochodzą z 2015 roku.