Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-01-16, 18:06 Autor: Agnieszka Lubczańska

Benefis Krzysztofa Nurkiewicza już w piątek w NCPP

Benefis Krzysztofa Nurkiewicza już wkrótce w NCPP
Zasłużony dla Opolszczyzny artysta Krzysztof Nurkiewicz będzie miał swój benefis w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki. Poeta, bard, autor tekstów, muzyki i wykonawca własnych, nastrojowych piosenek wystąpi w piątek 26 stycznia. Koncert rozpocznie się o godz. 19:00. Są jeszcze bilety!
Rozmowa z artystą w poniedziałek (22.01) po 19:00 w audycji "Rewiry kultury".

Bohaterem wieczoru będzie oczywiście Krzysztof Nurkiewicz, ale artyście towarzyszyć będzie - jak na benefis przystało - doborowe towarzystwo artystów: Anna Panas, Basia Beuth, Marek Bartkowicz, Artur Górki-Motyl, Tomasz Kardeusz, Jan Jakub Należyty, Tomas Sawicki, Tomasz Wachnowski i Andrzej Szęszoł.

Do tego usłyszymy zespół w składzie: Jacek Mielcarek (instrumenty dęta), Kuba Mielcarek (kontrabas), Kajetan Borowski (piano) i Olek Gonsior (perkusja). Gościnnie Leszek Biały zagra na gitarze, a maestro Arkadiusz Czyżewski - na skrzypcach.

Krzysztof Nurkiewicz w 1998 r. wziął udział w XVI Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej – OPPA ’98 i został laureatem „Złotej Piątki”, rok później w tymże przeglądzie (XVII) otrzymał Nagrodę Główną im. Jonasza Kofty, co zaowocowało nagraniem pierwszej płyty autorskiej pt. „Do utraty snu”. W 2000 roku otrzymał Nagrodę Promocyjną Prezydenta Miasta Opola za działalność w dziedzinie kultury. Z autorskimi piosenkami wydał płyty m.in.: „Do utraty snu”, „Bardziej”, „Bliska nieobecność”, a w 2017 roku w Studiu M im. SBB promował swój czwarty album pt. „Chwyty barowe”.

Bilety na wydarzenie można kupić w kasie NCPP oraz poprzez stronę internetową NCPP.
Przejdź na stronę, gdzie można kupić bilet na benefis

Radio Opole benefis Krzysztofa Nurkiewicza objęło patronatem medialnym.
Plakat

Zobacz także

2024-03-20, godz. 14:26, Patronaty - polecamy Nowa wystawa w Muzeum Polskiej Piosenki W Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu można oglądać nową wystawę czasową zatytułowaną „Muzyczne pozdrowienia. Artyści i festiwale na kartach pocztowych”. » więcej 2024-03-20, godz. 09:16, Patronaty - polecamy Stań oko w oko ze sztuczną inteligencją na Targach Edukacyjnych „EDU Opole 2024” 21 marca to tradycyjnie Dzień Wagarowicza, ale też doskonały czas, by wybrać się do Centrum Wystawienniczo-Kongresowego na VIII Targi Edukacyjne „EDU Opole 2024” i poznać bogatą ofertę edukacyjną szkół średnich z Opolszczyzny… » więcej 2024-03-19, godz. 10:11, Patronaty - polecamy Finał optycznych potyczek na Uniwersytecie Opolskim Już po raz trzeci Uniwersytet Opolski zorganizował Ogólnopolskie Igrzyska Optyczne. Gala finałowa konkursu odbędzie się w najbliższy czwartek ( 21.03) w Studenckim Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego. Gala rozpocznie się o godz… » więcej 2024-03-19, godz. 09:36, Patronaty - polecamy Akademickie Targi Pracy już w środę na Politechnice Opolskiej Ponad 70 wystawców oraz ponad 500 najświeższych ofert pracy, staży i praktyk - tak w skrócie zapowiadają się Akademickie Targi Pracy Politechniki Opolskiej. Jak co roku będą na targach obecni przedstawiciele branż najszybciej rozwijających… » więcej 2024-03-18, godz. 21:58, Patronaty - polecamy Opole gościć będzie uczestników Mistrzostw Polski Juniorów w Judo Stolica regionu już w najbliższy weekend (23-24.03) stanie się areną zmagań młodych dżudoczek i dżudoków, którzy powalczą o medale i tytuły Mistrzostw Polski w kategorii juniorów. W dwudniowej imprezie swoje umiejętności zaprezentuje… » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »