Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-02-13, 17:34 Autor: Agnieszka Lubczańska

Jeden z najbardziej znanych twórców okładek płytowych ze swoimi pracami w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

Wystawa Zbigniewa M. Bielaka do 5 maja w MPP w Opolu | Mistrz detalu [fot. Sławomir Mielnik]
Wystawa Zbigniewa M. Bielaka do 5 maja w MPP w Opolu | Mistrz detalu [fot. Sławomir Mielnik]
Do 5 maja w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu będzie można oglądać wystawę „Zbigniew Bielak | Mistrz detalu”. Tytuł ekspozycji nie jest przypadkiem, bo twórczość tego artysty, który uznawany jest za najbardziej znanego na świecie - obok Rosława Szaybo - polskiego projektanta okładek albumów muzycznych, charakteryzuje się niesamowitą uważnością w prezentowaniu szczegółu. Będzie okazja to dostrzec w prezentowanych pracach.

Wernisaż już w najbliższy czwartek (15.02). Początek o godz. 18:00. Obowiązują zaproszenia. Dla zwiedzających ekspozycja będzie czynna od piątku (16.02).
Zbigniew M. Bielak projektuje okładki albumów rockowych i metalowych. Tworzył je dla tak legendarnych zespołów, jak: Carcass, Darkthrone, Mayhem i Paradise Lost czy metalowego projektu Ice’a-T, a także polskich – Gruzji, Mgły i Vadera. Jest autorem także scenografii koncertowych dla Ozzy’ego Osbourne’a i grupy Ghost. Dotychczas jego prace można było oglądać na indywidualnych wystawach w Holandii (2014), Szwajcarii (2014), Wielkiej Brytanii (2015) i Norwegii (2015, 2016, 2017), a także w kraju: Katowicach (2017) i Krakowie (2019). Jest laureatem szeregu konkursów branżowych. Z zawodu jest architektem. Urodził się w 1980 r. w Krakowie.

Dowiedz się więcej o twórczości artysty.
Posłuchaj rozmowy ze Zbigniewem M. Bielakiem.

O tej wyjątkowej wystawie czasowej w styczniowej „Debacie o kulturze”, prezentowanej w każdy ostatni wtorek miesiąca, Mariusz Majeran rozmawiał z Mateuszem Torzeckim z MPP w Opolu – fragment rozmowy prezentujemy poniżej.Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Plakat

Zobacz także

2024-04-11, godz. 09:29, Patronaty - polecamy Trefon i Cichy w koncercie "Jazz w wolnej chwili" Standardy polskiej i światowej muzyki rozrywkowej i jazzowej, przeboje wszech czasów i to w doborowym wykonaniu wszechstronnych gitarzystów: Andrzeja Trefona i Jana Cichego na basie - taki koncert szykuje się w ostatnią sobotę kwietnia… » więcej 2024-04-11, godz. 08:44, Patronaty - polecamy GSW zaprasza dzieci do udziału w konkursie plastycznym! Do 30 kwietnia Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu czeka na prace dzieci, które chciałby wziąć udział w konkursie plastycznym „Figle na gałęzi”. Zadanie polega na stworzeniu opowieści o wybranym drzewie, które ma być przyjaznym… » więcej 2024-04-10, godz. 09:46, Patronaty - polecamy "Tańcowadła" w Ozimku już w sobotę Dom Kultury w Ozimku zaprasza na XXVII Ogólnopolski Przegląd Zespołów Tanecznych 'Tańcowadła'. Celem wydarzenia jest popularyzacja zespołowych form tanecznych, integracja środowiska oraz konfrontacja dorobku artystycznego grup. Konkurs… » więcej 2024-04-08, godz. 22:07, Patronaty - polecamy Szachiści w mundurach zagrają w Głuchołazach Policjanci, strażacy, pogranicznicy, funkcjonariusze Służby Więziennej oraz Służby Celno-Skarbowej z całego kraju wezmą udział w XXIII Indywidualnych Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Szachach. Zawody rozpoczną się już… » więcej 2024-04-08, godz. 21:15, Patronaty - polecamy W piątek poznamy Klasę Mundurową Roku Województwa Opolskiego 2024 Reprezentacje szkół ponadpodstawowych z województwa opolskiego, w których prowadzone są klasy mundurowe zmierzą się w najbliższy piątek (12.04) w VII Drużynowym Turnieju Klas Mundurowych Województwa Opolskiego. Wydarzenie - pod… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »