Radio Opole » O Radiu » Radio Opole poleca » Koledzy, szefowie, mistrzowie radiowi - wspominamy…
2020-11-01, 08:01 Autor: Radio Opole

Koledzy, szefowie, mistrzowie radiowi – wspominamy ludzi radia, którzy odeszli

Koledzy, szefowie, mistrzowie radiowi – wspominamy ludzi radia, którzy odeszli
Nie przygotują już audycji, nie podpowiedzą, jak „ugryźć” radiowy temat, nie miniemy ich na korytarzu ani też wspólnie się nie pośmiejemy. I nie odezwą się już, kiedy w studiu zaświeci się czerwona lampka.

Wspominamy kolegów, szefów, mistrzów radiowych. Ludzi radia, którzy odeszli, ale pozostaną w pamięci słuchaczy, gości odwiedzjących audycje i współpracowników.

Ewa Lubowiecka, Stanisław Puzyna, Leszek Opałacz, Stanisław Racławicki, Piotr Warner, Mariusz Karpiński, a w tym roku Marek Świercz i Janusz Ireneusz Wójcik. I wielu, wielu innych, bez których Radio Opole nie byłoby takie samo.
2020-10-30, 11:45

Marek Świercz

Prywatnie wielki fan Milesa Davisa i Rolling Stonesów, zawodowo "miłośnik" polityki, przede wszystkim w ujęciu regionalnym. Zmarł 13 lutego tego roku. Dziennikarz prasowy, z krótkim telewizyjnym romansem w karierze. Przede wszystkim jednak przez lata koordynator działu informacji Radia Opole, ostatnio publicysta, autor cyklicznych rozmów "W cztery oczy", "Loża Radiowa", "Niedzielna Loża Radiowa".
Marek Świercz
A to zaledwie ułamek naszych - radiowych - wspomnień o Marku...
Wspomnienia Marka Świercza
Marek Świercz miał 54 lata.
2020-10-30, 11:40

Janusz Ireneusz Wójcik

Poeta, działacz kultury, urzędnik, ale i dziennikarz Radia Opole. 28 sierpnia tego roku zmarł Janusz Ireneusz Wójcik. Był pierwszym korespondentem Radia Opole w Brzegu. Zasiedlił studio zlokalizowane w pięknym, renesansowym ratuszu. Jak kilka lat temu wspominał w audycji Krzysztofa Dobrowolskiego praca dla Radia Opole dała mu możliwość odwiedzenia miejsc, o których większość z nas nie miałaby pojęcia, zarówno na zachodzie ale przede wszystkim na wschodzie Europy.
Janusz Ireneusz Wójcik
Młodszemu pokoleniu Janusz Ireneusz Wójcik kojarzyć się będzie przede wszystkim z międzynarodową współpracą Opolszczyzny z Węgrami, Litwą czy Czechami, ludziom pióra z Najazdem Poetów na Zamek Piastów Śląskich w Brzegu. I w takiej roli - artysty, organizatora i recenzenta - występował w Radiu Opole nie raz.
Janusz Ireneusz Wójcik
Janusz Ireneusz Wójcik miał 59 lat.
123

Zobacz także

2021-01-11, godz. 07:00 Komunikat Rady Mediów Narodowych w sprawie naboru kandydatur na członków rad programowych UWAGA! Przedłuża się termin naboru kandydatur do 15 lutego 2021 r. » więcej 2021-01-05, godz. 20:51 Święto Trzech Króli - sprawdź specjalny program Radia Opole! Według tradycji znacznie starszej niż obchody Bożego Narodzenia 6 stycznia Jezus objawiony został przybyłym ze wschodu trzem mędrcom, nazywanym także trzema… » więcej 2021-01-04, godz. 14:57 Szczepienia przeciwko COVID'19 - ważne informacje Narodowy Program Szczepień służy zaplanowaniu działań, które mają zagwarantować przeprowadzenie bezpiecznych i skutecznych szczepień wśród obywateli… » więcej 2020-12-30, godz. 17:31 Zobacz, co nowego szykujemy w 2021 roku w programie i na stronie internetowej Radia Opole! Czy wyobrażali sobie kiedyś Państwo, że Loża Radiowa będzie nie jedna, a trzy? Albo że usłyszą Państwo dwie nowe audycje dziennikarza, który rozmawiał… » więcej 2020-12-23, godz. 12:45 Drodzy Słuchacze, pełnych ciepła, spokoju i radości Świąt Bożego Narodzenia! Pełnych ciepła, spokoju i radości Świąt Bożego Narodzenia. Niech dodadzą nam otuchy i rodzinnego ciepła. Życzymy Wam, Drodzy Słuchacze, byście mogli… » więcej 2020-12-22, godz. 12:13 Spędź świąteczny czas z Radiem Opole – zobacz, co przygotowaliśmy Wigilia i Święta Bożego Narodzenia będą w tym roku wyjątkowe. Nie będzie okazji do tłumnych spotkań. Być może sporo osób spędzi świąteczny czas… » więcej 2020-12-22, godz. 09:38 Życzenia od Przewodniczącego Rady Mediów Narodowych Pismo Przewodniczącego Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego do Zarządów, Rad Nadzorczych, Rad Programowych i Pracowników Spółek Publicznej Radiofonii… » więcej 2020-12-12, godz. 11:57 13 grudnia – pamiętamy w Radiu Opole! 13 grudnia 1981 roku w Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej wprowadzono stan wojenny. W trakcie jego trwania internowano ponad 10 000 działaczy związanych z „Solidarnością”… » więcej 2020-11-28, godz. 08:15 Wieniawa i Woronowicz jako Łęcka i Wokulski. Serial audio na podstawie „Lalki” Bolesława Prusa już od poniedziałku… Jak mogliby wyglądać współcześni Izabela Łęcka i Stanisław Wokulski? Czy ich problemy są wciąż aktualne? Na te pytania odpowiedzieli twórcy nowej odsłony… » więcej 2020-11-25, godz. 14:33 Ruszyła akcja świątecznej pomocy Polakom na Wschodzie Opolski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” rusza z Akcją Świątecznej Pomocy dla Polaków na Wschodzie, adresowaną do ludzi starych, chorych i… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »