Radio Opole » O Radiu » Ludzie Radia » Reporterzy
2015-10-11, 20:33 Autor: Admin

Reporterzy

2022-01-20, 13:50

Jakub Biel

Jakub Biel [fot. Marek Bohdan]
Jakub Biel [fot. Marek Bohdan]
W jednej z reklam telewizyjnych sympatyczny Czech mówił, że jego „babička pochází z Chrzanowa”. Tak też w Radiu Opole pojawił się człowiek wprost z tej osławionej miejscowości. Redaktor to jednak nietypowy: politolog z wykształcenia, który od polityki stara się stronić; sportowiec z zamiłowania, który w obliczu braku talentu na miarę Roberta Lewandowskiego, woli o sporcie... opowiadać.

W Radiu Opole Jakub Biel wsłuchuje się w głos mieszkańców powiatu brzeskiego i namysłowskiego, a także komentuje najważniejsze wydarzenia sportowe w audycji Cały nasz sport oraz pozytywnie rozbudza słuchaczy w weekendowe poranki podczas audycji Mamy weekend.

Z autorem można kontaktować się mailowo: jakub.biel@radio.opole.pl
2019-01-18, 17:40

Katarzyna Doros-Stachoń

Katarzyna Doros-Stachoń [fot. Marcin Boczek]
Katarzyna Doros-Stachoń [fot. Marcin Boczek]
Absolwentka dziennikarstwa i pracy socjalnej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Po studiach porzuciła Śląsk na rzecz Opola i tak już została. W Radiu Opole zbiera wiadomości ze stolicy regionu. Prywatnie fanka siatkarskiej drużyny Zaksy. Góry darzy miłością absolutną. Do zdobycia Korony Gór Polski zostało jej jeszcze 6 szczytów. Zawsze uśmiechnięta i nigdy obojętna. Nikomu nie odmówi pomocy. Po pracy udziela się charytatywnie. Od kilku lat zaangażowana w Szlachetną Paczkę.

Katarzyna Doros-Stachoń jest reporterką w Kędzierzynie-Koźlu i całym powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Można się z nią kontaktować mailowo:
katarzyna.doros@radio.opole.pl
2017-02-22, 15:12

Grzegorz Frankowski

Grzegorz Frankowski [fot. Paweł Stauffer]
Grzegorz Frankowski [fot. Paweł Stauffer]
Na co dzień pracuje w Miejskim Klubie Zapaśniczym Unia Racibórz, jednak to nie zapasy są jego największą pasją. Lubi każdy sport, ale najbardziej piłkę nożną. Jak sam o sobie mówi: rocznikowo jestem starszym juniorem, dlatego wciąż czynnie udzielam się piłkarsko w niższych klasach rozgrywkowych. Główne zainteresowania to żona, syn i córka.

Grzegorz Frankowski jest reporterem w Głubczycach i całym powiecie głubczyckim, przygotowuje wiadomości sportowe oraz współprowadzi audycję Cały Nasz Sport.

Z autorem można kontaktować się mailowo: grzegorz.frankowski@radio.opole.pl
2018-11-06, 14:11

Daniel Klimczak

Daniel Klimczak [fot. Marek Bohdan]
Daniel Klimczak [fot. Marek Bohdan]
W radiu chciał pracować, odkąd zaczął mówić. Swoje pierwsze 'audycje' przygotowywał w wieku 5 lat, nagrywając z radia piosenki na kasetę magnetofonową i opatrując je własnym komentarzem. Przygodę z mediami rozpoczął w gazetce szkolnej. Potem przez kilka lat prowadził w swoim mieście portal lokalny i wydawał gazetę. W pewnym momencie wziął 'rozwód' z mediami, jednak po kilkunastu miesiącach, dosięgło go przeznaczenie i trafił do lokalnego radia, gdzie prowadził poranny program, a także autorską audycję muzyczną. W lipcu 2018 roku dołączył do redakcji Radia Opole, gdzie można go usłyszeć w piątkowe, oraz sobotnie lub niedzielne, a także spotkać z mikrofonem na ulicach powiatów brzeskiego i namysłowskiego.

Miłośnik podróży - zwłaszcza po Polsce, fotografii, a także pociągów. Marzy o przejażdżce koleją transsyberyjską. W pracy jako wzór stawia sobie twórczość Kuby Strzyczkowskiego.

Z autorem można kontaktować się mailowo: daniel.klimczak@radio.opole.pl
2021-01-04, 12:03

Monika Matuszkiewicz-Biel

Monika Matuszkiewicz [fot. Marcin Skomudek]
Monika Matuszkiewicz [fot. Marcin Skomudek]
Z urodzenia oleśnianka, jednak od 8 lat na stałe mieszka w Opolu. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Opolskim. W Radiu Opole zbiera i przygotowuje wiadomości ze stolicy regionu. Prywatnie mama 3,5 letniego Miłosza oraz fanka podróży mały i dużych. Wolny czas często spędza na świeżym powietrzu.

Z Moniką Matuszkiewicz można kontaktować się mailowo: monika.matuszkiewicz@radio.opole.pl
2015-10-11, 21:26

Jan Poniatyszyn

Jan Poniatyszyn [fot. Justyna Krzyżanowska]
Jan Poniatyszyn [fot. Justyna Krzyżanowska]
Reporter. Od kilkunastu lat reporter newsroomu w Prudniku. W drugim pokoleniu Kresowiak. Pasjonat historii Polski oraz dziejów Europy Wschodniej. Zainteresowania te szczególnie obejmują Ukrainę oraz obecność Polski na jej dzisiejszych terenach. Kibic koszykarzy Pogoni Prudnik oraz klubów piłkarskich, które założyli Kresowiacy m.in. ze Lwowa.

Jan Poniatyszyn w niedziele i święta prowadzi audycję Śladami Kresowej Atlantydy. Ponadto, przygotowuje wiadomości kresowe oraz jest reporterem powiatu prudnickiego.

Z autorem można kontaktować się mailowo: jan.poniatyszyn@radio.opole.pl
2015-10-11, 21:23

Adam Wołek

Adam Wołek
Adam Wołek
Reporter redakcji informacji, a w weekendy sprawozdawca sportowy. Ze sportu najbardziej ukochał sobie piłkę nożną, której jest chodzącą encyklopedią. Kibicuje Odrze Opole, Feyenoordowi Rotterdam, Manchesterowi United i Borussi Moenchengladbach. W wolnych chwilach czyta literaturę fantasy z prozą Andrzeja Sapkowskiego na czele. Uzależniony od kawy, a kiedy wchodzi do sklepu muzycznego, niemal zawsze opuszcza go ze srebrnym krążkiem. Do Radia Opole trafił ze studenckich Radio-Sygnałów.

Adam Wołek relacjonuje mecze i wydarzenia sportowe w audycji "Cały nasz sport". Z autorem można kontaktować się mailowo adam.wolek@radio.opole.pl
2015-10-11, 21:29

Witold Wośtak

Witold Wośtak [fot. Paweł Stauffer]
Witold Wośtak [fot. Paweł Stauffer]
Dziennikarz. Przygodę z radiem zaczął od praktyk w częstochowskiej redakcji Radia Katowice, później epizod w Radiu Plus, aż trafił na staż do Działu Informacji Radia Opole. Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kulturoznawstwa na Uniwersytecie Opolskim. Wolny czas? Przede wszystkim sport: aktywnie i jako widz. Do tego polski rap i dobra biografia.

Witold Wośtak jest reporterem w Kluczborku i całym powiecie kluczborskim.

Posłuchaj archiwalnych audycji z 2018 roku, które prowadził Witold Wośtak:
Radio Opole w powiecie krapkowickim
Radio Opole w powiecie oleskim

Z Witoldem Wośtakiem można kontaktować się mailowo:witold.wostak@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »