Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-04-08, 13:49 Autor: Agnieszka Lubczańska

Organy ponownie zabrzmią w Opolu

Organy [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Organy [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Odrestaurowane organy w Filharmonii Opolskiej są w tym sezonie bohaterem koncertów „Organy w samo południe”. Kolejna odsłona cyklu – czwarta już w tym roku – odbędzie się w najbliższą niedzielę (14.04). Zagra organista koncertowy, profesor gry na organach i kierownik Katedry Muzyki Kościelnej w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie - Ireneusz Wyrwa.
Artysta koncertuje jako solista i kameralista. Występował także z towarzyszeniem renomowanych orkiestr symfonicznych. Jest autorem monografii poświęconej twórczości organowej Feliksa Nowowiejskiego oraz laureatem ogólnopolskich konkursów organowych oraz Międzynarodowego Konkursu Organowego im. Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu. Dodajmy, że w 2020 roku został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej brązowym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Program koncertu:
  • Georg Muffat – Toccata septima (Apparatus Musico-Organisticus)
  • Johann Sebastian Bach – Fantazja i fuga c-moll BWV 537
  • Johann Christian Heinrich Rinck – Variations sur un thème de Corelli op. 56
  • Felix Mendelssohn Bartholdy – III Sonata A-dur op. 65
  • Josef Rheinberger – Preludium c-moll op. 156 nr 1
Więcej informacji o organiście, programie koncertu i biletach znajduje się na stronie Filharmonii Opolskiej - zobacz tu.

Koncerty z cyklu "Organy w samo południe" odbywają się raz w miesiącu. Kolejny zaplanowano na 5 maja. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
    Plakat

Zobacz także

2024-05-17, godz. 10:23, Patronaty - polecamy Rejs "Z Orkiestrą po Odrze" już wkrótce Jeśli w sobotę 25 maja spacerując wczesnym popołudniem wzdłuż Odry, usłyszą Państwo muzykę w wykonaniu orkiestr, to z pewnością będziecie świadkami kolejnej edycji rejsu “Z orkiestrą po Odrze”. Już po raz trzynasty taki… » więcej 2024-05-16, godz. 19:39, Patronaty - polecamy O prawie ochrony środowiska porozmawiają naukowcy na zjeździe w Opolu Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego jest w tym roku gospodarzem i organizatorem Zjazdu Katedr i Zespołów Badawczych Prawa Ochrony Środowiska. Wydarzenie oficjalnie rozpocznie się w najbliższy czwartek (23.05) i potrwa… » więcej 2024-05-16, godz. 09:56, Patronaty - polecamy Cleo i Enej gwiazdami koncertu z okazji 20-lecia wejścia Polski do UE. Wstęp wolny! Stwory Głodomory, Siostry Wajs&Stonoga na początek, o 17:00 na scenie pojawi się Cleo, a koncert zakończy występ zespołu Enej. „Świętujmy razem 20-lecie Polski w Unii Europejskiej” - to hasło przewodnie koncertu, który odbędzie… » więcej 2024-05-16, godz. 08:58, Patronaty - polecamy Poznaj historię rolnictwa na wsi śląskiej na wystawie w Muzeum Wsi Opolskiej Historia gospodarcza chłopów górnośląskich w okresie pouwłaszczeniowym - to temat wystawy „Gospodarstwo… Rolnictwo na wsi śląskiej (1850-1945)”. Przygotowania do niej trwały od 2 lat. Efekty będzie można obejrzeć po raz pierwszy… » więcej 2024-05-15, godz. 17:52, Patronaty - polecamy Majówka z "Tacy Sami" już w niedzielę w Głubczycach Będzie można pomóc, biorąc udział w konkursach, licytacjach, loterii, a do tego: obejrzeć występy artystyczne, pokazy służb mundurowych, tresury psów i aut terenowych; dla najmłodszych nie zabraknie dmuchawców, animacji i kącika… » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »