Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-04-02, 14:40 Autor: Agnieszka Lubczańska

II Brzeski Tydzień Świadomości Autyzmu

Logo Brzeskiego Tygodnia Świadomości Autyzmu [fot. materiały organizatora]
Logo Brzeskiego Tygodnia Świadomości Autyzmu [fot. materiały organizatora]
Czym życie w spektrum różni się od życia osób spoza niego, jak zrozumieć inny sposób doświadczania rzeczywistości, jak pomóc osobom neuroróżnorodnym zmierzyć się z dorosłością? To pytania, na które będzie można znaleźć odpowiedź podczas II Brzeskiego Tygodnia Świadomości Autyzmu, który pod patronatem Radia Opole potrwa do 12 kwietnia w różnych miejscach Brzegu. W programie projekcje filmu "Śubuk", konferencja na Zamku Piastów Śląskich, warsztaty dla nauczycieli i wreszcie spotkanie dla rodziców i opiekunów osób w spektrum autyzmu.
Na inaugurację w Kinie Centrum BCK pokazany zostanie nagrodzony na wielu festiwalach filmowych film "Śubuk" opowiadający historię matki autystycznego chłopca, której walka z biurokracją oraz ludzką bezdusznością doprowadziły do istotnych zmian w polskim systemie edukacji. Projekcja w najbliższy czwartek (04.04) adresowana jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. Projekcja w sobotę (06.04) jest otwarta. Początek o godz. 10:00. Wstęp wolny.

Ważnym wydarzeniem II Brzeskiego Tygodnia Świadomości Autyzmu będzie zaplanowana na wtorek (09.04) na Zamku Piastów Śląskich konferencja pt. "Ku dorosłości" przygotowana przez Opolskie Centrum Edukacji. Konferencja potrwa od godz. 10:00 do 14:00. W wydarzeniu będzie można uczestniczyć online. Zobacz program konferencji.

W czwartek (11.04) szykowane są warsztaty dla nauczycieli na temat wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych w pracy z dzieckiem ze spektrum autyzmu przygotowane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Grodkowie.

II Brzeski Tydzień Świadomości Autyzmu zakończy adresowane do rodziców/opiekunów prawnych osób w spektrum autyzmu z powiatu brzeskiego spotkanie. Początek o godz. 17:00 w auli Zespołu Szkół Medycznych w Brzegu przy ul. Ofiar Katynia 25.

Organizatorem cyklu wydarzeń jest Stowarzyszenie "Zdrowie" działające przy Zespole Szkół Medycznych w Brzegu.
Plakat

Zobacz także

2024-05-13, godz. 17:31, Patronaty - polecamy Instytut Śląski świętuje 90-lecie powstania Instytut Śląski obchodzi w tym roku jubileusz 90-lecia powstania. Z tej okazji w najbliższy czwartek (16.05) w Sali Herbowej Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego odbędzie się uroczysta gala, a dzień później, czyli w piątek (17.05) w… » więcej 2024-05-13, godz. 10:43, Patronaty - polecamy Dyrektor Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu Promotorem Polski! Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” przyznała tytuł Promotor Polski ze Śląska. Wśród uhonorowanych jest Bartłomiej Szewczyk dyrektor Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Wydarzenie odbyło się 8 maja, w ramach… » więcej 2024-05-10, godz. 14:39, Patronaty - polecamy "Gotowi na zdrowie!" już 14 maja Zbliża się konferencja, która na długo pozostanie w pamięci wszystkich dbających o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Pod hasłem 'Gotowi na zdrowie! Czy jakość w diecie jest ważna' zaplanowano wydarzenie, które jest nie tylko źródłem… » więcej 2024-05-10, godz. 13:54, Patronaty - polecamy W ten weekend rycerze opanują Byczynę Opolskie Bractwo Rycerskie pragnie zaprosić miłośników średniowiecza na Międzynarodowy Turniej Rycerski, który odbędzie się w Grodzie Rycerskim w Biskupicach pod Byczyną, w dniach 11-12 maja 2024 r. » więcej 2024-05-10, godz. 13:26, Patronaty - polecamy II Turniej Piastów Opolskich już jutro! Uczniowski Klub Sportowy START zaprasza na turniej w szpadzie z okazji 20-lecia integracji Polski z Unią Europejską. » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »