Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-02-20, 09:01 Autor: Agnieszka Lubczańska

"Muzyka nieśmiertelna" zabrzmi w Filharmonii Opolskiej

Filharmonia Opolska [fot. Adam Dubiński]
Filharmonia Opolska [fot. Adam Dubiński]
Preludium do Popołudnia fauna Claude’a Debussy’ego, I Koncert skrzypcowy op. 35 Karola Szymanowskiego, a na koniec VII Symfonia A-dur op. 92 Ludwiga van Beethoven – to repertuar koncertu zatytułowanego „Muzyka nieśmiertelna”, na który w piątek 1 marca zaprasza Filharmonia Opolska. Początek o godz. 19:00. Są jeszcze bilety!

Na skrzypcach zagra laureat nagrody Paszport Polityki za rok 2003 i dwukrotny laureat nagrody Fryderyk - Jakub Jakowicz. Skrzypek na koncie ma występy jako solista z wieloma renomowanymi orkiestrami i współpracę z wybitnymi dyrygentami. W 2007 r. otrzymał nagrodę Orfeusz podczas Festiwalu Warszawska Jesień, zaś w roku 2018, w uznaniu za wybitny wkład w upowszechnienie muzyki Witolda Lutosławskiego, został uhonorowany Medalem 100-lecia urodzin kompozytora, przyznawanym przez Towarzystwa im. Witolda Lutosławskiego.


Orkiestra Filharmonii Opolskiej wystąpi pod dyrekcja Jakuba Montewki, który w poprzednim sezonie artystycznym pełnił funkcję dyrygenta-asystenta w opolskiej filharmonii. Młody dyrygent doceniony został m.in. w konkursie kompozytorskim Bartók World Competition 2020 w Budapeszcie, jest finalistą VII Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Dyrygentów im. W. Lutosławskiego, laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego Uczniowskie Forum Muzyczne w Warszawie (2013) oraz I nagrody w II Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim Patri Patriae w Katowicach (2014).

Więcej informacji o artystach, repertuarze i biletach na koncert można dowiedzieć się ze strony internetowej Filharmonii Opolskiej - zobacz tu.


Program:
  • Claude Debussy – Preludium do Popołudnia fauna (10’)
  • Karol Szymanowski – I Koncert skrzypcowy op. 35 (26’)
  • Ludwig van Beethoven – VII Symfonia A-dur op. 92 (38’)
Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Plakat

Zobacz także

2024-04-16, godz. 08:58, Patronaty - polecamy Poezja Baczyńskiego w klimatach rapowo-jazzowych na płycie "Oddycha miasto" - posłuchaj rozmowy z twórcą! Fundacja Dla Dziedzictwa przygotowała muzyczną propozycję, która ma przybliżyć poezję Krzysztofa Kamila Baczyńskiego młodym odbiorcom. 'Baczyński Projekt' to połączenie wierszy narodowego wieszcza zaśpiewane przez rapera Michała… » więcej 2024-04-15, godz. 21:39, Patronaty - polecamy Spotkanie z przedstawicielami społeczności romskiej w Polsce już we wtorek w Opolu O historii i współczesności Romów - jednej z czterech, zamieszkujących Polskę uznanych mniejszości etnicznych - opowie już w najbliższy wtorek (16.04) Władysław Kwiatkowski, dyrektor Centrum Historii i Kultury Romów w Oświęcimiu… » więcej 2024-04-15, godz. 09:21, Patronaty - polecamy O rodzicielstwie zastępczym podyskutują w czwartek w Opolu Integracja środowisk zajmujących się rodzinną pieczą zastępczą oraz propagowanie idei rodzicielstwa zastępczego w społeczeństwie województwa opolskiego - to główne cele konferencji, która już w najbliższy czwartek (18.04) odbędzie… » więcej 2024-04-15, godz. 08:42, Patronaty - polecamy I Międzynarodowa Konferencja "Nowoczesne trendy badawcze w naukach biomedycznych" na UO Goście z Europy, USA, Japonii, Tajwanu, panele szkoleniowe, dyskusje i debaty - to wszystko już od środy (17.04) na Uniwersytecie Opolskim w ramach 3-dniowej konferencji zatytułowanej „Nowoczesne trendy badawcze w naukach biomedycznych:… » więcej 2024-04-12, godz. 17:48, Patronaty - polecamy "Soczysty Dzień Zdrowego Jedzenia w Staszicu" Pełen smakowitych atrakcji oraz wartościowych inspiracji dotyczących zdrowego odżywiania szykowanych jest w najbliższy piątek (19.04) w Zespole Szkół Zawodowych im. Staszica w Opolu. To już kolejny raz, kiedy szkoła organizuje akcję… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »