Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-02-15, 10:49 Autor: Agnieszka Lubczańska

Konkurs na realizację projektów EDUKO 2024

Rusza konkurs na realizację projektów EDUKO 2024 [fot. materiały organizatora]
Rusza konkurs na realizację projektów EDUKO 2024 [fot. materiały organizatora]
Rozwój i promocja edukacji kulturowej w województwie opolskim - to główny cel programu EDUKO, którego 9. edycja już w najbliższy piątek (16.02) zostanie oficjalnie zainaugurowana. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10:00 w Teatrze Jana Kochanowskiego w Opolu. W programie wykłady, warsztaty, konsultacje oraz spektakl w wykonaniu uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kup. Szczegóły na poniżej zamieszczonym plakacie.
Do konkursu Edukacji Kulturowej Opolszczyzny - EDUKO mogą przystąpić osoby fizyczne i/lub podmioty sektora publicznego oraz organizacje pozarządowe, prowadzące działalność edukacyjną i/lub kulturalną w województwie opolskim.

Regulamin i potrzebne formularze można znaleźć tu: Dowiedz się więcej o EDUKO 2024

Efektem projektów wyłonionych w konkursie powinny być przedsięwzięcia o wysokiej jakości merytorycznej, przyczyniające się do pobudzania lokalnej wspólnoty obywatelskiej, wzmacniające tożsamość wielokulturową oraz więzi międzypokoleniowe, wykorzystujące połączenie edukacji i animacji kulturowej do twórczego udziału w kulturze dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów, ze szczególnym uwzględnieniem inicjatyw mających na celu promowanie 20-lecia Polski w Unii Europejskiej pod hasłem „Opolskie. 20 lat w UE”.

Organizatorem konkursu jest Muzeum Śląska Opolskiego, Radio Opole jest patronem medialnym przedsięwzięcia. Projekt finansowany jest ze środków Samorządu Województwa Opolskiego i objęty jest patronatem honorowym Marszałka Województwa Opolskiego.
Plakat z programem

Zobacz także

2024-04-08, godz. 14:38, Patronaty - polecamy Muzeum Polskiej Piosenki zaprasza na oprowadzanie po wystawie "Zbigniew Bielak | Mistrz detalu" Jeszcze tylko do 5 maja w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu można oglądać wystawę „Zbigniew Bielak | Mistrz detalu”. Nawet jeśli już ktoś ekspozycję oglądał, w najbliższym czasie będzie okazja obejrzenia jej w towarzystwie kuratora… » więcej 2024-04-08, godz. 13:49, Patronaty - polecamy Organy ponownie zabrzmią w Opolu Odrestaurowane organy w Filharmonii Opolskiej są w tym sezonie bohaterem koncertów „Organy w samo południe”. Kolejna odsłona cyklu - czwarta już w tym roku - odbędzie się w najbliższą niedzielę (14.04). Zagra organista koncertowy… » więcej 2024-04-05, godz. 09:05, Patronaty - polecamy "Brońmy swego Opolskiego" - emisja filmu i spotkanie z twórcami W tym roku mija 26. rocznica obrony województwa opolskiego. Z tej okazji dziś (05.04) w namiocie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu odbędzie się emisja filmu 'Brońmy swego Opolskiego” oraz spotkanie z jego twórcami. Początek… » więcej 2024-04-04, godz. 11:35, Patronaty - polecamy Dni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej rozpoczęte! „Słowa, lata, pokolenia” - to hasło jubileuszowych, bo już 20. Dni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej, które pod patronatem Radia Opole organizuje co roku Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu. Od 3 kwietnia do 26 października… » więcej 2024-04-03, godz. 19:34, Patronaty - polecamy Recital piosenki rozrywkowo-literackiej już w sobotę w klubie muzycznym filharmonii Największe przeboje polskiej estrady, utwory takich mistrzów jak: Artur Andrus, Agnieszka Osiecka, Jonasz Kofta, Kazik Staszewski, Maciej Zembaty, Andrzej Rybiński i wielu innych usłyszymy podczas rozrywkowo-literackiego koncertu, na którym… » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »