Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-05-02, 15:15 Autor: Justyna Krzyżanowska

Wojewódzkie obchody „Dnia Godności” Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Zdjęcie ilustracyjne [fot. sxc.hu]
Zdjęcie ilustracyjne [fot. sxc.hu]
Corocznie 5 maja w Europie obchodzimy Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Celem jest sprzeciw wobec dyskryminacji osób niepełnosprawnych w pracy, w urzędzie oraz w życiu codziennym. Jest to dzień manifestowania tolerancji i równouprawnienia.
W ramach obchodów tego dnia w Polsce organizowany jest Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych, którego inicjatorem jest Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Niepełnosprawnych Intelektualnie „Aktywni” w Białymstoku. Ponadto, tego dnia obchodzony jest także Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – w tym roku wojewódzkie obchody odbędą się w Głogówku.

Wśród celów wydarzenia organizatorzy wymieniają m.in. integrację osób niepełnosprawnych z województwa opolskiego, kształtowanie u uczestników postawy otwartej wobec świata i innych ludzi, formowanie u nich poczucia godności własnej osoby i szacunku dla godności innych osób a jednocześnie podniesienie świadomości społecznej dotyczącej niepełnosprawności intelektualnej.

Uczestnikami zaplanowanych warsztatów będą przedstawiciele Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Szkół Specjalnych z całego województwa opolskiego.

Program wojewódzkich obchodów „Dnia Godności”:

  • 10:00 – oficjalne otwarcie na Głogóweckim Rynku i przemarsz na Plac Zamkowy
  • 10:15-13:15 – udział w obchodach „Dnia Godności”
  • 13:15 – oficjalne zakończenie

Wojewódzkie obchody „Dnia Godności” odbędą się 05.05.2022 r. (czwartek) na Placu Zamkowym w Głogówku. Festyn jest imprezą zamkniętą.

Na wydarzenie zaprasza Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Głogówku. Więcej na temat działalności ośrodka można znaleźć na ich stronie na Facebooku.

Patronat honorowy nad wojewódzkimi obchodami „Dnia Godności” sprawuje burmistrz Głogówka Piotr Bujak. Dodajmy, że Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.

Wojewódzkie obchody „Dnia Godności” Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną [fot. materiały organizatora]

Zobacz także

2024-02-15, godz. 21:52, Patronaty - polecamy Danuta Szeliga bohaterką spotkania w ramach cyklu „Rodem z Kresów. Historie osobiste” Kresowianka, Sybiraczka, Afrykanka, dziecko tułacze, aktywna prezeska Opolskiego Koła Związku Sybiraków i Zasłużona Obywatelka Miasta Opola - Danuta Szeliga będzie bohaterką kolejnego spotkania w ramach cyklu „Rodem z Kresów. Historie… » więcej 2024-02-15, godz. 10:49, Patronaty - polecamy Konkurs na realizację projektów EDUKO 2024 Rozwój i promocja edukacji kulturowej w województwie opolskim - to główny cel programu EDUKO, którego 9. edycja już w najbliższy piątek (16.02) zostanie oficjalnie zainaugurowana. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10:00 w Teatrze… » więcej 2024-02-14, godz. 14:40, Patronaty - polecamy Utwory Stanisława Grzesiuka oraz piosenki lwowskie na koncercie w filharmonii Utwory warszawskiego barda Stanisława Grzesiuka oraz piosenki lwowskie zabrzmią w sobotę 24 lutego w klubie muzycznym Filharmonii Opolskiej podczas koncertu Projekt Volodia. Będzie okazja poczuć muzyczny klimat folkloru miejskiego Warszawy… » więcej 2024-02-14, godz. 10:20, Patronaty - polecamy Spotkanie z Filipem Springerem w Muzeum Śląska Opolskiego W najbliższą sobotę (17.02) w Muzeum Śląska Opolskiego odbędzie się spotkanie z Filipem Springerem. Spotkanie ma być okazją do refleksji nad zmianami, jakie zaszły w Polsce przez ostatnie dwie dekady, szczególnie w kontekście 20-lecia… » więcej 2024-02-13, godz. 17:34, Patronaty - polecamy Jeden z najbardziej znanych twórców okładek płytowych ze swoimi pracami w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu Do 5 maja w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu będzie można oglądać wystawę „Zbigniew Bielak | Mistrz detalu”. Tytuł ekspozycji nie jest przypadkiem, bo twórczość tego artysty, który uznawany jest za najbardziej znanego na świecie… » więcej
45464748495051
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »