Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-03-21, 09:01 Autor: Agnieszka Lubczańska

Konkurs "Póki nie jest za późno"

„Póki nie jest za późno” – finał konkursu na projekt historyczny odbędzie się 10 czerwca 2024 [fot. Paweł Konieczny]
„Póki nie jest za późno” – finał konkursu na projekt historyczny odbędzie się 10 czerwca 2024 [fot. Paweł Konieczny]
Jeszcze tylko do 24 marca można przesyłać zgłoszenia do - organizowanego przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach – konkursu na projekt historyczny pt. „Póki nie jest za późno”. Tematyka prac powinna dotyczyć wojen i konfliktów zbrojnych w XX w. Konkurs adresowany jest do uczniów i nauczycieli wszystkich typów szkół z całej Polski. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!
Konkurs odbywa się już po raz 16. i ma na celu wzbudzenie zainteresowania historią oraz współczesnym stanem miejsc, obiektów i znaków pamięci narodowej lub miejsc wydarzeń historycznych, nieupamiętnionych dotychczas w trwały, materialny sposób, a także losami świadków historii bezpośrednio związanymi z miejscami, zarówno upamiętnionymi, jak i nieupamiętnionymi.

Szczegółowe informacje o zasadach przygotowania prac konkursowych znajdują się w regulaminie. Regulamin, formularz zgłoszeniowy i potrzebne oświadczenia są dostępne na stronie organizatora konkursu – zobacz tu.

Projekty wraz ze sprawozdaniem, oświadczeniem i wypełnionym formularzem zgłoszenia należy przesłać do 24 marca na adres:
konkursnaprojekt@cmjw.pl.

Radio Opole nad XVI Ogólnopolskim konkursem na projekt historyczny pt. „Póki nie jest za późno” objęło patronat medialny.
Plakat

Zobacz także

2024-05-16, godz. 09:56, Patronaty - polecamy Cleo i Enej gwiazdami koncertu z okazji 20-lecia wejścia Polski do UE. Wstęp wolny! Stwory Głodomory, Siostry Wajs&Stonoga na początek, o 17:00 na scenie pojawi się Cleo, a koncert zakończy występ zespołu Enej. „Świętujmy razem 20-lecie Polski w Unii Europejskiej” - to hasło przewodnie koncertu, który odbędzie… » więcej 2024-05-16, godz. 08:58, Patronaty - polecamy Poznaj historię rolnictwa na wsi śląskiej na wystawie w Muzeum Wsi Opolskiej Historia gospodarcza chłopów górnośląskich w okresie pouwłaszczeniowym - to temat wystawy „Gospodarstwo… Rolnictwo na wsi śląskiej (1850-1945)”. Przygotowania do niej trwały od 2 lat. Efekty będzie można obejrzeć po raz pierwszy… » więcej 2024-05-15, godz. 17:52, Patronaty - polecamy Majówka z "Tacy Sami" już w niedzielę w Głubczycach Będzie można pomóc, biorąc udział w konkursach, licytacjach, loterii, a do tego: obejrzeć występy artystyczne, pokazy służb mundurowych, tresury psów i aut terenowych; dla najmłodszych nie zabraknie dmuchawców, animacji i kącika… » więcej 2024-05-15, godz. 10:36, Patronaty - polecamy Szkoła muzyczna w Namysłowie świętuje jubileusz 50-lecia Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Andrzeja Kurylewicza w Namysłowie świętuje jubileusz 50-lecia powstania. Uroczystości z tej okazji odbędą się w najbliższy piątek (17.05). » więcej 2024-05-15, godz. 09:51, Patronaty - polecamy Salon Wiosenny w GSW 17 maja w Opolu pod patronatem Radia Opole zostanie otwarty Salon Wiosenny w GSW w Opolu. To wyjątkowa wystawa będąca przeglądem aktualnej twórczości artystów związanych z opolskim środowiskiem artystycznym. W tym roku jury spośród… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »