Radio Opole » O Radiu » Ludzie Radia » Reporterzy
2015-10-11, 20:33 Autor: Admin

Reporterzy

2016-08-30, 13:29

Mariusz Chałupnik

Mariusz Chałupnik [fot. Paweł Stauffer]
Mariusz Chałupnik [fot. Paweł Stauffer]
Opolanin z krwi i kości. Wychował się w centrum miasta. Dorastał na osiedlu ZWM (obecnie Armii Krajowej), do którego nadal ma duży sentyment. Studiował na Uniwersytecie Opolskim na kierunku Politologia – jeszcze w starym budynku przy ul. Plebiscytowej. Z opolskimi mediami związany od 2004 roku. Współpracował z działem sportowym Nowej Trybuny Opolskiej. Przez ostatnie osiem lat pracował w TVP3 Opole. Z Radiem Opole miał już w przeszłości mały „romans” – współtworzył i prowadził autorski program „Kuźnia”, który promował młode opolskie zespoły.

Mariusz Chałupnik jest reporterem w stolicy regionu i prowadzi audycję "Cały nasz sport" oraz przygotowuje wiadomości sportowe.

Z autorem można kontaktować się mailowo: mariusz.chalupnik@radio.opole.pl
2019-01-18, 17:40

Katarzyna Doros

Zdjęcie ilustracyjne [fot. Łukasz Fura]
Zdjęcie ilustracyjne [fot. Łukasz Fura]
Absolwentka dziennikarstwa i pracy socjalnej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Po studiach porzuciła Śląsk na rzecz Opola i tak już została. W Radiu Opole zbiera wiadomości ze stolicy regionu. Prywatnie fanka siatkarskiej drużyny Zaksy. Góry darzy miłością absolutną. Do zdobycia Korony Gór Polski zostało jej jeszcze 6 szczytów. Zawsze uśmiechnięta i nigdy obojętna. Nikomu nie odmówi pomocy. Po pracy udziela się charytatywnie. Od kilku lat zaangażowana w Szlachetną Paczkę.

Katarzyna Doros jest reporterką w Kędzierzynie-Koźlu i całym powiecie kędzierzyńsko-kozielskim.


katarzyna.doros@radio.opole.pl
2017-02-22, 15:12

Grzegorz Frankowski

Grzegorz Frankowski [fot. Paweł Stauffer]
Grzegorz Frankowski [fot. Paweł Stauffer]
Na co dzień pracuje w Miejskim Klubie Zapaśniczym Unia Racibórz, jednak to nie zapasy są jego największą pasją. Lubi każdy sport, ale najbardziej piłkę nożną. Jak sam o sobie mówi: rocznikowo jestem starszym juniorem, dlatego wciąż czynnie udzielam się piłkarsko w niższych klasach rozgrywkowych. Główne zainteresowania to żona, syn i córka.

Grzegorz Frankowski jest reporterem w Głubczycach i całym powiecie głubczyckim, przygotowuje wiadomości sportowe oraz współprowadzi audycję „Cały Nasz Sport”.

Z autorem można kontaktować się mailowo: grzegorz.frankowski@radio.opole.pl
2016-08-30, 12:51

Sławomir Kieler

Sławomir Kieler [fot. Paweł Stauffer]
Sławomir Kieler [fot. Paweł Stauffer]
Reporter. Dla znajomych (i nie tylko) po prostu Kiler. Kiedyś związany z radiem RMF, później RMF MAXXX... W międzyczasie było też kilka innych pomysłów na życie, ale ostatecznie okazało się, że praca w radiu wciąga ;) Do Opola przyjechał na studia i (choć od tego czasu minęło już kilkanaście lat) wcale nie zamierza stąd wyjeżdżać. W wolnym czasie czyta książki, nie pogardzi też dobrym filmem. Dotychczas zaliczył kilka skoków na bungee, ale zapewnia, że to nie koniec, ponieważ adrenalina bardzo pozytywnie wpływa na samopoczucie. Zawsze uśmiechnięty, bo uważa, że nawet jak nie ma powodów do radości, to nie ma sensu "dołować" siebie (i innych) kwaśną miną.

Sławomir Kieler jest reporterem w stolicy regionu, prowadzi cykl Akademickie Opole (FM) i audycję Dobre Akademickie Granie (DAB+). Ponadto, przygotowuje wiadomości drogowe.

Z autorem można kontaktować się mailowo: slawomir.kieler@radio.opole.pl
2018-11-06, 14:11

Daniel Klimczak

Daniel Klimaczak [fot. Justyna Krzyżanowska]
Daniel Klimaczak [fot. Justyna Krzyżanowska]
W radiu chciał pracować, odkąd zaczął mówić. Swoje pierwsze 'audycje' przygotowywał w wieku 5 lat, nagrywając z radia piosenki na kasetę magnetofonową i opatrując je własnym komentarzem. Przygodę z mediami rozpoczął w gazetce szkolnej. Potem przez kilka lat prowadził w swoim mieście portal lokalny i wydawał gazetę. W pewnym momencie wziął 'rozwód' z mediami, jednak po kilkunastu miesiącach, dosięgło go przeznaczenie i trafił do lokalnego radia, gdzie prowadził poranny program, a także autorską audycję muzyczną. W lipcu 2018 roku dołączył do redakcji Radia Opole, gdzie można go usłyszeć w sobotnie poranki, a także spotkać z mikrofonem na ulicach powiatów brzeskiego, namysłowskiego i nyskiego. Miłośnik podróży - zwłaszcza po Polsce, fotografii, a także pociągów. Marzy o przejażdżce koleją transsyberyjską. W pracy jako wzór stawia sobie twórczość Kuby Strzyczkowskiego.

Daniel Klimczak jest reporterem w powiatach brzeskim, namysłowskim i nyskim, a w każdą sobotę prowadzi poranny program Mamy weekend.

Posłuchaj archiwalnych audycji z 2018 roku, które prowadził Daniel Klimczak:
"Dzień w Opolu, dzień w regionie"

Z autorem można kontaktować się mailowo: daniel.klimczak@radio.opole.pl
2021-01-04, 12:03

Monika Matuszkiewicz

Monika Matuszkiewicz [fot. Marcin Skomudek]
Monika Matuszkiewicz [fot. Marcin Skomudek]
Z urodzenia oleśnianka, jednak od 8 lat na stałe mieszka w Opolu. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Opolskim. W Radiu Opole zbiera i przygotowuje wiadomości ze stolicy regionu. Prywatnie mama 3,5 letniego Miłosza oraz fanka podróży mały i dużych. Wolny czas często spędza na świeżym powietrzu.

Z Moniką Matuszkiewicz można skontaktować się pisząc tu: monika.matuszkiewicz@radio.opole.pl
2015-10-11, 21:26

Jan Poniatyszyn

Jan Poniatyszyn [fot. Paweł Stauffer]
Jan Poniatyszyn [fot. Paweł Stauffer]
Reporter. Od kilkunastu lat reporter newsroomu w Prudniku. W drugim pokoleniu Kresowiak. Pasjonat historii Polski oraz dziejów Europy Wschodniej. Zainteresowania te szczególnie obejmują Ukrainę oraz obecność Polski na jej dzisiejszych terenach. Kibic koszykarzy Pogoni Prudnik oraz klubów piłkarskich, które założyli Kresowiacy m.in. ze Lwowa.

Jan Poniatyszyn prowadzi audycje "Samorządowa Loża Radiowa" i "Śladami Kresowej Atlantydy", przygotowuje wiadomości kresowe oraz jest reporterem powiatu prudnickiego.

Z autorem można kontaktować się mailowo: jan.poniatyszyn@radio.opole.pl
2016-09-30, 15:00

Agnieszka Pospiszyl

Agnieszka Pospiszyl [fot. Paweł Stauffer]
Agnieszka Pospiszyl [fot. Paweł Stauffer]
Dziennikarstwem para się od 2 klasy liceum. Poznała od podszewki redakcje prasowe, radiowe i telewizyjne. Adrenalina to jej żywioł i zawsze stara się być tam, gdzie coś się dzieje. A gdy za długo nic się nie dzieje, to znaczy, że... szykuje się sensacja. Poza życiem radiowym ma też mundurowe - zajmuje się współpracą międzynarodową w Związku Harcerstwa Polskiego. Kolekcjonuje foremki do pierniczków (ma ich ponad 200), a w pieczeniu pomaga jej kundel o imieniu Wena, bo przecież każdy dziennikarz potrzebuje dobrej weny...

Agnieszka Pospiszyl zbiera informacje z powiatów: strzeleckiego i krapkowickiego. Jest też autorką reportaży.

Posłuchaj archiwalnych audycji z 2018 roku, które prowadziła Agnieszka Pospiszyl:
"Radio Opole w powiecie strzeleckim"
"Radio Opole w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim"
"Nasza piękna straż ogniowa"

agnieszka.pospiszyl@radio.opole.pl
508 371 020
2015-10-11, 21:29

Witold Wośtak

Witold Wośtak [fot. Paweł Stauffer]
Witold Wośtak [fot. Paweł Stauffer]
Dziennikarz. Przygodę z radiem zaczął od praktyk w częstochowskiej redakcji Radia Katowice, później epizod w Radiu Plus, aż trafił na staż do Działu Informacji Radia Opole. Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kulturoznawstwa na Uniwersytecie Opolskim. Wolny czas? Przede wszystkim sport: aktywnie i jako widz. Do tego polski rap i dobra biografia.

Witold Wośtak jest reporterem w Kluczborku i całym powiecie kluczborskim.

Posłuchaj archiwalnych audycji z 2018 roku, które prowadził Witold Wośtak:
"Radio Opole w powiecie krapkowickim"
"Radio Opole w powiecie oleskim"

witold.wostak@radio.opole.pl
2015-10-11, 21:33

Piotr Wójtowicz

Piotr Wójtowicz
Piotr Wójtowicz
Reporter. Lat, tak jak zawodowych doświadczeń, coraz więcej. Uważa, że istotą radia są, będące skutkiem dociekliwości, informacje. Nie lubi zadawać pytań typu: "dlaczego jest tak dobrze?". Woli pytać, dlaczego jest tak źle. Korzystając z okazji, chciałby podziękować wszystkim osobom chętnie udzielającym informacji za współpracę. "To dzięki Wam praca w radiu daje mi satysfakcję". Jest autorem archiwalnych felietonów "Nasza Europa" i "Sojusznicy".

Piotr Wójtowicz aktualnie jest reporterem w stolicy regionu, przygotowuje od poniedziałku do piątku wiadomości drogowe oraz wiadomości Agroradio.

piotr.wojtowicz@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »