- Mamy tu sześciu kandydatów: Andrzej Butra zgłoszony przez komitet wyborczy PSL, Jerzy Czerwiński z komitetu PiS, Ryszard Knosala zgłoszony przez Platformę Obywatelską, Hubert Kołodziej, kandydat Mniejszości Niemieckiej, Andrzej Pyziak zgłoszony przez KWW Kukiz'15, Zdzisław Sarnicki z komitetu Nowoczesna Ryszarda Petru - wymienia wicedyrektor opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego Joanna Maksymowicz.
Okręg 52-gi obejmuje powiat opolski oraz miasto na prawach powiatu - Opole.
W tym okręgu zarejestrowano najwięcej bo ośmiu kandydatów na senatorów.
Łumasz Denys zgłoszony przez KWW Obywatele RP, Franciszek Dezor, kandydat KWW Franciszka Dezor, Adam Kępiński z KWW Min. 15 zł/h, Świeckie Państwo, ZUS max. 30 %. Jan Krzesiński zgłoszony przez PSL, Róża Malik z Mniejszości Niemieckiej, Marcin Ociepa zgłoszony przez KW Prawo i Sprawiedliwość, Piotr Wach z KW Platforma Obywatelska PR i Piotr Wach, kandydat komitetu Nowoczesna Ryszarda Petru.
Okręg wyborczy numer 53 to powiaty: głubczycki, kędzierzyńsko-kozielski, krapkowicki, oleski i strzelecki.
W tym okręgu o mandat Senatora powalczy siedmiu kandydatów.
Beniamin Godyla zgłoszony przez komitet Nowoczesna Ryszarda Petru, Grzegorz Peczkis z komitetu Prawo i Sprawiedliowść, Kazimierz Pietrzyk zgłoszony przez koalicyjny komitet wyborczy Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP i Zieloni, Ewa Rurynkiewicz z komitetu Polskie Stronnictwo Ludowe, Józef Swaczyna KWW Mniejszość Niemiecka, Aleksander Świeykowski zgłoszony przez KW Platforma Obywatelska RP oraz Dariusz Urbaś z KWW Kukiz'15.
Na karcie do głosowania nazwiska kandydatów zostały ułożone w kolejności alfabetycznej. Aby oddać ważny głos w wyborach do Senatu, należy postawić znak iks (dwie przecinające się linie) przy jednym nazwisku. Zagłosowanie na więcej niż jednego kandydata powoduje, że głos zostaje uznany za nieważny.