Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-12-06, 10:02 Autor: Agnieszka Lubczańska

"Wystawa przedśmiertna" Karoliny Wojtas w GSW do 11 lutego

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu [fot. Adam Dubiński]
Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu [fot. Adam Dubiński]
Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza na otwarcie dużej wystawy Karoliny Wojtas pt. „Wystawa przedśmiertna”. Wernisaż odbędzie się w najbliższy piątek (08.12). Początek o godz. 18:00. Wystawę będzie można oglądać do 11 lutego w salach głównych GSW. Kuratorkami ekspozycji są Marta Miś i Magda Wolnicka.
Karolina Wojtas jest absolwentką łódzkiej filmówki i szkoły fotograficznej w Opawie. Jak czytamy w tekście kuratorskim wystawy pod tym intrygującym tytułem, artystka żyje i ma się dobrze, choć śmierć zajmuje ważne miejsce w jej twórczości. Wydarzenie jest ostatnim wernisażem w ramach Opolskiego Festiwalu Fotografii.

Tekst kuratorski dostępny jest na stronie: galeriaopole.pl. Poniżej zamieszczamy jego fragment.

"Podstawowym medium, w którym pracuje Karolina Wojtas, jest fotografia. To ona stanowi punkt wyjścia dla wszystkich projektów artystki. Mimo to na jej wystawach nie znajdziecie zdjęć elegancko powieszonych na ścianach. White cube to nie jej bajka. Sama mówi, że żyje w kolorowym świecie eksperymentu i niekończącej się zabawy. I taka jest też jej twórczość. Wojtas pracuje cyklami, wpisując fotografie w przestrzenie instalacji oraz uzupełniając je wideo i obiektami – zarówno autorskimi, jak i znalezionymi..."

Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.

Wydarzenia towarzyszące wystawie:

Sobota 9 grudnia
11.00 - otwarte warsztaty tworzenia niezależnych publikacji artystycznych
ZIN! ZIN! — MÓJ BRAT, MOJA SIOSTRA
prowadzenie: Magdalena Hlawacz
program towarzyszący wystawie Karoliny Wojtas
sala dolna GSW | wstęp wolny

Niedziela 10 grudnia
16.00 - oprowadzanie kuratorskie po wystawie Karoliny Wojtas
sale główne GSW | wstęp wolny
Zaproszenie
Plakat wystawy

Zobacz także

2024-02-23, godz. 20:01, Patronaty - polecamy Filharmonia w Dzień Kobiet zaprasza na koncert "Amitié, to znaczy przyjaźń" Świat twórców muzyki w minionych epokach zdominowany był przez mężczyzn. Jednym z wyjątków od tej reguły była Grażyna Bacewicz i nie bez powodu to jej „Uwertura na orkiestrę symfoniczną” rozpocznie koncert w Filharmonii Opolskiej… » więcej 2024-02-23, godz. 19:06, Patronaty - polecamy "Sercem malowane - twórcze pasje kobiet" - wystawa w Kluczborku To już tradycja, że wiosną w okolicach Dnia Kobiet, w Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku prezentowana jest wystawa 'Sercem malowane - twórcze pasje kobiet'. Nie inaczej będzie w tym roku! Wernisaż zaplanowano na niedzielę 3 marca… » więcej 2024-02-22, godz. 15:38, Patronaty - polecamy Amerykańskie seriale komediowe tematem spotkania z Magdą Kosińską-Król już w środę w MBP w Opolu Ma 442 strony, wydana została parę dni temu i jest kopalnią wiedzy na temat świata sitcomów i ich wpływu na społeczeństwo. Mowa o książce „Antidotum. Historia amerykańskich seriali komediowych”. Jej autorka Magda Kosińska-Król… » więcej 2024-02-21, godz. 19:28, Patronaty - polecamy Pięć spektakli w trzy dni, a do tego spotkania i debaty. Rusza V Opolski Maraton Teatralny Od 1 do 3 marca potrwa V Opolski Maraton Teatralny. To wyjątkowa okazja, by w zaledwie trzy dni nadrobić wszystkie repertuarowe zaległości w oglądaniu najnowszych spektakli Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu, poznać młodą generację… » więcej 2024-02-21, godz. 13:12, Patronaty - polecamy Dzień Rzecznika Patentowego już we wtorek na UO Czym dokładnie zajmują się rzecznicy patentowi oraz dlaczego warto zadbać o ochronę własności intelektualnej? Nad tym m.in. zastanowią się uczestnicy spotkania, które odbędzie się w najbliższy wtorek (05.03) w sali widowiskowej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »