Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-12-08, 10:27 Autor: materiały organizatora/ oprac. Agnieszka Lubczańska

Organy ponownie zabrzmią w samo południe

Organy są w tym sezonie bohaterem koncertów „Organy w samo południe” w FO. Kolejna odsłona cyklu już w najbliższą niedzielę (10.12)
Odrestaurowane organy w Filharmonii Opolskiej są w tym sezonie bohaterem koncertów „Organy w samo południe”. Kolejna odsłona cyklu już w najbliższą niedzielę (10.12). Zagra wykładowcą na Wydziale Muzyki Kościelnej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie prof. Michał Markuszewski, a w programie kompozycje m.in.: Johnsona, Bacha i Liszta. Są jeszcze bilety!

Michał Markuszewski jest laureatem m.in. II nagrody w konkursie Polskiej Muzyki Organowej XX w. w Legnicy (1998), I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Organowej w Rumii (2000) i wyróżnienia za najlepsze wykonanie utworów Jana Sebastiana Bacha oraz nagrody prezydenta miasta Gdańsk. Wystąpił z ponad 700 recitalami w prestiżowych salach koncertowych oraz na kilkudziesięciu międzynarodowych festiwalach w Polsce i zagranicą. Dwie jego płyty nominowane były do nagrody Fryderyk.

Więcej informacji o koncercie można znaleźć na stronie Filharmonii Opolskiej - zobacz tu.
Bilety można zakupić w kasie filharmonii i na jej stronie - zobacz tu.

Koncerty z cyklu "Organy w samo południe" odbywają się raz w miesiącu. Na kolejne będzie okazja się wybrać 21 stycznia, 4 lutego i 3 marca.

Program:
  • David N. Johnson – Trumpet Tune in C major
  • Johann Sebastian Bach – Toccata, Adagio i Fuga C-dur BWV 564
  • Franz Liszt – Chór pielgrzymów z opery Tannhäuser R. Wagnera
  • Niels Wilhelm Gade – Uroczyste preludium Lobet den Herren
  • César Franck – Cantabile
  • Herbert Brewer – Marche Héroïque
  • Louis James Alfred Lefébure-Wély – Sortie en mi bémol majeur
Radio Opole jest patronem medialnym koncertu.
Plakat

Zobacz także

2024-03-01, godz. 21:24, Patronaty - polecamy Spotkanie z Janiną Ochojską i Opolskimi Ambasadorkami UE już w czwartek w Muzeum Śląska Opolskiego W najbliższy czwartek (07.03) Opole odwiedzi działaczka społeczna, europarlamentarzystka i założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej - Janina Ochojska. Na spotkaniu zatytułowanym „Moc Kobiet” obecne będą także Opolskie Ambasadorki… » więcej 2024-03-01, godz. 20:27, Patronaty - polecamy Europejski Dzień Logopedy uczczony zostanie na UO specjalnym forum 6 marca to dzień, w którym świętują logopedzi w całej Europie. Z tej okazji w najbliższą środę (06.03) pod patronatem Radia Opole odbędzie się I Studenckie Forum Opolskiej Logopedii. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10:00 w Auli… » więcej 2024-02-29, godz. 14:49, Patronaty - polecamy Michał "Misiek" Koterski odwiedzi w poniedziałek Opole Zmagał się z poważnymi uzależnieniami, ale wyszedł na prostą. Książka 'Michał Koterski. To już moje ostatnie życie' będzie osią spotkania jej bohatera z czytelnikami już w najbliższy poniedziałek (04.03) w namiocie Wojewódzkiej… » więcej 2024-02-29, godz. 09:09, Patronaty - polecamy Spotkanie z Maciejem Siembiedą już w piątek w Opolu „Orient” to kolejna pełna rozmachu powieść łącząca fakty i fikcję, która wyszła spod pióra Macieja Siembiedy - jednego z najpopularniejszych twórców powieści sensacyjnych w Polsce. Już w najbliższy piątek (01.03) będzie… » więcej 2024-02-28, godz. 17:15, Patronaty - polecamy Maciej Tubis zagra kompozycje Krzysztofa Komedy W roli głównej fortepian, a tuż za nim bezgranicznie mu oddany pianista i aranżer - Maciej Tubis. Ten duet już w najbliższą sobotę (02.03) w Filharmonii Opolskiej porwie słuchaczy do krainy interpretacji twórczości Krzysztofa Komedy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »