Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-03-05, 09:54 Autor: Agnieszka Lubczańska

Portrety kobiet w wiankach z kwiatów polnych na wyjątkowej wystawie w Opolu [ZDJĘCIA]

Wystawa otwarta! Można ją oglądać do 15 kwietnia na Rynku w Opolu [fot. archiwum Joanny Dzido]
Wystawa otwarta! Można ją oglądać do 15 kwietnia na Rynku w Opolu [fot. archiwum Joanny Dzido]
Zdjęcie z sesji przygotowanej przez Joannę Dzido [fot. Joanna Dzido, zdjęcie udostępniono za zgodą autorki]
Zdjęcie z sesji przygotowanej przez Joannę Dzido [fot. Joanna Dzido, zdjęcie udostępniono za zgodą autorki]
Wystawa kobiecych portretów w wiankach z kwiatów polnych w letniej scenerii promująca pozytywne postrzeganie siebie oraz pokazująca, że warto walczyć o swój dobrostan psychiczny – to wydarzenie, które szykowane jest na pasażu przy ratuszu na Rynku w Opolu. Wernisaż odbędzie się w najbliższą sobotę (09.03) o godz. 13:00. Wystawę będzie można oglądać do 15 kwietnia.
Kobiety na zdjęciach są w różnym wieku, o różnym statusie społecznym, wykonują na co dzień różne zawody. Łączy je troska o siebie i chęć poprawienia jakości swojego życia. Wystawa ma nieść pozytywne przesłanie, a zatytułowana została „Smutek potrafi przybierać przepiękne oblicza – piękne zdjęcie potrafi przegnać smutek i wywołać uśmiech”. Kilka zdjęć, które zostaną pokazana na wystawie zamieszczamy poniżej.

- Bo czasami w życiu trudne doświadczenia (w moim przypadku był to wypadek, którego konsekwencją była operacja), pozwalają dostrzec przestrzeń do stworzenia czegoś naprawdę wyjątkowego, a pozornie przypadkowe spotkania prowokują zdarzenia zupełnie zaskakujące – mówi Joanna Dzido, autorka zdjęć, która choć nie jest zawodowym fotografem, uwielbia robić zdjęcia i się nimi dzielić.

O historii powstania tej wyjątkowej sesji Joanna Dzido, autorka zdjęć, inicjatorka przedsięwzięcia opowiedziała w audycji „Przy rodzinnym stole” Krzysztofa Dobrowolskiego - posłuchaj audycji.

Organizacja wystawy została wsparta finansowo przez miasto Opole w ramach Inicjatywy Lokalnej. Radio Opole jest patronem medialnym ekspozycji.
Plakat wystawy

Zobacz także

2024-04-11, godz. 09:29, Patronaty - polecamy Trefon i Cichy w koncercie "Jazz w wolnej chwili" Standardy polskiej i światowej muzyki rozrywkowej i jazzowej, przeboje wszech czasów i to w doborowym wykonaniu wszechstronnych gitarzystów: Andrzeja Trefona i Jana Cichego na basie - taki koncert szykuje się w ostatnią sobotę kwietnia… » więcej 2024-04-11, godz. 08:44, Patronaty - polecamy GSW zaprasza dzieci do udziału w konkursie plastycznym! Do 30 kwietnia Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu czeka na prace dzieci, które chciałby wziąć udział w konkursie plastycznym „Figle na gałęzi”. Zadanie polega na stworzeniu opowieści o wybranym drzewie, które ma być przyjaznym… » więcej 2024-04-10, godz. 09:46, Patronaty - polecamy "Tańcowadła" w Ozimku już w sobotę Dom Kultury w Ozimku zaprasza na XXVII Ogólnopolski Przegląd Zespołów Tanecznych 'Tańcowadła'. Celem wydarzenia jest popularyzacja zespołowych form tanecznych, integracja środowiska oraz konfrontacja dorobku artystycznego grup. Konkurs… » więcej 2024-04-08, godz. 22:07, Patronaty - polecamy Szachiści w mundurach zagrają w Głuchołazach Policjanci, strażacy, pogranicznicy, funkcjonariusze Służby Więziennej oraz Służby Celno-Skarbowej z całego kraju wezmą udział w XXIII Indywidualnych Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Szachach. Zawody rozpoczną się już… » więcej 2024-04-08, godz. 21:15, Patronaty - polecamy W piątek poznamy Klasę Mundurową Roku Województwa Opolskiego 2024 Reprezentacje szkół ponadpodstawowych z województwa opolskiego, w których prowadzone są klasy mundurowe zmierzą się w najbliższy piątek (12.04) w VII Drużynowym Turnieju Klas Mundurowych Województwa Opolskiego. Wydarzenie - pod… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »