Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-04-16, 08:58 Autor: Agnieszka Lubczańska

Poezja Baczyńskiego w klimatach rapowo-jazzowych na płycie "Oddycha miasto" - posłuchaj rozmowy z twórcą!

Okładka płyty "Oddycha miasto" Baczyński Projekt
Okładka płyty "Oddycha miasto" Baczyński Projekt
Fundacja Dla Dziedzictwa przygotowała muzyczną propozycję, która ma przybliżyć poezję Krzysztofa Kamila Baczyńskiego młodym odbiorcom. "Baczyński Projekt" to połączenie wierszy narodowego wieszcza zaśpiewane przez rapera Michała Cypriana Jarosza do muzyki Jana Stanisława Szczurka.
Płyta nosi tytuł „Oddycha miasto”. Znajduje się na niej 15 utworów. Premiera albumu odbędzie się dziś (16.04) w samo południe w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

Oprócz wersji analogowej, płyta opublikowana jest też w otwartym internetowym dostępie i każdy może jej wysłuchać za darmo na stronie internetowej Fundacji Dla Dziedzictwa – posłuchaj płyty.

O powstawaniu płyty Witold Sułek rozmawiał w audycji „Rewiry kultury’ z odpowiadającymi za przedsięwzięcie Michałem Cyprianem Jaroszem oraz Tomaszem Kwiatkiem. Rozmowa jest do posłuchania poniżej.


Radio Opole jest patronem medialnym wydawnictwa. Projekt został dofinansowany przez Polską Fundację Narodową w Warszawie.
Plakat

Zobacz także

2024-05-27, godz. 09:08, Patronaty - polecamy 61. KFPP - zobacz program i słuchaj Radia Opole! 61. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu rozpocznie się w piątek (31.05) i potrwa 3 dni. W programie pięć koncertów i Kabareton − wszystko będziemy transmitować na antenie głównej oraz na www.radio.opole.pl. Tradycyjnie też… » więcej 2024-05-23, godz. 11:00, Patronaty - polecamy Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ obchodzi 25-lecie W najbliższy poniedziałek (27.05) na pl. Wolności w Opolu odbędą się uroczyste obchody Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa i Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ. Dodatkowo tego dnia Stowarzyszenie Kombatantów… » więcej 2024-05-22, godz. 16:28, Patronaty - polecamy Muzeum Śląska Opolskiego w czwartek pełne wydarzeń i ostatnia okazja obejrzenia wystawy "Obcy wśród nas" Jeśli jeszcze są tacy pasjonaci przyrody zainteresowani obcymi i inwazyjnymi gatunkami roślin, ptaków i ssaków, którzy nie oglądali wyjątkowej ekspozycji w Muzeum Śląska Opolskiego zatytułowanej „Obcy wśród nas”, to ostatnia… » więcej 2024-05-22, godz. 15:38, Patronaty - polecamy Posłuchaj, co w tym tygodniu szykuje Filharmonia Opolska Aż cztery koncerty szykuje swojej publiczności Filharmonia Opolska jeszcze w tym tygodniu. W piątek (24.05) tradycyjnie odbędzie się koncert symfoniczny, w sobotę (25.05) zaprezentuje się Symfoniczna Orkiestra Dęta Májovák Karviná… » więcej 2024-05-22, godz. 11:05, Patronaty - polecamy Święto muzyki organowej w Opolu Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Opolu zaprasza na IX Międzynarodowy Festiwal Młodych Organistów im. Śląskich Muzyków Kościelnych. Wydarzenie potrwa od czwartku (23.05) do piątku (24.05) w Kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »