Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-07-06, 11:44 Autor: materiały organizatora/oprac. Agnieszka Lubczańska

Odra Opole zaprezentuje drużynę, będzie premiera hymnu oraz koncert Roberta Cichego i Jareckiego

Prezentacja drużyny Odry Opole, premiera hymnu oraz koncert Roberta Cichego i Jareckiego już w poniedziałek w NCPP [fot. materiały organizatora]
Prezentacja drużyny Odry Opole, premiera hymnu oraz koncert Roberta Cichego i Jareckiego już w poniedziałek w NCPP [fot. materiały organizatora]
Prezentacja drużyny OKS Odry Opole przed nadchodzącym sezonem rozgrywkowym 2022/23, premiera hymnu klubu w wykonaniu dwóch opolskich artystów Roberta Cichego z gościnnym udziałem Jareckiego – to wszystko odbędzie się już w najbliższy poniedziałek (11.07) w sali kameralnej Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Początek o godz. 19:00.

Robert Cichy będzie przed samym występem w NCPP odwiedi audycję "Dobre Granie Radia Opole"! Wypytamy artystę o hymn, który napisał dla Odry Opole. Poruszymy również temat interpretowania przez gitarzystę zapomnianych dzieł polskiego rocka.
Producentem muzycznym nowego hymnu OKS Odry Opole jest Robert Cichy, wszechstronny muzyk, dwukrotny laureat najważniejszej polskiej nagrody Fryderyk za swoje autorskie płyty "Smack” (2019) oraz "Dirty Sun” (2021), mający w swoim dorobku jako gitarzysta lub kompozytor udział na ponad 80 płytach polskich artystów, w tym współpracę z czołowymi artystami sceny polskiej m.in. z Anią Dąbrowską, Urszulą Dudziak, Johnem Porterem, Mrozem. U boku polskich czołowych artystów grał na największych festiwalach w Polsce i na świecie – w Japonii, Stanach Zjednoczonych, Turcji, we Włoszech czy na Mauritiusie.


W utworze obok Roberta Cichego, usłyszymy również Jareckiego - znakomitego muzyka którego pierwsza solowa płyta „Styldohwil” ukazała się w 2008 r., a w 2017 kolejne wydawnictwo: „Za wysoko” i w 2021 "Totem”. Jarecki wydał też dwa albumy z DJ BRK: „Mucha nie siada” (2010), „Punkt widzenia” (2014). Na koncie ma liczne kolaboracje z takimi artystami, jak: Andrzej Piaseczny, Kamil Bednarek, Krzysztof Zalewski, Mrozu. Na co dzień koncertuje z Grubson’em i DJ BRK. Występował na najważniejszych imprezach muzycznych, w tym Open’er Festival czy Męskie Granie.


Obaj artyści pochodzą z Opola i stale związani są z miastem. Połączenie tych dwóch muzycznych charakterów na potrzeby stworzenia hymnu Odry Opole to gwarancja bardzo udanego utworu.


Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.

Prezentacja drużyny, premiera hymnu oraz koncert Roberta Cichego i Jareckiego już w poniedziałek (11.07.2022)!

Zobacz także

2024-03-12, godz. 14:46, Patronaty - polecamy Konkurs EDUKO 2024 rozstrzygnięty! Zobacz listę laureatów Konkurs Edukacja kulturowa Opolszczyzny - EDUKO pod patronatem Radia Opole zakończony. Do rozdania było 180 tys. złotych, wybrano 10 zwycięskich projektów. Dofinansowane przedsięwzięcia zostaną zrealizowane jeszcze w tym roku. Konkurs… » więcej 2024-03-12, godz. 12:05, Patronaty - polecamy Gala przyznania Laurów Umiejętności i Kompetencji już w czwartek Opolska Izba Gospodarcza już po raz 24. nagrodzi menedżerów i przedsiębiorców regionu, którzy swoją pracą i talentami kreują sukces w swoich firmach i organizacjach. Gala Laurów Umiejętności i Kompetencji 2023 odbędzie się w… » więcej 2024-03-11, godz. 19:31, Patronaty - polecamy Krzysztof Zanussi w Opolu - zobacz transmisję spotkania Jeden z najwybitniejszych reżyserów kina, mentor i autorytet w swej dziedzinie, profesor sztuk filmowych, Komandor Orderu Odrodzenia Polski - Krzysztof Zanussi odwiedzi w najbliższą środę (13.03) Opole. Przypomnijmy, że ostatni raz… » więcej 2024-03-11, godz. 18:02, Patronaty - polecamy Jubileusz 20-lecia Zespołu Ligockie Wrzosy z Ligoty Prószkowskiej uświetni koncert Zespół Śpiewaczy Ligockie Wrzosy obchodzi w tym roku rocznicę 20-lecia powstania. Z tej okazji w najbliższą sobotę (16.03) w sali koncertowej Ośrodka Kultury i Sportu w Prószkowie odbędzie się koncert. Początek o godz. 17:00. » więcej 2024-03-07, godz. 10:40, Patronaty - polecamy Wibrafon bohaterem Małej Akademii Instrumentów. Warsztaty poprowadzi Igor Przebindowski Gościem kolejnej w tym roku Małej Akademii Instrumentów, czyli warsztatów organizowanych przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu będzie multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer, producent, autor muzyki filmowej i teatralnej - Igor Przebindowski… » więcej
567891011
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »