Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-04-22, 19:29 Autor: Agnieszka Lubczańska

Namysłowski Festiwal Fantastyki Namystica rusza w piątek - zobacz, co w programie!

Namysłowski Festiwal Fantastyki Namystica rusza w piątek (26.04.2024) [fot. materiały organizatora]
Namysłowski Festiwal Fantastyki Namystica rusza w piątek (26.04.2024) [fot. materiały organizatora]
Namysłowski Festiwal Fantastyki to wydarzenie, które potrwa od piątku (26.04) do niedzieli (28.04) w Bibliotece Publicznej w Namysłowie. W programie: spotkania z autorami i twórcami, panele i warsztaty. Wydarzenia odbędzie się w Bibliotece Publicznej w Namysłowie. Wstęp na festiwal jest wolny. Szczegóły programu zamieszczamy poniżej.

Na uczestników czekać będą planszówki, RPG i wiele „fantastycznych” atrakcji, m.in. spotkania autorskie, prelekcje dotyczące tematyki fantasy, warsztaty związane tematycznie z Mangą, dostępnością w grach RPG, tworzenia LARPów oraz strojów COSPLEY dla osób z niepełnosprawnościami. Odbędą się także turnieje gier planszowych.

Pierwszy dzień festiwalu to dzień dla szkół i przedszkoli, natomiast po południu zaczną się spotkania i działania ogólnodostępne. Drugi dzień jest szczególnie przeznaczony dla młodzieży i dorosłych, np. przez całą sobotę (27.04) będzie można zostać kapitanem własnego statku i wypłynąć na wody Morza Mgieł, grając w Misty Waters. Dzień trzeci to tzw. dzień rodzinny – większość spotkań i warsztatów będzie skierowana do najmłodszych i rodzin. Przez cały czas trwania festiwalu dostępny będzie bezpłatny sleep room.

Wydarzenie odbywa się już po raz trzeci, ale po raz pierwszy będzie nosić nazwę Namystica. Dowiedz się więcej o organizatorze.

Organizatorem wydarzenia jest Dragon Klub Gier Planszowych i RPG oraz Biblioteka Publiczna w Namysłowie. Radio Opole III Namysłowski Festiwal Fantastyki Namystica objęło patronatem medialnym.
Program na piątek
Program na sobotę
Program na niedzielę
Plakat

Zobacz także

2024-05-29, godz. 10:07, Patronaty - polecamy "Marek Jackowski. Głośniej! Historia twórcy Maanamu" – spotkanie z autorką biografii już dziś w MBP Autorka wielu bestsellerowych biografii Anna Kamińska przyjedzie do Opola ze swoją najnowszą książką, w której wzięła na warsztat życiorys jednej z najważniejszych postaci w historii polskiej muzyki: Marka Jackowskiego - założyciela… » więcej 2024-05-29, godz. 09:00, Patronaty - polecamy Gwiazdy polskiej sceny muzycznej zawitają do Ozimka W sobotę (01.06) Kasia Kowalska i Czesław Mozil, a w niedzielę (02.06) Dawid Kwiatkowski wystąpią na Dniach Ozimka. - Atrakcji będzie mnóstwo między innymi: stoiska z jedzeniem i piciem, atrakcje dla dzieci i dorosłych, a przede wszystkim:… » więcej 2024-05-28, godz. 15:45, Patronaty - polecamy Wyjątkowa podróż najmłodszych z POLREGIO szlakiem Karlika i Karolinki Już w najbliższą środę (29.05) do Gogolina pociągiem POLREGIO przyjedzie grupa małych podróżników. Wycieczka adresowana jest do zorganizowanej grupy dzieci od 5 do 10 roku życia. Celem przedsięwzięcia jest promocja przejazdów… » więcej 2024-05-28, godz. 09:44, Patronaty - polecamy Artyści z różnych stron świata pokazują swoje prace na jednej wystawie Co cennego w malarstwie można zaoferować współczesnemu odbiorcy? Strzelecki Ośrodek Kultury zaprasza już w najbliższy piątek (31.05) na otwarcie międzynarodowej wystawy „Części Całości” Wernisaż rozpocznie się o godz. 18:00… » więcej 2024-05-28, godz. 08:46, Patronaty - polecamy Święto Województwa Opolskiego w pierwszy weekend czerwca w Mosznej Urząd marszałkowski zaprasza wszystkich mieszkańców regionu do wspólnej zabawy w pierwszy weekend czerwca w parku przy Zamku w Mosznej. Z okazji Święta Województwa Opolskiego na uczestników czekać będą występy, konkursy, warsztaty… » więcej
78910111213
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »