Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-09-21, 12:25 Autor: materiały organizatora/oprac. AL

O samorządzie i priorytetach dla rozwoju Opolszczyzny - Forum Rozwoju Regionalnego już 28 września. Radio Opole będzie na miejscu!

Zdjęcie z II Forum Rozwoju Regionalnego [fot. Monika Matuszkiewicz]
Zdjęcie z II Forum Rozwoju Regionalnego [fot. Monika Matuszkiewicz]
Przedstawiciele administracji rządowej, samorządowej, ale też biznesu i nauki wezmą udział w spotkaniu, które odbędzie się w czwartek 28 września w Opolu. W ramach Forum Rozwoju Regionalnego uczestnicy będą rozmawiać na temat przyszłości Opolszczyzny i poszukiwaniu kierunków jej rozwoju. Wydarzenie odbędzie się w Zespole dydaktycznym „Łącznik” Politechniki Opolskiej przy ul. Mikołajczyka 16. Początek o godz. 11:00.

Radio Opole będzie na miejscu, skąd poprowadzimy audycję od godz. 12:00 do 15:00.
Forum Rozwoju Regionalnego jest wspólną inicjatywą dwóch stref ekonomicznych działających na obszarze województwa opolskiego: Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” i Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

- Już 28 września w Opolu politycy, samorządowcy czy przedsiębiorcy wezmą udział w wyjątkowej dyskusji. Podczas Forum Rozwoju Regionalnego chcemy stworzyć przestrzeń do współdziałania i wzmocnienia współpracy na rzecz rozwoju Opolszczyzny. Zapraszam do wspólnej debaty! - mówi Piotr Wojtyczka, prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Uczestnicy konferencji dyskutować będą na temat rozwoju Opolszczyzny w kluczowych obszarach, tj. transformacji cyfrowych, relacji Rząd-Samorząd, ekosystemach gospodarczych, szansach dla młodych mieszkańców regionu czy uczelniach wyższych.

W Forum Rozwoju Regionalnego uczestniczyć będą przedstawiciele administracji rządowej, samorządowej, jak również biznesu i nauki. Partnerami wydarzenia są: Agencja Rozwoju Przemysłu, czy Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Patronat Honorowy objął wiceminister obrony narodowej i poseł ziemi opolskiej – Marcin Ociepa.

Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym. Szczegółowy program spotkania zamiesczamy w załączniku.

Zobacz także

2024-03-14, godz. 19:44, Patronaty - polecamy 79. lat temu wyzwolono Stalag 344 Lamsdorf Centralne Muzeum Jeńców Wojennych zaprasza do udziału w obchodach 79. rocznicy wyzwolenia Stalagu 344 Lamsdorf, który był jednym z największych kompleksów obozów jenieckich Wehrmachtu w latach II wojny światowej. Uroczystości rozpoczną… » więcej 2024-03-14, godz. 16:35, Patronaty - polecamy "Solenie kury" - co kryje się za tytułem nowej wystawy w Muzeum Śląska Opolskiego? Już w najbliższy wtorek (19.03) o godz. 14:00 w Muzeum Śląska Opolskiego otwarta zostanie nowa wystawa czasowa pod frapującym tytułem „Solenie Kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Marca”. Na ekspozycji przedstawione zostaną prace… » więcej 2024-03-14, godz. 15:02, Patronaty - polecamy XX Święto Opolskiej Pisanki już w niedzielę w Tułowicach Podtrzymanie tradycji pisania pisanek na Śląsku Opolskim oraz przypomnienie i utrwalenie zwyczajów oraz obrzędów kultywowanych na wsi opolskiej w okresie wielkopostnym - to cele XX Święta Opolskiej Pisanki, które odbędzie się w najbliższą… » więcej 2024-03-14, godz. 14:37, Patronaty - polecamy Otwarcie Regionalnej Izby Pamięci w Łące Prudnickiej Już w najbliższą sobotę (16.03) w budynku Centrum Integracji Społecznej w Łące Prudnickiej otwarta zostanie Regionalna Izba Pamięci. W izbie zgromadzono eksponaty z unikatowych zbiorów historycznych. » więcej 2024-03-12, godz. 16:27, Patronaty - polecamy Rowerowy Rajd Wielopokoleniowy wystartuje w niedzielę z Namysłowa 'Bezpieczny Rowerzysta' - pod takim hasłem już w najbliższą niedzielę (17.03) wystartuje rowerowy Rajd Wielopokoleniowy. Start zaplanowano na godz. 9:30 przy Namysłowskim Ośrodku Kultury w Namysłowie. » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »