Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-01-18, 17:27 Autor: Agnieszka Lubczańska

Masz kresowe korzenie lub temat Kresów jest Ci bliski? Weź udział w tym konkursie!

Masz kresowe korzenie lub temat Kresów jest Ci bliski? Weź udział w tym konkursie! [fot. materiały organizatora]
Masz kresowe korzenie lub temat Kresów jest Ci bliski? Weź udział w tym konkursie! [fot. materiały organizatora]
Trwa druga edycja konkursu "Opowiem Ci o Kresach – śląskie losy kresowej rodziny”. Do udziału w nim zaprasza Instytut Śląski w Opolu. Konkurs adresowany jest do wszystkich mieszkańców województw: śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego, którzy mają kresowe korzenie lub dziedzictwo Kresów Wschodnich jest im bliskie. Prace konkursowe są przyjmowane do 31 marca.
Zadanie polega na znalezieniu w swoim środowisku i opisaniu pamiątek związanych z Kresami: niepublikowanych wspomnień Kresowian, rodzinnych fotografii czy rzeczy codziennego użytku przywiezionych z Kresów. Inicjatywa ma pomóc ocalić od zapomnienia dziedzictwo kresowe na Śląsku.

Konkurs rozstrzygnięty będzie w czterech kategoriach: uczniowie klas IV – VI szkół podstawowych, uczniowie klas VII – VIII szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych, osoby pełnoletnie oraz – co jest nowością w tym roku - kategoria otwarta, gdzie tematykę konkursową można przedstawić za pomocą nowoczesnych form przekazu (np.: film, prezentacja multimedialna, audycja).

Prace konkursowe do 31 marca można przywieźć lub przesłać do Instytutu Śląskiego (ul. Piastowska 17, 45-082 Opole) lub na adres: konkurs@instytutslaski.pl z dopiskiem „Opowiem Ci o Kresach”.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w maju 2024 r. Dokładna data zostanie podana w osobnej informacji na stronie organizatora - zobacz tu.

Więcej informacji w regulaminie dostępnym tu: zobacz regulamin.

Organizatorami konkursu są Instytut Śląski oraz Stowarzyszenie „Opolscy Genealodzy”. Radio Opole konkurs „Opowiem Ci o Kresach – śląskie losy kresowej rodziny” objęło patronatem medialnym. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Plakat

Zobacz także

2024-02-23, godz. 20:01, Patronaty - polecamy Filharmonia w Dzień Kobiet zaprasza na koncert "Amitié, to znaczy przyjaźń" Świat twórców muzyki w minionych epokach zdominowany był przez mężczyzn. Jednym z wyjątków od tej reguły była Grażyna Bacewicz i nie bez powodu to jej „Uwertura na orkiestrę symfoniczną” rozpocznie koncert w Filharmonii Opolskiej… » więcej 2024-02-23, godz. 19:06, Patronaty - polecamy "Sercem malowane - twórcze pasje kobiet" - wystawa w Kluczborku To już tradycja, że wiosną w okolicach Dnia Kobiet, w Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku prezentowana jest wystawa 'Sercem malowane - twórcze pasje kobiet'. Nie inaczej będzie w tym roku! Wernisaż zaplanowano na niedzielę 3 marca… » więcej 2024-02-22, godz. 15:38, Patronaty - polecamy Amerykańskie seriale komediowe tematem spotkania z Magdą Kosińską-Król już w środę w MBP w Opolu Ma 442 strony, wydana została parę dni temu i jest kopalnią wiedzy na temat świata sitcomów i ich wpływu na społeczeństwo. Mowa o książce „Antidotum. Historia amerykańskich seriali komediowych”. Jej autorka Magda Kosińska-Król… » więcej 2024-02-21, godz. 19:28, Patronaty - polecamy Pięć spektakli w trzy dni, a do tego spotkania i debaty. Rusza V Opolski Maraton Teatralny Od 1 do 3 marca potrwa V Opolski Maraton Teatralny. To wyjątkowa okazja, by w zaledwie trzy dni nadrobić wszystkie repertuarowe zaległości w oglądaniu najnowszych spektakli Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu, poznać młodą generację… » więcej 2024-02-21, godz. 13:12, Patronaty - polecamy Dzień Rzecznika Patentowego już we wtorek na UO Czym dokładnie zajmują się rzecznicy patentowi oraz dlaczego warto zadbać o ochronę własności intelektualnej? Nad tym m.in. zastanowią się uczestnicy spotkania, które odbędzie się w najbliższy wtorek (05.03) w sali widowiskowej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »