Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-04-02, 14:40 Autor: Agnieszka Lubczańska

II Brzeski Tydzień Świadomości Autyzmu

Logo Brzeskiego Tygodnia Świadomości Autyzmu [fot. materiały organizatora]
Logo Brzeskiego Tygodnia Świadomości Autyzmu [fot. materiały organizatora]
Czym życie w spektrum różni się od życia osób spoza niego, jak zrozumieć inny sposób doświadczania rzeczywistości, jak pomóc osobom neuroróżnorodnym zmierzyć się z dorosłością? To pytania, na które będzie można znaleźć odpowiedź podczas II Brzeskiego Tygodnia Świadomości Autyzmu, który pod patronatem Radia Opole potrwa do 12 kwietnia w różnych miejscach Brzegu. W programie projekcje filmu "Śubuk", konferencja na Zamku Piastów Śląskich, warsztaty dla nauczycieli i wreszcie spotkanie dla rodziców i opiekunów osób w spektrum autyzmu.
Na inaugurację w Kinie Centrum BCK pokazany zostanie nagrodzony na wielu festiwalach filmowych film "Śubuk" opowiadający historię matki autystycznego chłopca, której walka z biurokracją oraz ludzką bezdusznością doprowadziły do istotnych zmian w polskim systemie edukacji. Projekcja w najbliższy czwartek (04.04) adresowana jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. Projekcja w sobotę (06.04) jest otwarta. Początek o godz. 10:00. Wstęp wolny.

Ważnym wydarzeniem II Brzeskiego Tygodnia Świadomości Autyzmu będzie zaplanowana na wtorek (09.04) na Zamku Piastów Śląskich konferencja pt. "Ku dorosłości" przygotowana przez Opolskie Centrum Edukacji. Konferencja potrwa od godz. 10:00 do 14:00. W wydarzeniu będzie można uczestniczyć online. Zobacz program konferencji.

W czwartek (11.04) szykowane są warsztaty dla nauczycieli na temat wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych w pracy z dzieckiem ze spektrum autyzmu przygotowane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Grodkowie.

II Brzeski Tydzień Świadomości Autyzmu zakończy adresowane do rodziców/opiekunów prawnych osób w spektrum autyzmu z powiatu brzeskiego spotkanie. Początek o godz. 17:00 w auli Zespołu Szkół Medycznych w Brzegu przy ul. Ofiar Katynia 25.

Organizatorem cyklu wydarzeń jest Stowarzyszenie "Zdrowie" działające przy Zespole Szkół Medycznych w Brzegu.
Plakat

Zobacz także

2024-04-11, godz. 09:29, Patronaty - polecamy Trefon i Cichy w koncercie "Jazz w wolnej chwili" Standardy polskiej i światowej muzyki rozrywkowej i jazzowej, przeboje wszech czasów i to w doborowym wykonaniu wszechstronnych gitarzystów: Andrzeja Trefona i Jana Cichego na basie - taki koncert szykuje się w ostatnią sobotę kwietnia… » więcej 2024-04-11, godz. 08:44, Patronaty - polecamy GSW zaprasza dzieci do udziału w konkursie plastycznym! Do 30 kwietnia Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu czeka na prace dzieci, które chciałby wziąć udział w konkursie plastycznym „Figle na gałęzi”. Zadanie polega na stworzeniu opowieści o wybranym drzewie, które ma być przyjaznym… » więcej 2024-04-10, godz. 09:46, Patronaty - polecamy "Tańcowadła" w Ozimku już w sobotę Dom Kultury w Ozimku zaprasza na XXVII Ogólnopolski Przegląd Zespołów Tanecznych 'Tańcowadła'. Celem wydarzenia jest popularyzacja zespołowych form tanecznych, integracja środowiska oraz konfrontacja dorobku artystycznego grup. Konkurs… » więcej 2024-04-08, godz. 22:07, Patronaty - polecamy Szachiści w mundurach zagrają w Głuchołazach Policjanci, strażacy, pogranicznicy, funkcjonariusze Służby Więziennej oraz Służby Celno-Skarbowej z całego kraju wezmą udział w XXIII Indywidualnych Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Szachach. Zawody rozpoczną się już… » więcej 2024-04-08, godz. 21:15, Patronaty - polecamy W piątek poznamy Klasę Mundurową Roku Województwa Opolskiego 2024 Reprezentacje szkół ponadpodstawowych z województwa opolskiego, w których prowadzone są klasy mundurowe zmierzą się w najbliższy piątek (12.04) w VII Drużynowym Turnieju Klas Mundurowych Województwa Opolskiego. Wydarzenie - pod… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »