Radio Opole » Muzyka » Aktualności muzyczne

Aktualności muzyczne

2024-02-28, 17:15 Autor: Agnieszka Lubczańska

Maciej Tubis zagra kompozycje Krzysztofa Komedy

Maciej Tubis zagra kompozycje Krzysztofa Komedy już w najbliższą sobotę (02.03) w Filharmonii Opolskiej
W roli głównej fortepian, a tuż za nim bezgranicznie mu oddany pianista i aranżer – Maciej Tubis. Ten duet już w najbliższą sobotę (02.03) w Filharmonii Opolskiej porwie słuchaczy do krainy interpretacji twórczości Krzysztofa Komedy. Koncert „Komeda: Reflections” rozpocznie się o godz. 19:00. Zostały ostatnie bilety!
Okazuje się, że Krzysztof Komeda choć zakończył swoją karierę znacznie za wcześnie, pozostawił po sobie muzykę, która po latach wciąż potrafi zaskakiwać nowymi, interesującymi interpretacjami. Dowodem na to utwory z solowej płyty Macieja Tubisa.

W repertuarze sobotniego koncertu znajdzie się legendarna „Kołysanka Rosemary”, ale w zaskakująco śmiałej interpretacji. Ten, jak i kilka innych utworów („Prawo i pięść”, „Start”), zostały poszerzone o dodatkowe instrumentarium, a całość będzie przeplatana fortepianem solo („Moja ballada”, „Po katastrofie”) i swingującym motywem z filmu „Dwaj ludzie z szafą”. Podczas koncertu, Maciej Tubis zaprezentuje również kilka autorskich utworów, które znajdą się na jego kolejnej solowej płycie.

Maciej Tubis to wykształcony klasycznie pianista, który swój styl wypracował poprzez autorskie kompozycje jako lider zespołu Tubis Trio, z którym zarejestrował cztery świetnie przyjęte przez krytykę i publiczność albumy. „Komeda: Refleftions” to jego pierwszy solowy album w karierze.

Więcej informacji o artyście i dostępności biletów na koncert można znaleźć na stronie internetowej filharmonii - zobacz tu.

Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Plakat

Zobacz także

2024-04-30, godz. 15:44, Patronaty - polecamy Uznany kubański organista wystąpi w niedzielę w Filharmonii Opolskiej Przed nami kolejny koncert w ramach cyklu „Organy w samo południe”. Tym razem na odrestaurowanych organach Filharmonii Opolskiej, które są w tym sezonie bohaterem comiesięcznych koncertów, zagra uznany kubański organista oddany muzyce… » więcej 2024-04-18, godz. 15:04, Patronaty - polecamy Koncert "Dom naszych marzeń" już w sobotę w Paczkowie KLUB 50, Sebastian Kubiak, Czarny/Mikulski, a do tego zespół Wiekowe Baszty - takich wykonawców usłyszymy podczas muzycznego wieczoru spod znaku „Krainy Łagodności”, który szykuje się w najbliższą sobotę (20.04) w Muzeum Gazownictwa… » więcej 2024-04-17, godz. 16:31, Patronaty - polecamy Koncert "W cieniu wiedeńskich wież" już w piątek w filharmonii Johannesa Brahmsa 'Koncert podwójny a-moll na skrzypce i wiolonczelę' oraz Antona Brucknera V Symfonia Es-dur - to dwa dzieła, które wybrzmią w najbliższy piątek (19.04) w Filharmonii Opolskiej w ramach koncertu zatytułowanego „W… » więcej 2024-04-11, godz. 09:29, Patronaty - polecamy Trefon i Cichy w koncercie "Jazz w wolnej chwili" Standardy polskiej i światowej muzyki rozrywkowej i jazzowej, przeboje wszech czasów i to w doborowym wykonaniu wszechstronnych gitarzystów: Andrzeja Trefona i Jana Cichego na basie - taki koncert szykuje się w ostatnią sobotę kwietnia… » więcej 2024-04-08, godz. 13:49, Patronaty - polecamy Organy ponownie zabrzmią w Opolu Odrestaurowane organy w Filharmonii Opolskiej są w tym sezonie bohaterem koncertów „Organy w samo południe”. Kolejna odsłona cyklu - czwarta już w tym roku - odbędzie się w najbliższą niedzielę (14.04). Zagra organista koncertowy… » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »