Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-11-28, 18:13 Autor: Agnieszka Lubczańska

Spotkanie autorskie z kpt. Ryszardem Sobieszczańskim, a do tego koncert Flash Creep już w piątek

Spotkanie autorskie z kpt. Ryszardem Sobieszczańskim, a do tego koncert Flash Creep już w piątek
Spotkania autorskie z kpt. Ryszardem Sobieszczańskim, autorem wydanej w tym roku opowieści z rejsu zatytułowanej „Klątwa Caipirinhi”, a do tego koncert doskonale znanego słuchaczom Radia Opole zespołu Flash Creep – to wydarzenia, które szykują się już w najbliższy piątek (01.12) w Opolu. Zima za rogiem, a tu będzie okazja przenieść się na… morza południowe!
Kapitańskie spotkanie rozpocznie się o godz. 18:00 w MBP w Opolu (ul. Minorytów 4). Wstęp wolny. Z kolei koncert zacznie się o godz. 20:00 w Ministerstwie Śledzia i Wódki na opolskim Rynku (Rynek 32). Uczestnictwo w koncercie wymaga biletów, te dostępne są w restauracji codziennie po godz. 14:00. Ilość ograniczona. Rezerwacje stolików pod nr tel.: 730 631 234.

W bogato ilustrowanej książce „Klątwa Caipirinhi” (ponad 300 zdjęć) kapitan Sobieszczański opisał historię krnąbrnego jachtu, który nie chciał płynąć po Bałtyku podczas rejsu dookoła Europy.

Okładka książki „Klątwa Caipirinhi”Wyprawa rozpoczęła się w czasie pandemii w 2021 r. w Šibenniku w Chorwacji i mimo przeciwności losu, zakończyła w Świnoujściu. Autor, wspólnie z kpt. Pawłem Białym i Robertem Urbaniakiem oraz z załogą, zmagali się z ciągłymi awariami, sztormami i kaprysami jachtu. Rejs choć łatwy nie był, obfitował w niezliczoną ilość przygód.

To już tradycja, że spotkania autorskie Stowarzyszenia „Pieśni spod żagli” towarzyszy koncert. Tym razem wystąpi formacja z nurtu folku morskiego, szant, pieśni spod żagli oraz ballad rubrykowych, czyli zespół Flash Creep: Iza Puklewicz-Łuczak, Maciej Łuczak, Zuzia Łuczak i Piotr Ruszkowski. Brzmienie zespołu tworzą: gitara, skrzypce, mandolina, flet, a przede wszystkim harmonia niezwykłych głosów. Do tej pory zespół wydał płytę pt. "Sen", a w tym roku – pod patronatem Radia Opole - wydany został dwupłytowy album, na którym znalazły się koncertowe wersje najlepszych utworów zespołu. Albumu nie można kupić, ale będzie go można zdobyć podczas koncertu.

Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie "Pieśni spod żagli" oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzeń.

Plakat

Zobacz także

2024-02-23, godz. 20:01, Patronaty - polecamy Filharmonia w Dzień Kobiet zaprasza na koncert "Amitié, to znaczy przyjaźń" Świat twórców muzyki w minionych epokach zdominowany był przez mężczyzn. Jednym z wyjątków od tej reguły była Grażyna Bacewicz i nie bez powodu to jej „Uwertura na orkiestrę symfoniczną” rozpocznie koncert w Filharmonii Opolskiej… » więcej 2024-02-23, godz. 19:06, Patronaty - polecamy "Sercem malowane - twórcze pasje kobiet" - wystawa w Kluczborku To już tradycja, że wiosną w okolicach Dnia Kobiet, w Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku prezentowana jest wystawa 'Sercem malowane - twórcze pasje kobiet'. Nie inaczej będzie w tym roku! Wernisaż zaplanowano na niedzielę 3 marca… » więcej 2024-02-22, godz. 15:38, Patronaty - polecamy Amerykańskie seriale komediowe tematem spotkania z Magdą Kosińską-Król już w środę w MBP w Opolu Ma 442 strony, wydana została parę dni temu i jest kopalnią wiedzy na temat świata sitcomów i ich wpływu na społeczeństwo. Mowa o książce „Antidotum. Historia amerykańskich seriali komediowych”. Jej autorka Magda Kosińska-Król… » więcej 2024-02-21, godz. 19:28, Patronaty - polecamy Pięć spektakli w trzy dni, a do tego spotkania i debaty. Rusza V Opolski Maraton Teatralny Od 1 do 3 marca potrwa V Opolski Maraton Teatralny. To wyjątkowa okazja, by w zaledwie trzy dni nadrobić wszystkie repertuarowe zaległości w oglądaniu najnowszych spektakli Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu, poznać młodą generację… » więcej 2024-02-21, godz. 13:12, Patronaty - polecamy Dzień Rzecznika Patentowego już we wtorek na UO Czym dokładnie zajmują się rzecznicy patentowi oraz dlaczego warto zadbać o ochronę własności intelektualnej? Nad tym m.in. zastanowią się uczestnicy spotkania, które odbędzie się w najbliższy wtorek (05.03) w sali widowiskowej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »