Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-02-22, 14:33 Autor: Barbara Więcek

Wystawa Zuzanny Piętkowskiej tylko do niedzieli w galerii Aneks

Baner promujący ekspozycję "Wystawka" [materiały organizatora]
Baner promujący ekspozycję "Wystawka" [materiały organizatora]
Jeszcze tylko do niedzieli (26.02) w galerii Aneks dostępna będzie ekspozycja zatytułowana "Wystawka". Z tej okazji tego dnia zaplanowano finisażowe spotkanie warsztatowe z autorką - Zuzanną Piętkowską i Dorotą Kotas, które rozpocznie się o godz. 16:00 w sali dolnej Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu.
"Wystawka" - to wieloelementowa instalacja o charakterze muzealnej kolekcji dostępnej do oglądania zza szyby. Jest zbiorem obiektów o tymczasowym statusie śmiecia, czyli rzeczy potencjalnie przydatnych - takich, które nie są potrzebne ale mogą się przydać. Póki co czekają na odpowiednią okazję.

Zuzanna Piętkowska studiowała na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa. Dyplom obroniła w pracowni prof. Jarosława Modzelewskiego z aneksem w pracowni wiedzy o działaniach i strukturach wizualnych pod kierunkiem prof. Jacka Dyrzyńskiego. Lubi opisywać swoją twórczość zdaniem 'czyste abstrakcje mogą prowadzić do niekoniecznie pożądanych skojarzeń - niekoniecznie pożądane skojarzenia mogą prowadzić do czystych abstrakcji'. Zajmuje się też scenografią, a w wolnych chwilach fotografuje warszawskie śmietniki.

Początek finisażowego spotkania warsztatowego z Zuzanną Piętkowską i Dorotą Kotas o godz. 16:00 w sali dolnej Galerii Sztuki Współczesnej. Wstęp wolny. Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Zobacz także

2024-06-05, godz. 13:00, Patronaty - polecamy Dni Prószkowa tradycyjnie uświetni parada orkiestr dętych Już po raz 14. w ramach Dni Prószkowa wyruszy Prószkowska Parada Orkiestr. Na kilka godzin Prószków zamieni się w muzyczne miasto, gdzie na trzech scenach grać będzie osiem orkiestr dętych. Wszystko rozpocznie się w sobotę (08.06)… » więcej 2024-06-04, godz. 17:07, Patronaty - polecamy Międzynarodowa konferencja o rzemiośle już w czwartek w Opolu “Rzemiosło - droga od małego biznesu do sukcesu - synergie, wyzwania, możliwości” - pod takim hasłem już w najbliższy czwartek (06.06) na Politechnice Opolskiej odbędzie się VII Międzynarodowa Konferencja Naukowa o Rzemiośle… » więcej 2024-06-04, godz. 16:22, Patronaty - polecamy III Ogólnopolskie Zawody Symulacji Medycznej Sim_Challenge 2024 Studenci pierwszego stopnia kierunków pielęgniarstwa i położnictwa z całej Polski zmierza się w Opolu w zawodach, podczas których zaprezentują praktyczne umiejętności w konkurencjach w przedsięwzięciach medycznych w warunkach symulowanych… » więcej 2024-06-04, godz. 10:59, Patronaty - polecamy Widowiskowe zawody strażackie w Biskupicach koło Olesna Już w najbliższą niedzielę (09.06) będzie można pokibicować zawodnikom w widowiskowej dyscyplinie sportu, jaką jest prądopiłka strażacka. Powiatowe zawody w tych oryginalnych zmaganiach odbędą się w Biskupicach koło Olesna… » więcej 2024-06-04, godz. 09:34, Patronaty - polecamy #Razem dla Środowiska - Ekologiczny Piknik z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska już w środę! Wydarzenie #Razem dla Środowiska, które organizuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu, odbędzie się w środę (5.06) o godz. 10:00 obok przystani statku Opolanin (Bulwar Karola Musioła). » więcej
6789101112
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »