Radio Opole » O Radiu » Radio Opole poleca » Urszula Sipińska będzie dziś gościem w 'Dobrym…
2020-07-16, 14:14 Autor: Agnieszka Lubczańska/Tomasz Wojtyłko/Witold Sułek

Urszula Sipińska będzie dziś gościem w "Dobrym Graniu"!

Urszula Sipińska [fot. Witold Martynowski]
Urszula Sipińska [fot. Witold Martynowski]
Pretekstem do spotkania z legendą polskiej muzyki rozrywkowej jest nasz wakacyjny cykl "Chcę wyjechać na wieś", którego tytuł zapożyczyliśmy z jednego z największych przebojów pani Urszuli. Porozmawiamy o countrowej wibracji albumu "W podróży", z którego pochodzi piosenka. Wrócimy również wspomnieniami do Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu oraz dowiemy się więcej o wystawach poświęconych artystce, a taka ekspozycja szykowana jest - przez Fundację Made In Art oraz Muzeum Polskiej Piosenki - już wkrótce w Poznaniu.

Rozmowa po emisji będzie dostępna w zakładce audycji Dobre Granie.
Fundacja Made In Art oraz Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu zapraszają na wystawęUrszula Sipińską wiele lat temu zrezygnowała z pracy scenicznej, pamiątki dokumentujące sceniczny życiorys postanowiła przekazać Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Wiele z nich będzie można zobaczyć na wystawie, która w 2018 roku była prezentowana w Opolu, a w tym roku zawita do Poznania. 1 sierpnia wernisaż szykowany jest w Starym Browarze Słodownia +1, gdzie wystawę „Sipińska – sza la la zabawa trwa da da” będzie można oglądać do 30 sierpnia.

Choć w świadomości odbiorc
ów polskiej piosenki to przede wszystkim wokalistka i kompozytorka, to jednak niepełny obraz tej kreatywnej osobowości, bo to także nagradzana pani architekt, projektantka oraz autorka książek, wywiadów i felietonów prasowych.

Karty z rodzinnej kroniki dokumentujące Jej nie tylko artystyczny życiorys, fotografie, nagrody oraz stroje zilustrowane słowami samej Artystki z książek "
Hodowcy lalek" i "Gdybym była aniołem", złożą się na wystawę, prezentującą sylwetkę Sipińskiej nie tylko na estradzie, ale również w podróży, w pracowni architekta oraz w domowym zaciszu.

O debiutanckiej płycie Urszuli Sipińskiej w 2018 roku poświęcona była audycja 'Białe kruki z czarnych winyli' [fot. Paula Hołubowicz]Chętnym przypomnienia debiutanckiego albumu artystki polecamy jedno z wydań audycji Białe kruki z czarnych winyli Witolda Sułka (audycji można posłuchać poniżej). Autor miał możliwość uczestniczenia w spotkaniu z artystką, kiedy w 2018 roku odwiedziła Opole i dzieli się nie tylko wrażeniami, ale i niektórymi faktami z życia, jakie opowiedziała.

Sama płyta na pewno okaże się miłym zaskoczeniem, dla tych, którzy jej nie znają i kojarzą tylko najbardziej znane przeboje, bo obok słynnego "Zapomniałam" jest na niej także cover piosenki Boba Dylana...
Posłuchaj audycji "Białe kruki z czarnych winyli" (11.07.2018)

Zobacz także

2020-10-09, godz. 10:16 Galaktyczny poranek z Jareckim, DJ-em BRK i Justyną Marcińską! W każdy piątek od 6:00 do 9:00. Zapraszamy Już jest! Pan Koń, Jarecki, DJ BRK i Justyna Marcińska! Przedstawiamy Wam galaktyczny klip, który prawdę Wam powie, jak się to robi w Radiu Opole! Zapraszamy… » więcej 2020-09-29, godz. 14:00 Posłuchaj nowego słuchowiska! "Nie każdemu bije dzwon" od poniedziałku do piątku na antenie Radia Opole [ZDJĘCIA… "Nie każdemu bije dzwon" - to najnowsze słuchowisko, autorstwa Marzeny i Jacka Mielcarków. Do słuchania zapraszamy od 5 do 9 października. Premierowe odcinki… » więcej 2020-09-15, godz. 11:15 Jesienne nowości w Radiu Opole Wprawdzie trwa jeszcze astronomiczne lato i w dwie najbliższe soboty września nadal zapraszamy do odwiedzenia kolejnych opolskich pięknych wsi - w ramach wakacyjnej… » więcej 2020-08-29, godz. 23:12 Porozumienia, które dały początek naszej wolności - program Radia Opole poświęcony Porozumieniom Sierpniowym 40 lat temu podpisano Porozumienia Sierpniowe. Na ich podstawie zakończono strajki, a PRL-owskie władze zgodziły się m.in. na uwolnienie więźniów politycznych… » więcej 2020-08-25, godz. 11:33 Włączamy się do akcji pomocy dla naszego dawnego kolegi z redakcji Radia Opole Dziennikarz Polskiego Radia Lublin Piotr Wróblewski walczy z ciężką chorobą – rakiem gruczołowym płuc. Trwa zbiórka pieniędzy na jego leczenie. Najlepsza… » więcej 2020-08-21, godz. 16:18 50 utworów na 50-lecie SBB! Posłuchaj okazjonalnego cyklu audycji muzycznych i weź udział w konkursie! Z okazji 50-lecia zespołu SBB mamy propozycję! W najbliższy poniedziałek (24.08) ruszamy z cyklem 5-minutowych audycji muzycznych prezentujących utwory kultowej… » więcej 2020-08-14, godz. 10:01 100. rocznica Bitwy Warszawskiej i wyjątkowy mecz Odry Opole - bądź w sobotę z Radiem Opole 15 sierpnia to Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny i Święto Wojska Polskiego. W tym roku przypada też tego dnia setna rocznica Bitwy Warszawskiej, z tej… » więcej 2020-08-04, godz. 17:54 "Miejsce i imię" na antenie Radia Opole - posłuchaj rozmowy z autorem! "Miejsce i imię" to kolejna powieść, Macieja Siembiedy, która zagościła na antenie Radia Opole. Akcja książki, związanego przez lata z województwem opolskim… » więcej 2020-07-31, godz. 10:57 Nowa powieść Macieja Siembiedy do posłuchania w sierpniu na naszej antenie! Premiera już w poniedziałek o 15:40! … Powieści Macieja Siembiedy pt. "Miejsce i imię" będzie można słuchać na antenie Radia Opole do końca sierpnia o 15:40 w audycji Trendy i Owędy. Premiera… » więcej 2020-07-17, godz. 21:49 DJ BRK raz jeszcze! W sobotę (18.07) po 20:00 zapraszamy na retransmisję koncertu ze Studia M im. SBB To już tradycja, że co sobotę w audycji Twoja Muzyka retransmitujemy najlepsze występy z kultowego Studia M. im SBB. Tym razem przypomnimy koncert DJ BRK… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »