Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-05-15, 09:51 Autor: Agnieszka Lubczańska

Salon Wiosenny w GSW do 23 czerwca

Salon Wiosenny w GSW - wernisaż [fot. Sławomir Mielnik]
Salon Wiosenny w GSW - wernisaż [fot. Sławomir Mielnik]
Salon Wiosenny 2024 będzie można oglądać w GSW w Opolu do 23 czerwca
Salon Wiosenny 2024 będzie można oglądać w GSW w Opolu do 23 czerwca
17 maja w Opolu pod patronatem Radia Opole zostanie otwarty Salon Wiosenny w GSW w Opolu. To wyjątkowa wystawa będąca przeglądem aktualnej twórczości artystów związanych z opolskim środowiskiem artystycznym. W tym roku jury spośród rekordowej liczby zgłoszeń, bo aż 135 wybrało 77 propozycji artystek i artystów (ich listę prezentujemy poniżej). Wystawę będzie można oglądać do 23 czerwca i dodajmy, że ekspozycja będzie dostępna nie tylko w Galerii Sztuki Współczesnej przy pl. Teatralnym, ale także w Galerii Pierwsze Piętro przy ul. Krakowskiej 1.

Wernisaż rozpocznie się w piątek (17.05) o godz. 18.00. Druga część wieczoru w Galerii ZPAP „Pierwsze Piętro” o godz. 20:00 to spotkanie z jury konkursu.
O wydarzeniu z Joanną Filipczyk, dyrektor GSW w Opolu i kuratorką wystawy rozmawiał Mariusz Majeran. Rozmowa jest do posłuchania poniżej.Warunkiem udziału w konkursie jest związek z regionem oraz przedstawienie prac nie starszych niż sprzed roku. Prace typuje niezależne jury. W tym roku 77 prac spośród 135 nadesłało wybrało jury w składzie: Jagna Domżalska (Poznań), Łukasz Murzyn (Kraków) i Monika Szewczyk (Białystok). Kuratorami ekspozycji są Joanna Filipczyk oraz Andrzej Sznejweis.

Salon Wiosenny jest wystawą konkursową – jury wyłania każdorazowo laureatów Nagrody Prezydenta Miasta Opola, Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego oraz – dla członków ZPAP – Nagrody Opolskiego Okręgu ZPAP. Dodatkowo kuratorzy i kuratorki GSW przyznają swoje wyróżnienie w formie wystawy w galerii w kolejnym roku, a jedna z artystek lub artystów ma szansę zwyciężyć w plebiscycie Nagrody Publiczności. Laureatki i laureatów nagród (oprócz Nagrody Publiczności, na którą głosowanie trwa do końca wystawy) poznamy na wernisażu.

Zobacz: Lista artystów i artystek zakwalifikowanych do Salonu Wiosennego 2024

Organizatorami wydarzenia są Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu oraz Związek Polski Artystów Plastyków Okręg Opolski. Radio Opole Salon Wiosenny 2024 objęło patronatem medialnym.
Plakat

Zobacz także

2024-06-14, godz. 13:37, Patronaty - polecamy Marcin Kydryński opowie o Portugalii Radiowiec, wędrowiec, fotograf, producent płytowy, organizator koncertów i festiwali, autor tekstów - to tylko część zajęć, którymi zajmuje się Marcin Kydryński. Tym razem do Opola przyjedzie poopowiadać o Portugali, której kultura… » więcej 2024-06-14, godz. 08:37, Patronaty - polecamy Spotkanie z prof. Janem Miodkiem już dziś w Opolu Zawsze opowiada ze swadą, ciekawie i z poczuciem humoru. Prof. Jan Miodek odwiedzi dziś (14.06) Opole. Spotkanie odbędzie się w namiocie WBP przy ul. Piastowskiej 20. Poprowadzi je językoznawczyni, wykładowczyni Uniwersytetu Opolskiego… » więcej 2024-06-13, godz. 16:00, Patronaty - polecamy Wielki Finał XI Mistrzostw Polski Football Academy w Opolu Już w piątek (14.06) blisko 300 zawodniczek i zawodników spotka się w opolskiej Stegu Arenie, by wziąć udział w uroczystym otwarciu centralnego finału Mistrzostw Polski Football Academy i następnie powalczyć o trzy tytuły mistrza… » więcej 2024-06-13, godz. 13:04, Patronaty - polecamy Tenisowy turniej na czterech obiektach w Opolu Tenisowy Turniej o Puchar Prezydenta Opola rozegrany zostanie w najbliższy weekend (15-16.06) na czterech tenisowych obiektach w stolicy regionu. Przewidziano kilka kategorii dla dzieci oraz dla dorosłych. Będą m.in. singiel open, ale… » więcej 2024-06-13, godz. 10:20, Patronaty - polecamy Arcydzieła kameralistyki na jednym z ostatnich koncertów sezonu Kwintety fortepianowe: g-moll Maxa Brucha oraz f-moll op. 34 Johannesa Brahmsa będzie można posłuchać w najbliższy piątek (14.06) w ramach ostatniego przed zakończeniem sezonu Filharmonii Opolskiej koncertu kameralnego. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »