– W zeszłym roku mniejszą grupą spotkaliśmy się w domu mamy Michała Bajora, która przygotowała tradycyjny obiad – wspomina Majewska.
- W poprzednich byliśmy zapraszani na znakomite pierogi. Maryla - mama Michała jest mistrzynią w ich przyrządzaniu. Również w ubiegłym roku tradycji stało się zadość - dodaje Majewska.
Alicja Majewska nie ukrywa, że tęskni za Opolem z dawnych lat, wspomina m.in. odpoczynek w Turawie.
- To jest absolutnie inne Opole. Kiedy tutaj jechaliśmy i mijaliśmy drogowskaz na Turawę wywołało to wspomnienia. Mieszkaliśmy wszyscy w jednym hotelu, artyści siedzieli podczas prób na widowni i wzajemnie siebie słuchali. Po próbach jechaliśmy do Turawy i tam się opalaliśmy – dodaje Majewska.
Dziś (10.06) drugi dzień prób. Będą to artyści, którzy wezmą udział w sobotnim koncercie czyli SuperJedynek i SuperPremier.
Posłuchaj:
Piotr Wrona
Festiwalowe Radio Opole – relacje, rozmowy z artystami, ciekawostki poświęcone Krajowemu Festiwalowi Piosenki Polskiej i transmisje wszystkich koncertów! Zapraszamy do słuchania, czytania i oglądania tego, co dzieje się w Muzycznej Stolicy Polskiej Piosenki – nie tylko od 12 do 14 czerwca. Przypominamy dawne festiwale, relacjonujemy wydarzenia „okołofestiwalowe" i podsumowujemy to muzyczne święto.
Festiwalowe hity z lat 60. 70. i 80. w Radiu Opole!
Od 12 do 15 czerwca na dodatkowej częstotliwości dla Opola 89.4 MHz będziemy prezentować najciekawsze historyczne wykonania z opolskich festiwali.
Wielkie gwiazdy dawnych lat: Niemen, Rodowicz, Grechuta, Młynarski i inni. Nagrania, których nie można usłyszeć w żadnym innym radiu!
Publikacje pochodzą z 2015 roku.