Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-09-21, 12:25 Autor: materiały organizatora/oprac. AL

O samorządzie i priorytetach dla rozwoju Opolszczyzny - Forum Rozwoju Regionalnego już 28 września. Radio Opole będzie na miejscu!

Zdjęcie z II Forum Rozwoju Regionalnego [fot. Monika Matuszkiewicz]
Zdjęcie z II Forum Rozwoju Regionalnego [fot. Monika Matuszkiewicz]
Przedstawiciele administracji rządowej, samorządowej, ale też biznesu i nauki wezmą udział w spotkaniu, które odbędzie się w czwartek 28 września w Opolu. W ramach Forum Rozwoju Regionalnego uczestnicy będą rozmawiać na temat przyszłości Opolszczyzny i poszukiwaniu kierunków jej rozwoju. Wydarzenie odbędzie się w Zespole dydaktycznym „Łącznik” Politechniki Opolskiej przy ul. Mikołajczyka 16. Początek o godz. 11:00.

Radio Opole będzie na miejscu, skąd poprowadzimy audycję od godz. 12:00 do 15:00.
Forum Rozwoju Regionalnego jest wspólną inicjatywą dwóch stref ekonomicznych działających na obszarze województwa opolskiego: Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” i Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

- Już 28 września w Opolu politycy, samorządowcy czy przedsiębiorcy wezmą udział w wyjątkowej dyskusji. Podczas Forum Rozwoju Regionalnego chcemy stworzyć przestrzeń do współdziałania i wzmocnienia współpracy na rzecz rozwoju Opolszczyzny. Zapraszam do wspólnej debaty! - mówi Piotr Wojtyczka, prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Uczestnicy konferencji dyskutować będą na temat rozwoju Opolszczyzny w kluczowych obszarach, tj. transformacji cyfrowych, relacji Rząd-Samorząd, ekosystemach gospodarczych, szansach dla młodych mieszkańców regionu czy uczelniach wyższych.

W Forum Rozwoju Regionalnego uczestniczyć będą przedstawiciele administracji rządowej, samorządowej, jak również biznesu i nauki. Partnerami wydarzenia są: Agencja Rozwoju Przemysłu, czy Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Patronat Honorowy objął wiceminister obrony narodowej i poseł ziemi opolskiej – Marcin Ociepa.

Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym. Szczegółowy program spotkania zamiesczamy w załączniku.

Zobacz także

2024-02-13, godz. 17:34, Patronaty - polecamy Jeden z najbardziej znanych twórców okładek płytowych ze swoimi pracami w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu Do 5 maja w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu będzie można oglądać wystawę „Zbigniew Bielak | Mistrz detalu”. Tytuł ekspozycji nie jest przypadkiem, bo twórczość tego artysty, który uznawany jest za najbardziej znanego na świecie… » więcej 2024-02-12, godz. 09:35, Patronaty - polecamy "Piosenki z Serduszkiem" zabrzmią we wtorek w Tułowicach To już tradycja, że w okolicach walentynek z Tułowickiego Ośrodka Kultury dobiegają piosenki o miłości. Wszystko w ramach Festiwalu „Piosenki z serduszkiem”. W tym roku wydarzenie odbędzie się 13 lutego w sali widowiskowej przy… » więcej 2024-02-12, godz. 08:50, Patronaty - polecamy 15. Comber B@bski w Kluczborku Będzie taniec, śpiew, rozmaite konkursy, ale przede wszystkim dobra zabawa. Już w najbliższy wtorek (13.02) karnawał w Kluczborku zakończy babski comber. Tradycyjnie - ta wywodząca się ze średniowiecza ludowa zabawa zapustna - to… » więcej 2024-02-09, godz. 12:29, Patronaty - polecamy "10 lat bez Bolka" - spotkanie w 10. rocznicę śmierci wyjątkowego artysty W najbliższą sobotę (10.02) minie dokładnie 10 lat od śmierci wyjątkowego artysty - Bolesława Polnara. Z tej okazji Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza na spotkanie wspomnieniowe poświęcone twórcy. Początek o godz. 1… » więcej 2024-02-08, godz. 14:58, Patronaty - polecamy „Od Straussa do miłości do Ziemi” zagrają w Nysie na szczytny cel Wsparcie Nyskiego Hospicjum, promowanie uzdolnionej artystycznie młodzieży, a do tego umożliwienie wszystkim zainteresowanym uczestnictwa w artystycznym wydarzeniu - to cele Charytatywnego Koncertu Noworocznego, który w tym roku został… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »