Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-02-28, 16:09 Autor: Agnieszka Lubczańska

Projekcja filmu "Słoń" w ramach inicjatywy "Queer w małym mieście"

Projekcja filmu "Słoń" już w sobotę (02.03) w Muzeum Powiatowym w Nysie
Organizacja Tęczowe Opole zaprasza na pokaz filmu „Słoń”, który odbędzie się w najbliższą sobotę (02.03) w Muzeum Powiatowym w Nysie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11:30 i będzie mu towarzyszyła dyskusja. Wstęp jest wolny!
Spotkanie adresowane jest w szczególności do osób ze społeczności LGBTQ+ oraz osób sojuszniczych, czyli wszystkich tych, którzy aktywnie wspierają, solidaryzują się ze społecznością osób nieheteroseksualnych, transpłciowych, niebinarnych i queerowych.

- Tym wspólnym seansem chcemy zapoczątkować queerową komitywę. Dlaczego? Nysa może być otwarta i różnorodna. Nysa może być także queerowa, bo jesteśmy jej częścią – piszą organizatorzy wydarzenia.

Projekcja filmu 'Słoń' już w sobotę (02.03) w NysieFilm „Słoń” opowiada historię Bartka, który zakochuje się w synu sąsiada. Bartek prowadzi małe gospodarstwo na Podhalu. Kiedy opuścił ich ojciec, jego matka się załamała, wówczas to on musiał zostać głową rodziny. Pewnego dnia umiera ich sąsiad i jego syn Dawid przyjeżdża na pogrzeb. Bartek fascynuje się Dawidem i jego beztroską. Pierwsza miłość zmusza go do podjęcia decyzji, czy jest już gotowy, żeby sięgnąć po swoją wolność. [źródło: tongariro.pl]

Reżyserem filmu jest Kamil Krawczycki. Film otrzymał nagrodę Złote Lwy w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych oraz Nagrodę Specjalną Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych (KIPA) na Festiwalu Off Camera.

Wstęp na projekcję jest wolny, ale organizatorzy zachęcają uczestników do wcześniejszego poinformowania o swojej obecności za pośrednictwem formularza internetowego - zobacz tu.

Wydarzenie organizowane jest w ramach inicjatywy „Queer w małym mieście”. Radio Opole objęło spotkanie patronatem medialnym.
Projekcja filmu 'Słoń' już w sobotę (02.03) w Nysie

Zobacz także

2024-04-18, godz. 17:12, Patronaty - polecamy Zgromadzenie Delegatów IFMSA - Poland od piątku do niedzieli w Opolu To najważniejsze spotkanie członków IFMSA-Poland, które odbywa się dwa razy do roku, wiosną oraz jesienią i gromadzi jednorazowo ponad 200 przedstawicieli 20 oddziałów największego stowarzyszenia zrzeszającego studentów i młodych… » więcej 2024-04-18, godz. 15:04, Patronaty - polecamy Koncert "Dom naszych marzeń" już w sobotę w Paczkowie KLUB 50, Sebastian Kubiak, Czarny/Mikulski, a do tego zespół Wiekowe Baszty - takich wykonawców usłyszymy podczas muzycznego wieczoru spod znaku „Krainy Łagodności”, który szykuje się w najbliższą sobotę (20.04) w Muzeum Gazownictwa… » więcej 2024-04-18, godz. 11:22, Patronaty - polecamy Krzysztof Skiba gościem specjalnym Festiwalu Kariery. Wydarzenie już w środę w CWK. Radio Opole będzie na miejscu! Co zrobić, by praca stała się pasją? Jak rozsądnie zarządzać własną karierą, by robić to, do czego ma się talent? Zawód można zmienić w każdym wieku, a przy tym zawsze warto się dokształcać. Inspiracji do tego nie zabraknie… » więcej 2024-04-17, godz. 16:31, Patronaty - polecamy Koncert "W cieniu wiedeńskich wież" już w piątek w filharmonii Johannesa Brahmsa 'Koncert podwójny a-moll na skrzypce i wiolonczelę' oraz Antona Brucknera V Symfonia Es-dur - to dwa dzieła, które wybrzmią w najbliższy piątek (19.04) w Filharmonii Opolskiej w ramach koncertu zatytułowanego „W… » więcej 2024-04-17, godz. 15:58, Patronaty - polecamy Sylwia Chutnik o bojowniczkach z warszawskiego getta 19 kwietnia minie 81. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego miejskiego powstanie w okupowanej Europie. Okazją do wspomnień o tym zrywie będzie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »