Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-06-04, 09:09 Autor: Agnieszka Lubczańska

Festiwal Nowej Wsi Królewskiej - zobacz program na czerwiec!

książka [materiały prasowe Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu, fot. Patrycja Kucik]
książka [materiały prasowe Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu, fot. Patrycja Kucik]
Nowa Wieś Królewska – to kolejna, czwarta już z kolei, dzielnica Opola, którą Galeria Sztuki Współczesnej objęła artystycznym ramieniem organizując tam festiwal sztuki, historii oraz natury. Festiwal rozpoczął się 12 maja, potrwa do października. Każdego miesiąca szykowane są inne aktywności. Maj poświęcony był z historii i naturze NWK, program na czerwiec to „Pamięć i interpretacja miejsc”. Szykowane są spacery, wykłady czy pokazy animacji. Szczegóły poniżej.
Co już było?

Inauguracja Festiwalu Sztuki w Nowej Wsi Królewskiej połączona była ze spacerem z Joachimem Sosnowskim śladami historii NWK i koncertem organowym w tamtejszym kościele. Z kolei na spacer po łąkach zabrała Anita Dmitruczuk, a Bogna Szafraniec opowiadała o cementowniach.

Co w ramach festiwalu wydarzy się w czerwcu?

Już w najbliższą środę (05.06) w Galerii M ( ul. Powstańców Śląskich 19) Pracownia Projekty społeczne w przestrzeni publicznej z Wydziału Sztuki UO szykuje w samo południe działanie performatywne „Niedzielny obiad”.

We wtorek (11.06) odbędzie się spacer na cmentarz żydowski oraz choleryczny. Zbiórka o godz. 17: 00 na skrzyżowaniu ul. Św. Jacka z ul. Andrzeja Struga. Przewodniczkami będą Joanna Filipczyk i Halina Łabęcka.

Z kolei spacer śladami historii i natury Nowej Wsi Królewskiej dedykowany osobom głuchym oraz wszystkim miłośnikom lokalnych historii odbędzie się w piątek (14.06). Zbiórka na pl. Kościelnym 1 o godz. 15:30.

We wtorek (18.06) w siedzibie GSW przy pl. Teatralnym 12 będzie można posłuchać wykładu Justyny Kleszcz „Wieś w mieście, miasto we wsi. O budowaniu trudnej relacji. Historia - teraźniejszość – przyszłość„. Początek o godz. 18:00.

W środę (19.06) Pracownia multimediów Wydziału Sztuki UO szykuje pokaz animacji o tematyce związanej z Nową Wsią Królewską. Pokaz rozpocznie się o godz. 18:00 w GSW.

Spacer śladami karczm i restauracji w NWK, do tego piknik sąsiedzki i pokaz animacji studentów i studentek Wydziału Sztuki UO to wszystko odbędzie się w Noc Kultury, w piątek (28.06) od godz. 19:00. Spacer poprowadzi Joachim Sosnowski, a zbiórkę zaplanowano przy pl. Kościelnym 1.

Głównym organizatorem wydarzeń jest Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu. Kuratorką festiwalu jest Agnieszka Dela-Kropiowska. Festiwal potrwa do października, zatem jeśli mają Państwo propozycje do jego programu i pytania można pisać tu: adelakropiowska@galeriaopole.pl

Radio Opole jest patronem medialnym przedsięwzięcia. O atrakcjach szykowanych w ramach festiwalu podczas wakacji - informacje już wkrótce.
Plakat

Zobacz także

2024-06-14, godz. 13:37, Patronaty - polecamy Marcin Kydryński opowie o Portugalii Radiowiec, wędrowiec, fotograf, producent płytowy, organizator koncertów i festiwali, autor tekstów - to tylko część zajęć, którymi zajmuje się Marcin Kydryński. Tym razem do Opola przyjedzie poopowiadać o Portugali, której kultura… » więcej 2024-06-14, godz. 08:37, Patronaty - polecamy Spotkanie z prof. Janem Miodkiem już dziś w Opolu Zawsze opowiada ze swadą, ciekawie i z poczuciem humoru. Prof. Jan Miodek odwiedzi dziś (14.06) Opole. Spotkanie odbędzie się w namiocie WBP przy ul. Piastowskiej 20. Poprowadzi je językoznawczyni, wykładowczyni Uniwersytetu Opolskiego… » więcej 2024-06-13, godz. 16:00, Patronaty - polecamy Wielki Finał XI Mistrzostw Polski Football Academy w Opolu Już w piątek (14.06) blisko 300 zawodniczek i zawodników spotka się w opolskiej Stegu Arenie, by wziąć udział w uroczystym otwarciu centralnego finału Mistrzostw Polski Football Academy i następnie powalczyć o trzy tytuły mistrza… » więcej 2024-06-13, godz. 13:04, Patronaty - polecamy Tenisowy turniej na czterech obiektach w Opolu Tenisowy Turniej o Puchar Prezydenta Opola rozegrany zostanie w najbliższy weekend (15-16.06) na czterech tenisowych obiektach w stolicy regionu. Przewidziano kilka kategorii dla dzieci oraz dla dorosłych. Będą m.in. singiel open, ale… » więcej 2024-06-13, godz. 10:20, Patronaty - polecamy Arcydzieła kameralistyki na jednym z ostatnich koncertów sezonu Kwintety fortepianowe: g-moll Maxa Brucha oraz f-moll op. 34 Johannesa Brahmsa będzie można posłuchać w najbliższy piątek (14.06) w ramach ostatniego przed zakończeniem sezonu Filharmonii Opolskiej koncertu kameralnego. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »