Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-04-23, 15:33 Autor: Agnieszka Lubczańska

W Oleśnie zaprezentują się teatry dziecięce regionu

Wojewódzki Festiwal Teatrów Dziecięcych już w piątek (26.04) w Oleśnie [fot. pixabay.com/pl]
Wojewódzki Festiwal Teatrów Dziecięcych już w piątek (26.04) w Oleśnie [fot. pixabay.com/pl]
Dziecięce zespoły teatralne - zarówno lalkowe, jak i żywego planu - już w najbliższy piątek (26.04) wezmą udział w Wojewódzkim Festiwalu Teatrów Dziecięcych w Oleśnie. Wydarzenie ma charakter konkursu. Teatralne prezentacje rozpoczną się o godz. 10:00 w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Oleśnie.
Festiwal organizowany jest już po raz 38. To okazja do zainteresowania dzieci sztuką teatralną oraz do wymiany doświadczeń instruktorów teatralnych i pedagogów. Prezentacje poszczególnych spektakli nie mogą przekroczyć 25 minut. Profesjonalne jury oceni m.in. dobór repertuaru do możliwości wykonawczych zespołu, interpretację treści zespołu, swobodę operowania tekstem, inscenizację, wykonanie i animację lalek. Konkurs wyłoni zdobywców I, II i III miejsca. Nagrodzi także wyróżniające się zespoły, reżyserów i aktorów.

Organizatorem wydarzenia jest Młodzieżowy Dom Kultury w Oleśnie. Radio Opole 38. Wojewódzki Festiwal Teatrów Dziecięcych w Oleśnie objęło patronatem medialnym.
Plakat

Zobacz także

2024-05-29, godz. 10:07, Patronaty - polecamy "Marek Jackowski. Głośniej! Historia twórcy Maanamu" – spotkanie z autorką biografii już dziś w MBP Autorka wielu bestsellerowych biografii Anna Kamińska przyjedzie do Opola ze swoją najnowszą książką, w której wzięła na warsztat życiorys jednej z najważniejszych postaci w historii polskiej muzyki: Marka Jackowskiego - założyciela… » więcej 2024-05-29, godz. 09:00, Patronaty - polecamy Gwiazdy polskiej sceny muzycznej zawitają do Ozimka W sobotę (01.06) Kasia Kowalska i Czesław Mozil, a w niedzielę (02.06) Dawid Kwiatkowski wystąpią na Dniach Ozimka. - Atrakcji będzie mnóstwo między innymi: stoiska z jedzeniem i piciem, atrakcje dla dzieci i dorosłych, a przede wszystkim:… » więcej 2024-05-28, godz. 15:45, Patronaty - polecamy Wyjątkowa podróż najmłodszych z POLREGIO szlakiem Karlika i Karolinki Już w najbliższą środę (29.05) do Gogolina pociągiem POLREGIO przyjedzie grupa małych podróżników. Wycieczka adresowana jest do zorganizowanej grupy dzieci od 5 do 10 roku życia. Celem przedsięwzięcia jest promocja przejazdów… » więcej 2024-05-28, godz. 09:44, Patronaty - polecamy Artyści z różnych stron świata pokazują swoje prace na jednej wystawie Co cennego w malarstwie można zaoferować współczesnemu odbiorcy? Strzelecki Ośrodek Kultury zaprasza już w najbliższy piątek (31.05) na otwarcie międzynarodowej wystawy „Części Całości” Wernisaż rozpocznie się o godz. 18:00… » więcej 2024-05-28, godz. 08:46, Patronaty - polecamy Święto Województwa Opolskiego w pierwszy weekend czerwca w Mosznej Urząd marszałkowski zaprasza wszystkich mieszkańców regionu do wspólnej zabawy w pierwszy weekend czerwca w parku przy Zamku w Mosznej. Z okazji Święta Województwa Opolskiego na uczestników czekać będą występy, konkursy, warsztaty… » więcej
78910111213
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »