Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-01-18, 20:56 Autor: Agnieszka Lubczańska

Nowa płyta Małej Orkiestry Dni Naszych już dostępna!

Nowa płyta Małej Orkiestry Dni Naszych już dostępna!
„Edukacja przez zabawę, uśmiech i muzykę” – to ich motto. Mowa o zespole Mała Orkiestra Dni Naszych, której jedenastą płytę adresowaną do dzieci Radio Opole objęło patronatem medialnym. Album nosi tytuł „Emocje”. Pomysłodawcą, założycielem i liderem zespołu jest Jerzy Kobyliński - pedagog, kompozytor, autor tekstów piosenek i scenariuszy koncertów.
Marta Liwińska i Jerzy Kobyliński - Mała Orkiestra Dni Naszych
Najlepszym opisem zawartości płyty są tytuły piosenek: "Pan Smutek", "Pokonać gniew", "Mały zazdrośnik", "Wyrzuć focha" czy "Kłamczuszek".

Płyta może być dobrym wstępem do profilaktyki zdrowia psychicznego dzieci i przyczynkiem do rozmów na zajęciach, a więc pomocą dydaktyczną w szkołach podstawowych i przedszkolach.

- W czasach szalonego tempa życia, stresu, nadmiaru bodźców i pogorszenia się kondycji psychicznej dzieci i młodzieży, którego efektem najczęściej jest ucieczka do świata wirtualnego, postanowiliśmy stworzyć płytę, która pomoże zrozumieć dzieciom co przeżywają i spełniać rolę muzycznej instrukcji obsługi najważniejszych emocji – piszą do nas twórcy albumu.

Więcej o zespole i o tym, jak kupić płytę można się dowiedzieć ze strony internetowej zespołu - zobacz tu. Zespół posiada także profil na Facebooku.
Okładka płyty EMOCJE
Okładka płyty EMOCJE

Zobacz także

2024-02-23, godz. 20:01, Patronaty - polecamy Filharmonia w Dzień Kobiet zaprasza na koncert "Amitié, to znaczy przyjaźń" Świat twórców muzyki w minionych epokach zdominowany był przez mężczyzn. Jednym z wyjątków od tej reguły była Grażyna Bacewicz i nie bez powodu to jej „Uwertura na orkiestrę symfoniczną” rozpocznie koncert w Filharmonii Opolskiej… » więcej 2024-02-23, godz. 19:06, Patronaty - polecamy "Sercem malowane - twórcze pasje kobiet" - wystawa w Kluczborku To już tradycja, że wiosną w okolicach Dnia Kobiet, w Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku prezentowana jest wystawa 'Sercem malowane - twórcze pasje kobiet'. Nie inaczej będzie w tym roku! Wernisaż zaplanowano na niedzielę 3 marca… » więcej 2024-02-22, godz. 15:38, Patronaty - polecamy Amerykańskie seriale komediowe tematem spotkania z Magdą Kosińską-Król już w środę w MBP w Opolu Ma 442 strony, wydana została parę dni temu i jest kopalnią wiedzy na temat świata sitcomów i ich wpływu na społeczeństwo. Mowa o książce „Antidotum. Historia amerykańskich seriali komediowych”. Jej autorka Magda Kosińska-Król… » więcej 2024-02-21, godz. 19:28, Patronaty - polecamy Pięć spektakli w trzy dni, a do tego spotkania i debaty. Rusza V Opolski Maraton Teatralny Od 1 do 3 marca potrwa V Opolski Maraton Teatralny. To wyjątkowa okazja, by w zaledwie trzy dni nadrobić wszystkie repertuarowe zaległości w oglądaniu najnowszych spektakli Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu, poznać młodą generację… » więcej 2024-02-21, godz. 13:12, Patronaty - polecamy Dzień Rzecznika Patentowego już we wtorek na UO Czym dokładnie zajmują się rzecznicy patentowi oraz dlaczego warto zadbać o ochronę własności intelektualnej? Nad tym m.in. zastanowią się uczestnicy spotkania, które odbędzie się w najbliższy wtorek (05.03) w sali widowiskowej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »