Radio Opole » O Radiu » Radio Opole » Nie ma radia bez techniki
2015-10-12, 09:55 Autor: Admin

Nie ma radia bez techniki

Radio Opole w swojej pracy stosuje wiele najnowszych rozwiązań i technologii. Wbrew pozorom nie są to tylko technologie sprowadzające się do pracy z dźwiękiem, chociaż naturalnie tutaj jest ich najwięcej. Do wszelkiej obróbki komputerowej dźwięku stosowane są rozwiązania światowych firm takich jak DIGIGRAM, Digidesign, Steinberg, MOTU, Jutel, IBM, Cisco zarówno w zakresie stosowanego sprzętu jak i oprogramowania. Na szczególną uwagę ze względu na stosowane opatentowane rozwiązania zasługują karty dźwiękowe PCX firmy DIGIGRAM. Stosowane technologie informatyczne bazują na systemach operacyjnych firmy Microsoft. W systemach sieciowych użytkowany jest także z powodzeniem system Linux.
Radio Opole posiada własny serwer poczty elektronicznej oraz serwer „WWW” na którym znajduje się strona internetowa Radia. W zakresie dostępu do internetu stosowana jest technologia BGP umożliwiająca jednoczesne korzystanie z kilku łączy internetowych. Taka technologia dostępu do internetu pozwala na szybki i bezawaryjny dostęp do światowej sieci.

W zakresie technologii produkcji dźwięku stosowane są głównie urządzenia firm SONY, Yamaha, Sennheiser, Shure. Ważnym elementem systemu audio jest router sygnałów audio amerykańskiej firmy Sierra Automated Systems. Jest to urządzenie do zarządzania i łączenia wszelkiego rodzaju sygnałów audio podłączonych do niego. Wykorzystuje magistralę SuperTDM o przepływności 1,25Gb/s. Konsoleta SONY, Yamaha, a od niedawna, zintegrowana z routerem konsoleta SAS w połączeniu z technologiami informatycznymi umożliwiają całkowicie cyfrowe przygotowanie i produkcję programu. Technologicznie Radio Opole przygotowane jest do emisji sygnału w sposób cyfrowy.
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »