Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-01-18, 15:35 Autor: Oprac. Agnieszka Lubczańska

Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy

Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy PLAKAT
Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy PLAKAT
Z okazji Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy studenci i studentki opolskiego oddziału Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland zapraszają na profilaktyczno-edukacyjną akcję pod nazwą "Pink Lips". Akcja potrwa od 22 do 28 stycznia.
Jej celem jest szerzenie wiedzy na temat raka szyjki macicy i propagowanie regularnych badań cytologicznych jako najlepszej metody profilaktyki nowotworów. W tym roku, oprócz promowania wykonywania regularnej cytologii, ze względu na wprowadzoną w 2023 r. refundację szczepionki przeciwko HPV dla osób do 18 roku życia, organizatorzy akcji chcą zachęcać młode osoby do zaszczepienia się oraz szerzyć wiedzę o wirusie i negatywnych konsekwencjach zakażenia.

W ramach wydarzenia przewidziane są m.in. warsztaty i webinary. Wszystkie działania w ramach akcji będzie można na bieżąco śledzić na profilu Facebook - zobacz tu.

Radio Opole akcję "Pink Lips" objęło patronatem medialnym.
Plakat

Zobacz także

2024-03-20, godz. 14:26, Patronaty - polecamy Nowa wystawa w Muzeum Polskiej Piosenki W Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu można oglądać nową wystawę czasową zatytułowaną „Muzyczne pozdrowienia. Artyści i festiwale na kartach pocztowych”. » więcej 2024-03-20, godz. 09:16, Patronaty - polecamy Stań oko w oko ze sztuczną inteligencją na Targach Edukacyjnych „EDU Opole 2024” 21 marca to tradycyjnie Dzień Wagarowicza, ale też doskonały czas, by wybrać się do Centrum Wystawienniczo-Kongresowego na VIII Targi Edukacyjne „EDU Opole 2024” i poznać bogatą ofertę edukacyjną szkół średnich z Opolszczyzny… » więcej 2024-03-19, godz. 10:11, Patronaty - polecamy Finał optycznych potyczek na Uniwersytecie Opolskim Już po raz trzeci Uniwersytet Opolski zorganizował Ogólnopolskie Igrzyska Optyczne. Gala finałowa konkursu odbędzie się w najbliższy czwartek ( 21.03) w Studenckim Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego. Gala rozpocznie się o godz… » więcej 2024-03-19, godz. 09:36, Patronaty - polecamy Akademickie Targi Pracy już w środę na Politechnice Opolskiej Ponad 70 wystawców oraz ponad 500 najświeższych ofert pracy, staży i praktyk - tak w skrócie zapowiadają się Akademickie Targi Pracy Politechniki Opolskiej. Jak co roku będą na targach obecni przedstawiciele branż najszybciej rozwijających… » więcej 2024-03-18, godz. 21:58, Patronaty - polecamy Opole gościć będzie uczestników Mistrzostw Polski Juniorów w Judo Stolica regionu już w najbliższy weekend (23-24.03) stanie się areną zmagań młodych dżudoczek i dżudoków, którzy powalczą o medale i tytuły Mistrzostw Polski w kategorii juniorów. W dwudniowej imprezie swoje umiejętności zaprezentuje… » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »