Radio Opole » O Radiu » Ludzie Radia » Reporterzy
2015-10-11, 20:33 Autor: Admin

Reporterzy

2022-01-20, 13:50

Jakub Biel

Jakub Biel [fot. Marek Bohdan]
Jakub Biel [fot. Marek Bohdan]
W jednej z reklam telewizyjnych sympatyczny Czech mówił, że jego „babička pochází z Chrzanowa”. Tak też w Radiu Opole pojawił się człowiek wprost z tej osławionej miejscowości. Redaktor to jednak nietypowy: politolog z wykształcenia, który od polityki stara się stronić; sportowiec z zamiłowania, który w obliczu braku talentu na miarę Roberta Lewandowskiego, woli o sporcie... opowiadać.

W Radiu Opole Jakub Biel wsłuchuje się w głos mieszkańców powiatu brzeskiego i namysłowskiego, a także komentuje najważniejsze wydarzenia sportowe w audycji Cały nasz sport oraz pozytywnie rozbudza słuchaczy w weekendowe poranki podczas audycji Mamy weekend.

Z autorem można kontaktować się mailowo: jakub.biel@radio.opole.pl
2016-08-30, 13:29

Mariusz Chałupnik

Mariusz Chałupnik [fot. Paweł Stauffer]
Mariusz Chałupnik [fot. Paweł Stauffer]
Opolanin z krwi i kości. Wychował się w centrum miasta. Dorastał na osiedlu ZWM (obecnie Armii Krajowej), do którego nadal ma duży sentyment. Studiował na Uniwersytecie Opolskim na kierunku Politologia – jeszcze w starym budynku przy ul. Plebiscytowej. Z opolskimi mediami związany od 2004 roku. Współpracował z działem sportowym Nowej Trybuny Opolskiej. Przez ostatnie osiem lat pracował w TVP3 Opole. Z Radiem Opole miał już w przeszłości mały „romans” – współtworzył i prowadził autorski program „Kuźnia”, który promował młode opolskie zespoły.

Mariusz Chałupnik jest reporterem w stolicy regionu i prowadzi audycję Cały nasz sport oraz przygotowuje wiadomości sportowe.

Z autorem można kontaktować się mailowo: mariusz.chalupnik@radio.opole.pl
2019-01-18, 17:40

Katarzyna Doros

Katarzyna Doros [fot. Marcin Boczek]
Katarzyna Doros [fot. Marcin Boczek]
Absolwentka dziennikarstwa i pracy socjalnej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Po studiach porzuciła Śląsk na rzecz Opola i tak już została. W Radiu Opole zbiera wiadomości ze stolicy regionu. Prywatnie fanka siatkarskiej drużyny Zaksy. Góry darzy miłością absolutną. Do zdobycia Korony Gór Polski zostało jej jeszcze 6 szczytów. Zawsze uśmiechnięta i nigdy obojętna. Nikomu nie odmówi pomocy. Po pracy udziela się charytatywnie. Od kilku lat zaangażowana w Szlachetną Paczkę.

Katarzyna Doros jest reporterką w Kędzierzynie-Koźlu i całym powiecie kędzierzyńsko-kozielskim.

Z Katarzyną Doros można kontaktować się mailowo:
katarzyna.doros@radio.opole.pl
2017-02-22, 15:12

Grzegorz Frankowski

Grzegorz Frankowski [fot. Paweł Stauffer]
Grzegorz Frankowski [fot. Paweł Stauffer]
Na co dzień pracuje w Miejskim Klubie Zapaśniczym Unia Racibórz, jednak to nie zapasy są jego największą pasją. Lubi każdy sport, ale najbardziej piłkę nożną. Jak sam o sobie mówi: rocznikowo jestem starszym juniorem, dlatego wciąż czynnie udzielam się piłkarsko w niższych klasach rozgrywkowych. Główne zainteresowania to żona, syn i córka.

Grzegorz Frankowski jest reporterem w Głubczycach i całym powiecie głubczyckim, przygotowuje wiadomości sportowe oraz współprowadzi audycję Cały Nasz Sport.

Z autorem można kontaktować się mailowo: grzegorz.frankowski@radio.opole.pl
2016-08-30, 12:51

Sławomir Kieler

Sławomir Kieler [fot. Paweł Stauffer]
Sławomir Kieler [fot. Paweł Stauffer]
Reporter. Dla znajomych (i nie tylko) po prostu Kiler. Kiedyś związany z radiem RMF, później RMF MAXXX... W międzyczasie było też kilka innych pomysłów na życie, ale ostatecznie okazało się, że praca w radiu wciąga ;) Do Opola przyjechał na studia i (choć od tego czasu minęło już kilkanaście lat) wcale nie zamierza stąd wyjeżdżać. W wolnym czasie czyta książki, nie pogardzi też dobrym filmem. Dotychczas zaliczył kilka skoków na bungee, ale zapewnia, że to nie koniec, ponieważ adrenalina bardzo pozytywnie wpływa na samopoczucie. Zawsze uśmiechnięty, bo uważa, że nawet jak nie ma powodów do radości, to nie ma sensu "dołować" siebie (i innych) kwaśną miną.

Sławomir Kieler jest reporterem w stolicy regionu oraz prowadzi audycję Infokultura w Radiu Opole 2 KULTURA. Ponadto, przygotowuje wiadomości drogowe.

Z autorem można kontaktować się mailowo: slawomir.kieler@radio.opole.pl
2022-01-20, 15:01

Maja Laksy

Maja Laksy [fot. archiwum prywatne Mai Laksy]
Maja Laksy [fot. archiwum prywatne Mai Laksy]
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Pierwsze dziennikarskie szlify zdobywała w redakcji TVP3 Opole, następnie przyszedł czas na spróbowanie swoich sił w radiu. W "wolnych chwilach’" aktywny strażak ochotnik, a także ratownik – nawigator sekcji poszukiwawczej Opolsaru. Ceni sobie pracę w mediach, bo dzięki niej może stale się rozwijać, poznawać nowych ludzi i często pomagać im w potrzebie.

Maja Laksy jest reporterką w stolicy regionu. Z autorką można się kontaktować mailowo: maja.laksy@radio.opole.pl
2021-01-04, 12:03

Monika Matuszkiewicz

Monika Matuszkiewicz [fot. Marcin Skomudek]
Monika Matuszkiewicz [fot. Marcin Skomudek]
Z urodzenia oleśnianka, jednak od 8 lat na stałe mieszka w Opolu. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Opolskim. W Radiu Opole zbiera i przygotowuje wiadomości ze stolicy regionu. Prywatnie mama 3,5 letniego Miłosza oraz fanka podróży mały i dużych. Wolny czas często spędza na świeżym powietrzu.

Z Moniką Matuszkiewicz można kontaktować się mailowo: monika.matuszkiewicz@radio.opole.pl
2015-10-11, 21:26

Jan Poniatyszyn

Jan Poniatyszyn [fot. Justyna Krzyżanowska]
Jan Poniatyszyn [fot. Justyna Krzyżanowska]
Reporter. Od kilkunastu lat reporter newsroomu w Prudniku. W drugim pokoleniu Kresowiak. Pasjonat historii Polski oraz dziejów Europy Wschodniej. Zainteresowania te szczególnie obejmują Ukrainę oraz obecność Polski na jej dzisiejszych terenach. Kibic koszykarzy Pogoni Prudnik oraz klubów piłkarskich, które założyli Kresowiacy m.in. ze Lwowa.

Jan Poniatyszyn w niedziele i święta prowadzi audycję Śladami Kresowej Atlantydy. Ponadto, przygotowuje wiadomości kresowe oraz jest reporterem powiatu prudnickiego.

Z autorem można kontaktować się mailowo: jan.poniatyszyn@radio.opole.pl
2016-09-30, 15:00

Agnieszka Pospiszyl

Agnieszka Pospiszyl [fot. Paweł Stauffer]
Agnieszka Pospiszyl [fot. Paweł Stauffer]
Dziennikarstwem para się od 2 klasy liceum. Poznała od podszewki redakcje prasowe, radiowe i telewizyjne. Adrenalina to jej żywioł i zawsze stara się być tam, gdzie coś się dzieje. A gdy za długo nic się nie dzieje, to znaczy, że... szykuje się sensacja. Poza życiem radiowym ma też mundurowe - zajmuje się współpracą międzynarodową w Związku Harcerstwa Polskiego. Kolekcjonuje foremki do pierniczków (ma ich ponad 200), a w pieczeniu pomaga jej kundel o imieniu Wena, bo przecież każdy dziennikarz potrzebuje dobrej weny...

Agnieszka Pospiszyl zbiera informacje z powiatów: strzeleckiego i krapkowickiego. Jest też autorką reportaży.

Posłuchaj archiwalnych audycji z 2018 roku, które prowadziła Agnieszka Pospiszyl:
Radio Opole w powiecie strzeleckim
Radio Opole w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim
Nasza piękna straż ogniowa

Z Agnieszką Pospiszyl można kontaktować się mailowo: agnieszka.pospiszyl@radio.opole.pl lub telefoniecnzie: 508 371 020
2015-10-11, 21:29

Witold Wośtak

Witold Wośtak [fot. Paweł Stauffer]
Witold Wośtak [fot. Paweł Stauffer]
Dziennikarz. Przygodę z radiem zaczął od praktyk w częstochowskiej redakcji Radia Katowice, później epizod w Radiu Plus, aż trafił na staż do Działu Informacji Radia Opole. Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kulturoznawstwa na Uniwersytecie Opolskim. Wolny czas? Przede wszystkim sport: aktywnie i jako widz. Do tego polski rap i dobra biografia.

Witold Wośtak jest reporterem w Kluczborku i całym powiecie kluczborskim.

Posłuchaj archiwalnych audycji z 2018 roku, które prowadził Witold Wośtak:
Radio Opole w powiecie krapkowickim
Radio Opole w powiecie oleskim

Z Witoldem Wośtakiem można kontaktować się mailowo:witold.wostak@radio.opole.pl
2015-10-11, 21:33

Piotr Wójtowicz

Piotr Wójtowicz
Piotr Wójtowicz
Reporter. Lat, tak jak zawodowych doświadczeń, coraz więcej. Uważa, że istotą radia są, będące skutkiem dociekliwości, informacje. Nie lubi zadawać pytań typu: "dlaczego jest tak dobrze?". Woli pytać, dlaczego jest tak źle. Korzystając z okazji, chciałby podziękować wszystkim osobom chętnie udzielającym informacji za współpracę. "To dzięki Wam praca w radiu daje mi satysfakcję". Jest autorem archiwalnych felietonów "Nasza Europa" i "Sojusznicy".

Piotr Wójtowicz aktualnie jest reporterem w stolicy regionu, przygotowuje od poniedziałku do piątku wiadomości drogowe oraz wiadomości Agroradio.

Z Piotrem Wójtowiczem można kontaktować się mailowo: piotr.wojtowicz@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »