Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-04-02, 12:58 Autor: Agnieszka Lubczańska

Zbadaj się bezpłatnie! Akcja "Zdrowie pod kontrolą" już w sobotę w Opolu

Przyjdź i przebadaj się bezpłatnie! Akcja "Zdrowie pod kontrolą" już w sobotę w Opolu [fot. sxc.hu]
Przyjdź i przebadaj się bezpłatnie! Akcja "Zdrowie pod kontrolą" już w sobotę w Opolu [fot. sxc.hu]
Będzie można wykonać bezpłatne badania, a także zasięgnąć porad dotyczących profilaktyki - to wszystko w ramach akcji „Zdrowie pod kontrolą” już w najbliższą sobotę (06.04) od godz. 11:00 do 18:00 w Centrum Handlowym Karolinka w Opolu. Dodatkowo obecni na wydarzeniu będą: lekarz kardiolog, lekarz internista oraz dietetyk kliniczny, z którymi będą dostępne konsultacje. Akcję pod patronatem Radia Opole szykują studenci kierunku lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego.
Tego dnia na specjalnie przygotowanych stoiskach będzie można wykonać darmowe badanie poziomu glukozy we krwi, a także zmierzyć ciśnienie tętnicze. Kto się zastanawia jaki ma poziom cholesteroli, będzie miał okazję to sprawdzić. Przy stoisku będzie także mierzone Pol-SCORE (na podstawie wyniku cholesterolu całkowitego oraz ciśnienia skurczowego), pojawi się skala ryzyka zgonu z powodów sercowo-naczyniowych w ciągu 10 lat.

Będzie też miejsce do prelekcji na temat zasad bezpiecznego udzielania pierwszej pomocy ze szczególnym uwzględnieniem oceniania stanu przytomności poszkodowanego, występowania czynności życiowych (np. oddechu), informowania służb ratunkowych o zdarzeniu. Nie zabraknie „Szpitala pluszowego misia” skierowanego do najmłodszych uczestników wydarzenia, a mającego na celu oswojenie małych dzieci z zawodem lekarza i przekonanie ich do chętnego odwiedzania gabinetów lekarskich.

„Zdrowie pod kontrolą” to największa ogólnopolska akcja IFMSA-Poland, do której to organizacji należą także studenci medycyny z kierunku lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego.

Plakat

Zobacz także

2024-04-11, godz. 09:29, Patronaty - polecamy Trefon i Cichy w koncercie "Jazz w wolnej chwili" Standardy polskiej i światowej muzyki rozrywkowej i jazzowej, przeboje wszech czasów i to w doborowym wykonaniu wszechstronnych gitarzystów: Andrzeja Trefona i Jana Cichego na basie - taki koncert szykuje się w ostatnią sobotę kwietnia… » więcej 2024-04-11, godz. 08:44, Patronaty - polecamy GSW zaprasza dzieci do udziału w konkursie plastycznym! Do 30 kwietnia Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu czeka na prace dzieci, które chciałby wziąć udział w konkursie plastycznym „Figle na gałęzi”. Zadanie polega na stworzeniu opowieści o wybranym drzewie, które ma być przyjaznym… » więcej 2024-04-10, godz. 09:46, Patronaty - polecamy "Tańcowadła" w Ozimku już w sobotę Dom Kultury w Ozimku zaprasza na XXVII Ogólnopolski Przegląd Zespołów Tanecznych 'Tańcowadła'. Celem wydarzenia jest popularyzacja zespołowych form tanecznych, integracja środowiska oraz konfrontacja dorobku artystycznego grup. Konkurs… » więcej 2024-04-08, godz. 22:07, Patronaty - polecamy Szachiści w mundurach zagrają w Głuchołazach Policjanci, strażacy, pogranicznicy, funkcjonariusze Służby Więziennej oraz Służby Celno-Skarbowej z całego kraju wezmą udział w XXIII Indywidualnych Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Szachach. Zawody rozpoczną się już… » więcej 2024-04-08, godz. 21:15, Patronaty - polecamy W piątek poznamy Klasę Mundurową Roku Województwa Opolskiego 2024 Reprezentacje szkół ponadpodstawowych z województwa opolskiego, w których prowadzone są klasy mundurowe zmierzą się w najbliższy piątek (12.04) w VII Drużynowym Turnieju Klas Mundurowych Województwa Opolskiego. Wydarzenie - pod… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »