Wybory Parlamentarne 2015
Radio Opole » Wybory Parlamentarne 2015 » Wybory Parlamentarne 2015

Wybory Parlamentarne 2015

2015-10-12, 12:52 Autor: Radio Opole

Tomasz Garbowski o demokraturze, indywidualnej kampanii wyborczej kandydatów lewicy i dynamicznej Barbarze Nowackiej

Tomasz Garbowski [fot. Adam Szostok]
Tomasz Garbowski [fot. Adam Szostok]
- Jeśli PiS przejmie rządy, będziemy mieli nie demokrację, ale demokraturę - przestrzegał w Loży Radiowej Tomasz Garbowski, poseł SLD i dwójka na opolskiej liście kandydatów Zjednoczonej Lewicy do Sejmu. - Dlatego Zjednoczona Lewica jest w Sejmie potrzebna - przekonywał.

Garbowski, choć w wyniku ustaleń koalicyjnych musiał ustąpić pierwsze miejsce Annie Kubicy, wrocławskiej działaczce Twojego Ruchu, zapewnia, że kampania prowadzona jest wspólnie i bez spięć.
Posłuchaj rozmowy z Tomaszem Garbowskim
Wygląda jednak na to, że inaczej sytuacja wygląda w przypadku relacji z Piotrem Woźniakiem, opolskim liderem SLD i trójka na liście opolskich kandydatów do Sejmu. Pytany o to, dlaczego w okręgu brzesko-nyskim lewica nie ma kandydata do Senatu, po odpowiedź odsyła do Woźniaka, dodając z wyczuwalnym przekąsem, że to przecież jego tereny.

- Na jaki wynik liczymy? Nie obawiam się, że nie przekroczymy 8-procentowego progu obowiązującego komitety koalicyjne - mówi nasz gość. - Myślę, że mamy szansę na 12 - 15 procent, co na Opolszczyźnie dałoby nam dwa mandaty. Sytuacja jest taka, że każdy z nas prowadzi teraz indywidualnie swoją kampanię.

Grabowski przekonuje, że stawia nie na billboardy i plakaty, ale na spotkania z wyborcami twarzą w twarz.

- Mówią mi o swoich kłopotach, często są to typowo samorządowe interwencje - opowiada. - Pytają mnie także, co będzie po wyborach. Odpowiadam, że to zależy od nich, od wyborców.

Naszego gościa pytaliśmy o to, czym lewica Barbary Nowackiej będzie się różnić od lewicy Leszka Millera. Zdaniem Garbowskiego, przede wszystkim dynamizmem.

- Czas na lewicę 40-latków, nasi starsi koledzy, wybitni fachowcy w różnych dziedzinach, mogą dziś pełnić funkcje eksperckie - dodaje.

Zobacz także

43444546474849
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »