Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-04-15, 21:39 Autor: Agnieszka Lubczańska

Spotkanie z przedstawicielami społeczności romskiej w Polsce już we wtorek w Opolu

Spotkanie z przedstawicielami społeczności romskiej w Polsce już we wtorek w Opolu
O historii i współczesności Romów - jednej z czterech, zamieszkujących Polskę uznanych mniejszości etnicznych - opowie już w najbliższy wtorek (16.04) Władysław Kwiatkowski, dyrektor Centrum Historii i Kultury Romów w Oświęcimiu. Spotkanie uświetni występ Józefa Mersteina Jochymczyka - barda muzyki romskiej, wykonującego pieśni i ballady w stylu sinti manousche oraz gipsy jazz. Początek o godz. 17:00 w Centrum Dokumentacyjno-Wystawienniczym Niemców w Polsce przy ul. Szpitalnej 11 w Opolu.
Podczas spotkania dyrektor Centrum Historii i Kultury Romów w Oświęcimiu, wieloletni pracownik Stowarzyszenia Romów w Polsce, koordynator licznych projektów naukowych i edukacyjnych, współtwórca wystawy stałej „Romowie – Historia i Kultura”, opowie o historii Romów od momentu wyjścia z subkontynentu indyjskiego, poprzez moment osiedlenia w Europie, przez tragiczny okres Holocaustu romskiego aż po historie z życia taborowego. Nie zabraknie też opowieści o sytuacji Romów w czasach współczesnych. Wydarzeniu towarzyszyć będzie otwarcie wystawy fotografii Janusza Helfera pt. „Cyganie ̶ Romowie. Zapomniane obrazy”. Wieczór poprowadzi Dominika Gorgosz-Złoty.

Liczba miejsc jest ograniczona w związku z czym organizatorzy proszą o potwierdzenie obecności mailowo cdwbp@cdwbp.opole.pl lub telefonicznie pod nr +48 517 448 045.

Spotkanie odbywa się w ramach cyklu „Mniejszości w dialogu. Cykl spotkań międzykulturowych”. Organizatorem wydarzenia jest WBP w Opolu, której wydarzeniom Radio Opole patronuje medialnie.
Plakat

Zobacz także

2024-05-27, godz. 09:08, Patronaty - polecamy 61. KFPP - zobacz program i słuchaj Radia Opole! 61. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu rozpocznie się w piątek (31.05) i potrwa 3 dni. W programie pięć koncertów i Kabareton − wszystko będziemy transmitować na antenie głównej oraz na www.radio.opole.pl. Tradycyjnie też… » więcej 2024-05-23, godz. 11:00, Patronaty - polecamy Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ obchodzi 25-lecie W najbliższy poniedziałek (27.05) na pl. Wolności w Opolu odbędą się uroczyste obchody Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa i Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ. Dodatkowo tego dnia Stowarzyszenie Kombatantów… » więcej 2024-05-22, godz. 16:28, Patronaty - polecamy Muzeum Śląska Opolskiego w czwartek pełne wydarzeń i ostatnia okazja obejrzenia wystawy "Obcy wśród nas" Jeśli jeszcze są tacy pasjonaci przyrody zainteresowani obcymi i inwazyjnymi gatunkami roślin, ptaków i ssaków, którzy nie oglądali wyjątkowej ekspozycji w Muzeum Śląska Opolskiego zatytułowanej „Obcy wśród nas”, to ostatnia… » więcej 2024-05-22, godz. 15:38, Patronaty - polecamy Posłuchaj, co w tym tygodniu szykuje Filharmonia Opolska Aż cztery koncerty szykuje swojej publiczności Filharmonia Opolska jeszcze w tym tygodniu. W piątek (24.05) tradycyjnie odbędzie się koncert symfoniczny, w sobotę (25.05) zaprezentuje się Symfoniczna Orkiestra Dęta Májovák Karviná… » więcej 2024-05-22, godz. 11:05, Patronaty - polecamy Święto muzyki organowej w Opolu Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Opolu zaprasza na IX Międzynarodowy Festiwal Młodych Organistów im. Śląskich Muzyków Kościelnych. Wydarzenie potrwa od czwartku (23.05) do piątku (24.05) w Kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »