Wybory Parlamentarne 2015
Radio Opole » Wybory Parlamentarne 2015 » Wybory Parlamentarne 2015

Wybory Parlamentarne 2015

2015-10-22, 10:14 Autor: Justyna Krzyżanowska

Ostatnia debata wyborcza Radia Opole i TVP Opole [WIDEO, FOTO]

Zobacz sejmową debatę wyborczą Radia Opole i TVP Opole 21.10.2015
Za nami ostatnia debata wyborcza z cyklu „Wybory 2015 – Debaty Regionalne”. Spotkanie kontrkandydatów do Sejmu RP zostało zorganizowane przez Radio Opole i TVP Opole we współpracy ze studentami Uniwersytetu Opolskiego działającymi w studenckiej telewizji SETA w Studenckim Centrum Kultury w Opolu.
W debacie sejmowej udział wzięli przedstawiciele 11 komitetów, którzy w niedzielę zawalczą o 12 mandatów poselskich, które ma w Sejmie Opolszczyzna. Byli to:

• Sławomir Kłosowski, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
• Leszek Korzeniowski, Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP
• Joanna Bronowicka, Komitet Wyborczy Partia RAZEM
• Łukasz Szewczyk, Komitet Wyborczy KORWiN
• Stanisław Rakoczy, Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe
• Anna Kubica, Koalicyjny Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica
• Janusz Sanocki, Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz’15
• Witold Zembaczyński, Komitet Wyborczy Nowoczesna Ryszarda Petru
• Paweł Zygmunt, Komitet Wyborczy Wyborców JOW Bezpartyjni
• Łukasz Fomicz, Komitet Wyborczy Wyborców Grzegorza Brauna „Szczęść Boże!”
• Ryszard Galla, Komitet Wyborczy Wyborców Mniejszość Niemiecka

Debata sejmowa została podzielona na cztery części.

Pierwsza miała charakter regionalny. Pytaliśmy o największe wyzwania stojące przed Opolszczyzną.

Druga część debaty została poświęcona problemom ogólnopolskim. Kandydatów pytaliśmy m.in. o pomysły na ożywienie polskiej gospodarki.

W trzeciej części głos został oddany przedstawicielom opolskich mediów oraz samym opolanom. W tej części, pytania miały charakter uniwersalny – pytający najpierw formułował pytanie, by następnie odpowiedział na nie wylosowany, a nie wybrany kandydat.

Czwarta część debaty została poświęcona pytaniom kandydatów do kandydatów. Każdy z przedstawicieli komitetów wyborczych mógł wybrać kontrkandydata, któremu zadał wybrane pytanie.

Ostatnią debatę regionalną prowadzili: Marek Świercz z Radia Opole i Katarzyna Oborska-Marciniak z TVP Opole.

Przypomnijmy: za nami trzy debaty senackie. W pierwszej gośćmi Radia Opole i TVP Opole byli kandydaci do Senatu RP z okręgu 51, czyli powiatów: brzeskiego, kluczborskiego, namysłowskiego, nyskiego i prudnickiego.

W drugiej debacie udział wzięli kandydaci do Senatu RP z okręgu 53, czyli powiatów: oleskiego, strzeleckiego, kędzierzyńsko-kozielskiego, krapkowickiego i głubczyckiego.

Gośćmi trzeciej debaty byli kandydaci do Senatu z okręgu 52, który obejmuje obszar Opola - miasta na prawach powiatu oraz obszar powiatu opolskiego.

Dodajmy, że cisza wyborcza rozpoczyna się 24 godziny przed dniem głosowania, czyli w sobotę 24 października 2015 r. od godz. 0:00 i trwa do zakończenia głosowania, czyli do godz. 21:00 w dniu wyborów parlamentarnych, tj. 25 października 2015 r. Lokale wyborcze zostaną otwarte o godz. 7:00 w niedzielę.

Wieczór wyborczy na antenie Radia Opole i TVP Opole wystartuje zaraz po zamknięciu urn wyborczych, tj. o godz. 21:00. Wtedy poznamy też sondażowe – wciąż oczywiście nieoficjalne – wyniki tegorocznych wyborów parlamentarnych. Dodajmy, że w wyborach do Sejmu RP całe województwo opolskie stanowi jeden okręg wyborczy, okręg nr 21.
Posłuchaj sejmowej debaty wyborczej Radia Opole i TVP Opole 21.10.2015

Zobacz także

2015-10-23, godz. 23:55, Wiadomości z regionu Co wolno, a czego nie podczas ciszy wyborczej? Trwa od północy w piątek do 21:00 w niedzielę [PORADNIK WYBORCZY] Ma pomóc w spokojnym przeprowadzeniu wyborów, ale budzi wiele emocji. Oo północy z piątku na sobotę trwa cisza wyborcza, za jej złamanie grozi kara grzywny. Co można, a czego nie podczas ciszy? O tym szef opolskiej delegatury Krajowego… » więcej 2015-10-23, godz. 19:00, Wiadomości z regionu Zjednoczona Lewica prosi o głosy i pokazuje zgodę. W finale kampanii tej zgody jednak nie było Zjednoczona Lewica podsumowała kampanię wyborczą. Nie obyło się bez zgrzytów. Wcześniej konferencję prasową zwołał kandydat z tej listy Piotr Woźniak i poprosił o głosowanie na mieszkańców Opolszczyzny. » więcej 2015-10-23, godz. 18:25, Wiadomości z regionu Kłosowski podsumował kampanię PiS. Apeluje: "Nie głosujcie na małe komitety" Sławomir Kłosowski liczy na 4 lub 5 opolskich mandatów poselskich dla Prawa i Sprawiedliwości. Lider PiS w regionie podsumował kampanię wyborczą w wykonaniu całego sztabu. » więcej 2015-10-23, godz. 17:35, Wiadomości z regionu „Jesteśmy rozsądną alternatywą”. Tak mówią o sobie kandydaci Nowoczesnej Ryszarda Petru Nowoczesna Ryszarda Petru zachęca do tego, aby w niedzielę pójść do urn wyborczych, aby nie zmarnować żadnego głosu. Jednocześnie opolscy przedstawiciele tego komitetu wyborczego po raz kolejny obiecują, że nigdy nie zagłosują… » więcej 2015-10-23, godz. 16:45, Wiadomości z regionu Przywrócenie żeglowności Odry to jedno z głównych haseł wyborczych Mniejszości Niemieckiej 240 tysięcy złotych wydała Mniejszość Niemiecka na swoją kampanię wyborczą. Rozdano 260 tysięcy ulotek, rozwieszono 7 tysięcy plakatów i 500 banerów. Dziś kandydaci MN do Sejmu i Senatu podsumowali ostatnie tygodnie walki w kampanii… » więcej
12131415161718
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »