Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-01-18, 20:56 Autor: Agnieszka Lubczańska

Nowa płyta Małej Orkiestry Dni Naszych już dostępna!

Nowa płyta Małej Orkiestry Dni Naszych już dostępna!
„Edukacja przez zabawę, uśmiech i muzykę” – to ich motto. Mowa o zespole Mała Orkiestra Dni Naszych, której jedenastą płytę adresowaną do dzieci Radio Opole objęło patronatem medialnym. Album nosi tytuł „Emocje”. Pomysłodawcą, założycielem i liderem zespołu jest Jerzy Kobyliński - pedagog, kompozytor, autor tekstów piosenek i scenariuszy koncertów.
Marta Liwińska i Jerzy Kobyliński - Mała Orkiestra Dni Naszych
Najlepszym opisem zawartości płyty są tytuły piosenek: "Pan Smutek", "Pokonać gniew", "Mały zazdrośnik", "Wyrzuć focha" czy "Kłamczuszek".

Płyta może być dobrym wstępem do profilaktyki zdrowia psychicznego dzieci i przyczynkiem do rozmów na zajęciach, a więc pomocą dydaktyczną w szkołach podstawowych i przedszkolach.

- W czasach szalonego tempa życia, stresu, nadmiaru bodźców i pogorszenia się kondycji psychicznej dzieci i młodzieży, którego efektem najczęściej jest ucieczka do świata wirtualnego, postanowiliśmy stworzyć płytę, która pomoże zrozumieć dzieciom co przeżywają i spełniać rolę muzycznej instrukcji obsługi najważniejszych emocji – piszą do nas twórcy albumu.

Więcej o zespole i o tym, jak kupić płytę można się dowiedzieć ze strony internetowej zespołu - zobacz tu. Zespół posiada także profil na Facebooku.
Okładka płyty EMOCJE
Okładka płyty EMOCJE

Zobacz także

2024-03-20, godz. 14:26, Patronaty - polecamy Nowa wystawa w Muzeum Polskiej Piosenki W Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu można oglądać nową wystawę czasową zatytułowaną „Muzyczne pozdrowienia. Artyści i festiwale na kartach pocztowych”. » więcej 2024-03-20, godz. 09:16, Patronaty - polecamy Stań oko w oko ze sztuczną inteligencją na Targach Edukacyjnych „EDU Opole 2024” 21 marca to tradycyjnie Dzień Wagarowicza, ale też doskonały czas, by wybrać się do Centrum Wystawienniczo-Kongresowego na VIII Targi Edukacyjne „EDU Opole 2024” i poznać bogatą ofertę edukacyjną szkół średnich z Opolszczyzny… » więcej 2024-03-19, godz. 10:11, Patronaty - polecamy Finał optycznych potyczek na Uniwersytecie Opolskim Już po raz trzeci Uniwersytet Opolski zorganizował Ogólnopolskie Igrzyska Optyczne. Gala finałowa konkursu odbędzie się w najbliższy czwartek ( 21.03) w Studenckim Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego. Gala rozpocznie się o godz… » więcej 2024-03-19, godz. 09:36, Patronaty - polecamy Akademickie Targi Pracy już w środę na Politechnice Opolskiej Ponad 70 wystawców oraz ponad 500 najświeższych ofert pracy, staży i praktyk - tak w skrócie zapowiadają się Akademickie Targi Pracy Politechniki Opolskiej. Jak co roku będą na targach obecni przedstawiciele branż najszybciej rozwijających… » więcej 2024-03-18, godz. 21:58, Patronaty - polecamy Opole gościć będzie uczestników Mistrzostw Polski Juniorów w Judo Stolica regionu już w najbliższy weekend (23-24.03) stanie się areną zmagań młodych dżudoczek i dżudoków, którzy powalczą o medale i tytuły Mistrzostw Polski w kategorii juniorów. W dwudniowej imprezie swoje umiejętności zaprezentuje… » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »