Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-02-08, 14:58 Autor: Agnieszka Lubczańska

„Od Straussa do miłości do Ziemi” zagrają w Nysie na szczytny cel

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Leśnica [fot. Adam Dubiński]
Młodzieżowa Orkiestra Dęta Leśnica [fot. Adam Dubiński]
Wsparcie Nyskiego Hospicjum, promowanie uzdolnionej artystycznie młodzieży, a do tego umożliwienie wszystkim zainteresowanym uczestnictwa w artystycznym wydarzeniu – to cele Charytatywnego Koncertu Noworocznego, który w tym roku został zatytułowany „Od Straussa do miłości do Ziemi”. Koncert odbędzie się w piątek (09.02) w Nyskim Domu Kultury. Początek o godz. 18:00.
W tym roku dochód z koncertu przekazany zostanie dodatkowo dla Michała Sufryda, 4-letniego nysanina, który cierpi na autoimmunologiczne zapalenie mózgu, stwardnienie guzowate i neutropenię.

Za sprawą kompozycji Straussa, Mozarta i Lehár będzie okazja posłuchania muzyki klasycznej, ale repertuar tego wydarzenia jest tradycyjnie różnorodny i w programie znajdą się także utwory Wodeckiego, Rodowicz, Warsa i Sikorowskiego. W koncercie wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Leśnica” pod kierownictwem artystycznym Klaudiusza Lisonia oraz soliści.

Więcej o przedsięwzięciu z Antonim Hasenbeckiem ze Stowarzyszenia Ruch Rozwoju Regionu w Nysie rozmawiała w minionym tygodniu Katarzyna Zawadzka.Radio Opole – jak co roku - Charytatywny Koncert Noworoczny objęło patronatem medialnym.
Plakat

Zobacz także

2024-03-27, godz. 09:31, Patronaty - polecamy Pasjonaci ekonomii zmierzą się w Igrzyskach Ekonomicznych Igrzyska Ekonomiczne to autorski projekt studentów Koła Naukowego Ekonomistów UO. Jego celem jest sprawdzanie i poszerzanie wiedzy uczniów szkół średnich z województwa opolskiego w zakresie szeroko rozumianych nauk ekonomicznych. » więcej 2024-03-21, godz. 16:30, Patronaty - polecamy DotlenieniRun już w niedzielę w Skarbimierzu Już po raz trzeci ze strefy ekonomicznej w Skarbimierzu Osiedle (powiat brzeski) wystartuje bieg DotlenieniRun. Start o godz. 11:00 ze skrzyżowania ulic Smaków i Parkowej (niedaleko stacji paliw Orlen). Tam także zlokalizowana będzie… » więcej 2024-03-21, godz. 09:01, Patronaty - polecamy Konkurs "Póki nie jest za późno" Jeszcze tylko do 24 marca można przesyłać zgłoszenia do - organizowanego przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach - konkursu na projekt historyczny pt. „Póki nie jest za późno”. Tematyka prac powinna dotyczyć… » więcej 2024-03-20, godz. 15:37, Patronaty - polecamy Jarmark Wielkanocny w Muzeum Wsi Opolskiej już w niedzielę „Ponad granicami - folklor, sztuka i rękodzieło ludowe na pograniczu polsko - czeskim” - pod takim tytułem w Muzeum Wsi Opolskiej już w najbliższą niedzielę (24.03) odbędzie się 47. Jarmark Wielkanocny. Muzeum zaprasza od godz… » więcej 2024-03-20, godz. 14:50, Patronaty - polecamy Święto miłośników hokeja już w weekend na lodowisku "Toropol" Najbliższy weekend (22-24.03) w Opolu będzie świętem miłośników hokeja. W ciągu trzech dni na lodowisku „Toropol” w ramach Mistrzostw Polski Amatorów w Hokeju na Lodzie zostanie rozegranych aż 26 meczów! Do rywalizacji przystąpi… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »