Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-05-15, 09:16 Autor: oprac. Agnieszka Lubczańska

„Czekanie to sztuka” - wystawa Agnieszki Zyskowskiej-Biskup w piątek i sobotę w OTLiA. Będzie okazja spotkania z aktorką!

Agnieszka Zyskowska-Biskup [fot. materiały OTLiA]
Agnieszka Zyskowska-Biskup [fot. materiały OTLiA]
"Czekanie to sztuka" - to tytuł wystawy, która jest autorskim pomysłem opolskiej aktorki Agnieszki Zyskowskiej-Biskup i towarzyszyła jej jubileuszowi 25-pracy artystycznej. Teraz raz jeszcze zostanie udostępniona zwiedzającym. Ma być okazją do wspólnego zatrzymania się i zastanowienia nad tym, na co w swoim życiu czekamy.

Wystawę będzie można obejrzeć w piątek (17.05) w godz. 16:00 – 19:00 oraz w sobotę (18.05) w godz. 13:00-16:00 na Scenie na Piętrze Opolskiego Teatru Lalki i Aktora. W tym czasie będzie okazja spotkania z Agnieszką Zyskowska-Biskup, podzielenia się wrażeniami, porozmawiania. Wstęp wolny.

Pomysł na wystawę wyszedł z założenia, że czekanie to nieodłączny element naszego życia, któremu zawsze towarzyszą jakieś emocje. To stworzyło pytania: Co dzieje się z nami, gdy czekamy, jak wypełniamy ten czas, na co czekamy w różnych etapach naszego życia i właściwie na co warto dziś czekać?

Wystawa wyrażona jest m.in. w formie teatru fotografii. Na zdjęciach autorstwa Przemysława Wiśniewskiego, znajdują się zaaranżowane sytuacje z różnymi artefaktami i rekwizytami, które oddają temat przewodni i przemyślenia autorki przedstawione w artystycznej formie.

Z Agnieszką Zyskowską-Biskup więcej o wystawie w audycji "Dobry moment" rozmawiała Katarzyna Zawadzka. rozmowa jest do posłuchania poniżej.Zdjęcia Teatru Fotografii zostały zrealizowane w ramach stypendium Marszałka Województwa Opolskiego „Marszałkowskie Talenty” (2023) przyznanego Agnieszce Zyskowskiej-Biskup.Plakat

Zobacz także

2024-05-23, godz. 11:00, Patronaty - polecamy Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ obchodzi 25-lecie W najbliższy poniedziałek (27.05) na pl. Wolności w Opolu odbędą się uroczyste obchody Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa i Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ. Dodatkowo tego dnia Stowarzyszenie Kombatantów… » więcej 2024-05-22, godz. 16:28, Patronaty - polecamy Muzeum Śląska Opolskiego w czwartek pełne wydarzeń i ostatnia okazja obejrzenia wystawy "Obcy wśród nas" Jeśli jeszcze są tacy pasjonaci przyrody zainteresowani obcymi i inwazyjnymi gatunkami roślin, ptaków i ssaków, którzy nie oglądali wyjątkowej ekspozycji w Muzeum Śląska Opolskiego zatytułowanej „Obcy wśród nas”, to ostatnia… » więcej 2024-05-22, godz. 15:38, Patronaty - polecamy Posłuchaj, co w tym tygodniu szykuje Filharmonia Opolska Aż cztery koncerty szykuje swojej publiczności Filharmonia Opolska jeszcze w tym tygodniu. W piątek (24.05) tradycyjnie odbędzie się koncert symfoniczny, w sobotę (25.05) zaprezentuje się Symfoniczna Orkiestra Dęta Májovák Karviná… » więcej 2024-05-22, godz. 11:05, Patronaty - polecamy Święto muzyki organowej w Opolu Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Opolu zaprasza na IX Międzynarodowy Festiwal Młodych Organistów im. Śląskich Muzyków Kościelnych. Wydarzenie potrwa od czwartku (23.05) do piątku (24.05) w Kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej… » więcej 2024-05-22, godz. 09:29, Patronaty - polecamy VII Wojewódzki Konkurs Armia Krajowa 1939-1945 'Twym obowiązkiem będzie walczyć z bronią w ręku. Zwycięstwo będzie twoją nagrodą' - to motto VII Wojewódzkiego Konkursu Armia Krajowa 1939-1945 adresowanego do wszystkich uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »