Radio Opole » Muzyka » Aktualności muzyczne

Aktualności muzyczne

2024-04-11, 09:29 Autor: Agnieszka Lubczańska

Trefon i Cichy w koncercie "Jazz w wolnej chwili"

Andrzej Trefon i Jan Cichy w koncercie "Jazz w wolnej chwili" [fot. materiały Filharmonii Opolskiej]
Andrzej Trefon i Jan Cichy w koncercie "Jazz w wolnej chwili" [fot. materiały Filharmonii Opolskiej]
Standardy polskiej i światowej muzyki rozrywkowej i jazzowej, przeboje wszech czasów i to w doborowym wykonaniu wszechstronnych gitarzystów: Andrzeja Trefona i Jana Cichego na basie – taki koncert szykuje się w ostatnią sobotę kwietnia (27.04) w Klubie Muzycznym Filharmonii Opolskiej.
Obu panów wiele łączy. Poza tym, że doskonale czują się z gitarą w rękach, za co docenia ich publiczność w kraju i za granicą, czy jury festiwalu "Jazz Nad Odrą" i są absolwentami Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Łączy ich także między innymi to, że grali w Zespole Rozrywkowym Rozgłośni Polskiego Radia w Opolu pod dyrekcją Edwarda Spyrki i wielokrotnie grali w składzie orkiestry na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Koncert "Jazz w wolnej chwili" rozpocznie się o godz. 19:00. Więcej informacji o artystach i biletach na to wydarzenie można znaleźć na stronie Filharmonii Opolskiej - zobacz tu.

Radio Opole jest patronem medialnym koncertu.
Plakat

Zobacz także

2024-05-28, godz. 18:38, Wiadomości z regionu 61. KFPP. Piotr Cugowski o swojej premierze i "godnym" aranżu [FILM, ZDJĘCIA] Dwa razy widzowie i słuchacze 61. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu usłyszą na deskach opolskiego amfiteatru Piotra Cugowskiego. W koncercie Premier artysta wyśpiewa utwór 'Cisza przed burzą'. To kompozycja Jarosława Chilkiewicza… » więcej 2024-05-27, godz. 16:48, Patronaty - polecamy Lady Pank, T.Love i Żabson gwiazdami Dni Ziemi Strzeleckiej Lady Pank, T.Love z Muńkiem Staszczykiem i raper Żabson - to gwiazdy tegorocznych Dni Ziemi Strzeleckiej. Impreza w Parku Renardów odbędzie się w pierwszy weekend czerwca (1-2.06). Będą koncerty, ale święto miasta to także szereg… » więcej 2024-05-27, godz. 09:08, Patronaty - polecamy 61. KFPP - zobacz program i słuchaj Radia Opole! 61. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu rozpocznie się w piątek (31.05) i potrwa 3 dni. W programie pięć koncertów i Kabareton − wszystko będziemy transmitować na antenie głównej oraz na www.radio.opole.pl. Tradycyjnie też… » więcej 2024-05-22, godz. 16:04, Kultura i rozrywka Artyści przyjadą do Mosznej. Przed nami Muzyczne Święto Kwitnących Azalii Po raz 40. na zamku w Mosznej zabrzmi muzyka klasyczna. Przed nami jeden z najstarszych festiwali - Muzyczne Święto Kwitnących Azalii im. Zbigniewa Pawlickiego. Od piątku (24.05) do niedzieli podczas siedmiu koncertów będzie można usłyszeć… » więcej 2024-05-22, godz. 15:38, Patronaty - polecamy Posłuchaj, co w tym tygodniu szykuje Filharmonia Opolska Aż cztery koncerty szykuje swojej publiczności Filharmonia Opolska jeszcze w tym tygodniu. W piątek (24.05) tradycyjnie odbędzie się koncert symfoniczny, w sobotę (25.05) zaprezentuje się Symfoniczna Orkiestra Dęta Májovák Karviná… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »